• 01.03.2024

NOWOROCZNE WYZWANIE CZYTELNICZE

W okresie od stycznia do lutego 2024 r biblioteka szkolna prowadziła akcję "Noworoczne wyzwanie czytelnicze". Akcja była skierowana do uczniów klas I - III i miała na celu zachęcenie dzieci do codziennego, głośnego czytania przez co najmniej 15 minut. Każdy dzień, w którym uczniowie czytali, kolorowali wybrany obrazek na przygotowanej karcie. Po ustalonym terminie wśród zaangażowanych czytelników, którzy odnieśli do biblioteki pokolorowane karty, rozlosowano drobne upominki.

Noworoczne wyzwanie czytelnicze - GALERIA

03.01.2024

BOOKCROSSING w naszej szkole!!!

KONKURS "MOJA PIERWSZA KSIĄŻKA" ROZSTRZYGNIĘTY!

Do początkowych dni grudnia trwał ogłoszony przez bibliotekę szkolną konkurs "Moja pierwsza książka z biblioteki" dedykowany dla najmłodszych czytelników. Wzięli w nim udział uczniowie klasy I A oraz I B. Dzieci zachwyciły swoim talentem plastycznym oraz różnorodnym wyborem literatury. Wśród tylu pięknych ilustracji trudno było wybrać najlepsze prace, więc każdy uczeń został nagrodzony. Mamy nadzieję, że będzie to zachętą do ponownego sięgnięcia po książkę oraz zwiększenia grona aktywnych czytelników.

Konkurs "Moja pierwsza książka" - GALERIA

Konkurs „Zakochani … w książkach” rozstrzygnięty!

W konkursie wzięło udział łącznie 30 uczniów, z tego 25 uczniów zmierzyło się z pracą plastyczną (kategoria I), a 5 uczniów podjęło pracę pisemną (kategoria II). Uczniowie klas I-IV przedstawiali bohaterów swoich ulubionych książek, lektur czy komiksów. Wśród przepięknych prac plastycznych trudno było wybrać tylko trzy najlepsze, dlatego komisja zdecydowała o przyznaniu miana najlepszej pracy na poziomie każdej z klas biorących udział w konkursie. Oprócz tego wskazano również prace wyróżnione. Oto zwycięzcy i wyróżnieni z poszczególnych klas:

Zwycięzca - Adrianna Koćwin, kl. I b

Wyróżnienie – Mikołaj Oleszczuk, kl. I a oraz Olaf Buczek, kl. I b

Zwycięzca – Laura Tomczyk, kl. II b

Wyróżnienie – Natalia Kalinka, kl. II a oraz Karol Puzio, kl. II a

Zwycięzca – Milena Konefał, kl. III b

Zwycięzca – Katarzyna Lachowicz, kl. IV a

Wyróżnienie – Jakub Żmuda, kl. IV b oraz Natalia Rębisz, kl. IV a

Uczniowie klas V-VIII pisali prace w formie recenzji i własnych spostrzeżeń na temat: „Tą książkę pokochałam/em ”. Wyróżniono dwie najlepsze prace: Magdaleny Żmudy z kl.7b oraz Julii Ordon z kl.6b. Książki, które pokochały dziewczęta to: „Mały Książę” A. de Saint- Exuperego oraz „Ania z Zielonego Wzgórza” L. M. Montgomery. Kto nie kocha szalonej, rudowłosej i piegowatej Ani oraz małego podróżnika z asteroidy B-612? Jeżeli jeszcze nie czytałeś/łaś tych książek zostały one gorąco polecone przez wasze koleżanki. Nie zwlekaj, sięgnij po nie!

Zwycięzcom i wyróżnionym w konkursie pogratulowano, wręczono pamiątkowe dyplomy oraz nagrody. Wszystkim uczestnikom konkursu podziękowano z nadzieją na kolejny tak aktywny udział w konkursie organizowanym przez bibliotekę szkolną.

01.02.2021r.

NIETYPOWE WALENTYNKI W BIBLIOTECE SZKOLNEJ

Diament, Wyizolowanych, Przejrzysty Diament, Wyizolowanych, Przejrzysty Zakochaj się… w książkach!!!

Zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie

Znalezione obrazy dla zapytania: serce png Znalezione obrazy dla zapytania: serce png „Zakochani … w książkach”

organizowanym przez szkolną bibliotekę. Konkurs odbędzie się w dwóch kategoriach wiekowych:

Kategoria I (Klasy I- IV)

Wykonaj ilustrację do „ukochanej” książki. Może to być jakaś scena, bohater lub własny pomysł.

• technika dowolna;
          • format A4;
          • na odwrocie pracy podaj autora książki i tytuł, swoje imię
            i nazwisko oraz klasę;
          • prace należy składać w bibliotece szkolnej do 26 lutego 2021 r.

Kategoria II (Klasy V- VIII)

„Tą książkę pokochałam/em …”  - praca pisemna na temat wybranej pozycji (recenzja, własne refleksje, spostrzeżenia).

Wśród otrzymanych prac, w każdej kategorii nagrodzimy 3 wybrane prace. Zapraszamy serdecznie.

Serca, Życzenia, Dekoracji, Obrazy Png, Valentine Szkolne bibliotekarki

Iwona Rymaniak