• mLegitymacja

• mLegitymacja szkolna stanowi mobilną wersję legitymacji szkolnej. Podobnie jak w przypadku pozostałych form legitymacji, mLegitymacja szkolna poświadcza uprawnienie do ulgowych przejazdów środkami publicznego transportu kolejowego i autobusowego. Okres ważności mLegitymacji szkolnej jest tożsamy z okresem ważności wydanej uczniowi odpowiednio legitymacji szkolnej, z zastrzeżeniem jednakże, że przedłużenie ważności jednej z wyżej wspomnianych legitymacji wymagało będzie ponownego wydania mLegitymacji szkolnej.

mLegitymacja szkolna jest narzędziem bezpiecznym, trudnym do podrobienia, umożliwiającym w sposób pewny weryfikację informacji, jakie obecnie znajdują się w legitymacji szkolnej.

mLegitymacja szkolna będzie unieważniana przez szkołę w przypadku utraty ważności wydanej uczniowi legitymacji szkolnej. Unieważnienie będzie mogło być dokonane przez szkołę także w przypadku utraty mLegitymacji szkolnej na skutek uszkodzeń, niepoprawnego działania lub utraty urządzenia mobilnego, w którym przechowywana była mLegitymacja szkolna. Posiadacz legitymacji lub odpowiednio rodzic posiadacza niepełnoletniego będzie mógł zgłosić szkole konieczność unieważnienia mLegitymacji szkolnej w drodze wniosku. W przypadku stwierdzenia błędów lub omyłek mLegitymacja szkolna będie ponownie wydawana.

Uczniowie, aby uzyskać Legitymacji (aplikacja w telefonie) należy:

• Dostarczyć do sekretariatu szkoły wniosek o wydanie mLegitymacji . Wniosek dostępny na stronie internetowej szkoły.
          • Przesłać zdjęcie legitymacyjne (w formacie JPG lub JPEG w rozmiarze do 5 MB) na adres sekretariatu zponowadeba@wp.pl lub umieścić przez E-Dziennik w witrynie Uczeń/Rodzic w zakładce Dane ucznia – aktualizuj zdjęcie.
          • Po uzyskaniu kodu QR i Kodu aktywacyjnego należy ściągnąć na telefon aplikacje Obywatel.
          • Uruchom, wybierz opcje legitymacja szkolna i po zaakceptowaniu regulaminu dokonaj skanu kodu lub wpisz kod QR a następnie wpisz kod aktywujący
          • AKTYWUJ!

Warunkiem posiadania mLegitymacji jest posiadanie dokumentu w papierowej wersji.

PAMIĘTAJ!!!  Legitymacja papierowa jest Ci nadal potrzeba.

Przypominamy, że 30 września każdego roku szkolnego wygasa ważność mLegitymacji wygenerowanych w poprzednim roku szkolnym.

wniosek_o_mLegitymacje.docx