• Regulamin Organizacji Apeli i Uroczystości Szkolnych obowiązujących w Gimnazjum Nr 2 w Nowej Dębie

Regulamin Organizacji Apeli i Uroczystości Szkolnych obowiązujących

w Gimnazjum Nr 2 w Nowej Dębie

1. Przed każdym apelem bądź uroczystością szkolną wszyscy uczniowie spotykają się z nauczycielem, z którym mają zajęcia w klasach lekcyjnych.
          2. W trakcie spotkania nauczyciel ma obowiązek:
          • sprawdzić obecność uczniów w klasie;
          • sprawdzić, czy uczniowie posiadają odświętny strój;
          • odnotować w zeszycie uwag ewentualny brak odświętnego stroju u ucznia;
          • przeprowadzić krótką pogadankę na temat kulturalnego zachowania się w trakcie uroczystości szkolnej oraz szacunku do symboli narodowych.
          3. Po spotkaniu w klasie, nauczyciel doprowadza uczniów na miejsce uroczystości, a uczniowie zajmują miejsca według wyznaczonych miejsc dla klasy.
          4. Święta państwowe i ważne uroczystości szkolne rozpoczynają się hymnem państwowym.
          5. Uroczystość prowadzą członkowie Zarządu Samorządu Uczniowskiego lub inni chętni uczniowie.
          6. Po zakończeniu uroczystości uczniowie opuszczają miejsce zorganizowanej uroczystości, według kolejności zgodnej z planem rozmieszczenia uczniów i udają się do swoich klas.
          7. Sprzęt nagłaśniający obsługuje pracownik szkoły oraz dwójka uczniów wyznaczona przez nauczyciela organizującego uroczystość szkolną.
          8. Nauczyciel organizujący uroczystość szkolna ma prawo w porozumieniu z nauczycielami, zaangażować uczniów szkoły do organizacji imprezy. Ma również obowiązek informować nauczycieli o ewentualnym zwolnieniu ucznia z zajęć lekcyjnych np. na przeprowadzenie próby.
          9. Nadzór nad organizacją każdej uroczystości szkolnej sprawuje dyrektor szkoły.