• Międzynarodowy Dzień Gofra

• 25 marca na całym świecie obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Gofra. Wszyscy dobrze znają pulchne i chrupiące wafle przygotowywane w gofrownicy. W naszym przedszkolu również obchodziliśmy Dzień Gofra, z tej okazji przedszkolaki z grupy dzieci "Pszczółki" oraz "Sówki" przygotowały ciasto i z pomocą Pań upiekły pyszne gofry. Deser udekorowany bitą śmietaną, owocami, kolorową posypką. Zarówno zajęcia kulinarne jak i degustacja gofrów dostarczyły dzieciom wiele radości. Zapraszamy do galerii grup.

Galeria Pszczółki

Galeria Sówki

• Pierwszy Dzień Wiosny

• Po długiej zimie, chcemy ciepła, kwiatów, zielonych drzew i śpiewających ptaków.

We wtorek 21 marca wszystkie dzieci świętowały Pierwszy Dzień Wiosny. Uroczystości powitania Wiosny rozpoczęły się od zabaw związanych z tematyką pór roku. Mimo wielu atrakcji najbardziej oczekiwaną częścią dnia było wyjście na spacer, podczas którego mogliśmy pożegnać zimę i powitać wiosnę. Dzieci radośnie maszerowały  w wiosennym korowodzie, na czele którego widniała Marzanna, którą następnie pożegnaliśmy według tradycji. Jesteśmy pewni, że starania naszych wspaniałych przedszkolaków sprawią, że Wiosna zawita do nas na dobre!

• KIERMASZ KSIĄŻEK W BIBLIOTECE SZKOLNEJ

• Szkolna biblioteka serdecznie zaprasza na kiermasz tanich książek z wydawnictwa Tuliszków. W ofercie znajdują się: bajki, baśnie, wierszyki, kolorowanki, książki edukacyjne, kulinarne, obyczajowe. Zachęcamy uczniów, rodziców, nauczycieli do odwiedzenia biblioteki szkolnej i zapoznania się z ofertą.

• WARSZTATY WIELKANOCNE W PRZEDSZKOLU

• W piątek 22 marca w najmłodszej grupie przedszkolnej odbyły się warsztaty  wielkanocne, w których udział brali rodzice naszych maluszków. Dzieci podczas zajęcia poznały tradycje i zwyczaje świąteczne oraz przygotowały wspólnie z rodzicami z gotowych, różnorodnych materiałów dekoracyjnych ozdoby na świąteczny stół, wełnianego baranka oraz  kolorową pisankę. Wszyscy - rodzice i dzieci wykazali się dużą kreatywnością, pomysłowością  oraz  inwencją twórczą.  Dzięki talentom artystycznym rodziców, dzieci miały okazję poznać wiele różnych technik plastycznych oraz stworzyć ciekawe wzory.  Spotkanie było radosne i  przeniosło wszystkich w nastrój oczekiwania na utęsknione święta, a wspólna praca pozwoliła wszystkim poczuć atmosferę przedświątecznych przygotowań.

Dziękujemy wszystkim rodzicom za obecność, zaangażowanie w pracę przedszkola oraz wspólnie spędzony czas. Zdjęcia w galerii.

• Dzień zawodów - promocja książek

•      W środę 28 lutego 2024 r. w naszej szkole odbył się Dzień Zawodów. Uczniowie mieli okazję zastanowić się nad tym, kim będą, kiedy dorosną, wcielić się w swoje role, przebrać i ucharakteryzować, zgodnie z wymaganiami wybranego przez siebie zawodu. Ten dzień wykorzystaliśmy również w bibliotece szkolnej do promocji książek z wybranych dziedzin nauki oraz opisujących perypetie niektórych bohaterów literackich. I tak ... pani dziennikarka przeprowadziła wywiad z bibliotekarką na temat szkolnej akcji - Bookcrossing, profesjonalna pilęgniarka reklamowała "Poradnik pierwszej pomocy dla dzieci" oraz książkę "Lenka. Mała pani doktor". Urocze panie inżynierki polecały "Boba Budowniczego", "Encyklopedię odkryć i wynalazków", a także "Zabytki techniki". Nasz kontuzjowany sportowiec zachwalał z kolei "Czerwoną kartkę dla Sprężyny" Jacka Podsiadło.

Jak widać przy każdej okazji można się dobrze bawić i na każdą okazję znaleźć sobie dobrą książkę.

• Odkrywajmy Sportowe Talenty – testy sprawnościowe w szkołach

• W marcu i kwietniu nauczyciele wychowania fizycznego będą przeprowadzać testy sprawnościowe uczniom klas IV-VIII szkoły podstawowej.

Testy sprawnościowe obejmują:

1. bieg wahadłowy 10 razy po 5 metrów – służący pomiarowi zdolności szybkościowo-siłowo-koordynacyjnych,
            2. 20-sto metrowy wytrzymałościowy bieg wahadłowy wykonywany według Europejskiego Testu Sprawności Fizycznej – Eurofit, opracowanego przez Radę Europy – służący pomiarowi zdolności wytrzymałościowych w biegu,
            3. podpór leżąc przodem na przedramionach (deska) – służący pomiarowi zdolności siłowo-wytrzymałościowych całego ciała,
            4. skok w dal z miejsca – służący pomiarowi skoczności i siły.

Celem testów jest pomiar różnych przejawów sprawności fizycznej uczniów, co ułatwi im poznanie swoich możliwości i monitorowanie aktualnego stanu kondycji fizycznej. Wdrażanie uczniów do samokontroli i samooceny rozwoju fizycznego i sprawności fizycznej zwiększa szanse uczniów na powodzenie oraz samorealizację w dalszym życiu. Wyniki przeprowadzonych testów sprawnościowych nie mają wpływu na ocenę ucznia z przedmiotu wychowanie fizyczne.

• Noworoczne wyzwanie czytelnicze

•      W okresie od stycznia do lutego 2024 r biblioteka szkolna prowadziła akcję "Noworoczne wyzwanie czytelnicze". Akcja była skierowana do uczniów klas I - III i miała na celu zachęcenie dzieci do codziennego, głośnego czytania przez co najmniej 15 minut. Każdy dzień, w którym uczniowie czytali, kolorowali wybrany obrazek na przygotowanej karcie. Po ustalonym terminie wśród zaangażowanych czytelników, którzy odnieśli do biblioteki pokolorowane karty, rozlosowano drobne upominki.

• POKAZ GADÓW W NASZYM PRZEDSZKOLU

• Dnia 1 marca 2024 roku w naszym przedszkolu odbył się POKAZ GADÓW. Zwierzęta zostały zaprezentowane naszym przedszkolakom. Tematem przewodnim spotkania było życie i hodowla gadów. Mieliśmy okazję zobaczyć z bliska i oczywiście dowiedzieć się wielu ciekawych rzeczy na temat żółwia, węża i jaszczurki. Nasze przedszkolaki miały możliwość bliskiego kontaktu z przywiezionymi zwierzętami, mogły je dotykać i głaskać. Wszyscy byli bardzo zadowoleni z tej żywej lekcji przyrody.