• Światowy Dzień Książki i wizyta Pszczółek i Sówek w Publicznej Bibliotece Miasta i Gminy Nowa Dęba

• Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich to międzynarodowe święto wszystkich miłośników książek, obchodzone na całym świecie 23 kwietnia. O znaczeniu i wartości książek mówią nam rodzice, nauczyciele, znani pisarze… Jednak czytanie dla każdego z nas może być czymś innym – przeżyciem nowych przygód, przeniesieniem się w świat fantazji, wytchnieniem od codzienności, lekarstwem dla duszy albo inspiracją do działania. Książki to także skarbnica złotych myśli i cytatów, które nierzadko pełnią rolę drogowskazu przy podejmowaniu trudnych decyzji. O tym, jak wspaniałe, jak różnorodne są książki i jak ciekawie jest w bibliotece, przekonały się dzieci z naszego Przedszkola. Przedszkolaki wybrały się na wizytę do Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy Nowa Dęba, gdzie miały okazję dowiedzieć się jak powstaje książka, poznały zasady szanowania książek, dowiedziały się, w jaki sposób można wypożyczyć książkę. Pani bibliotekarka starała się rozbudzić zainteresowania czytelnicze u dzieci czytając nam fragment książki „O dziewczynce, która chciała ocalić książki” autorstwa Klausa Hagerupa. Dzieci z zaciekawieniem oglądały księgozbiór znajdujący się w bibliotece. Na zakończenie wizyty dzieci wybrały książki, które wypożyczyły i mogły zabrać do Przedszkola. Nasze przedszkolaki z okazji Światowego Dnia Książki wzięły również udział w konkursie plastycznym na okolicznościowy plakat, zorganizowanym przez SOK w Nowej Dębie. Pamiętajmy, że książka wprowadza czytelnika w cudowny świat, rozwija myślenie i słownictwo, dostarcza wielu wspaniałych przeżyć, dlatego czytajmy dzieciom jak najczęściej!

• Międzyprzedszkolny Konkurs Ekologiczno - Przyrodniczy w grupie Sówki

• 22 kwietnia 2024 r. z okazji Dnia Ziemi w naszym przedszkolu odbył się Międzyprzedszkolny Konkurs Ekologiczno – Przyrodniczy pod hasłem „Strażnicy Przyrody”. Wzięły w nim udział dzieci z naszego Przedszkola oraz dzieci z Przedszkola nr 1 i Przedszkolna nr 5 im. Misia Uszatka. Głównym celem konkursu było rozwijanie zainteresowania dzieci otaczającą je przyrodą oraz kształtowanie postaw proekologicznych. Na początku dzieci z grupy Sówki zaprezentowały krótką scenkę na zakończenie której ogłosiły się „Strażnikami Przyrody”. Następnie rozpoczął się konkurs w ramach którego dzieci min. rozwiązywały  zagadki przyrodnicze i ekologiczne,  rzucały do worka kulkami z gazet, układały puzzle, segregowały śmieci, układały wyrazy z rozsypanki sylabowej wyjaśniając ich znaczenie. Dzieci miały również możliwość wykazać się dobrą znajomością dźwięków dochodzących z przyrody. Na koniec odbył się ekologiczny pokaz mody. Z wszystkimi zadaniami przedszkolaki poradziły sobie wyśmienicie. Wszystkim uczestnikom konkursu dziękujemy za udział. Pracownikom PKO Banku Polskiego, Nadleśnictwu w Nowej Dębie oraz Urzędowi Miasta i Gminy Nowa Dęba za przekazane nagród, a komisji konkursowej za czuwanie nad prawidłowym przebiegiem konkursu.

• Spotkania wychowawców klas z rodzicami

• Zapraszamy rodziców na spotkania z wychowawcami klas 23 kwietnia 2024 r. (wtorek) godzina 17.00

Klasa 4a –  sala 48

Klasa 4b  – sala 42

Klasa 5a  – sala 39

Klasa 5b  – sala 51

Klasa 6a  –  sala 67

Klasa 6b  –  sala 44

Klasa 7a  – sala 43

Klasa 7b  –  sala 17

ZAPRASZMY NA SPOTKANIA

• Dzień Czekolady w przedszkolu

• Wszystkie dzieci na świecie, lecz na pewno to wiecie

Czekoladę uwielbiają, chętnie się nią zajadają

Smarowaną na kromeczkę lub na cieście poleweczkę.

Płynna w kubku na gorąco też smakuje wszystkim brzdącom

Czekolady są przeróżne: grube, chude lub podłużne.

Kwadratowe lub okrągłe, gładkie, w paski, albo w bąble

Mają najdziwniejsze smaki. Wszystkie lubią przedszkolaki

Słodkie, gorzkie, z cukierkami, ostre z chili, z przyprawami

Owocowe, strzelające, nadziewane lub pachnące

Na gorąco lub z lodami czekoladę uwielbiamy!!!!

Galeria Misie

Galeria Pszczółki

Galeria Sówki

• Szanowni Rodzice.

Informujemy, że lista uczniów zakwalifikowanych do klasy pierwszej na rok szkolny 2024/2025 będzie wywieszona w gablocie przy wejściu głównym w terminie od 12.04.2024 r. do 19.04.2024 r.

Prosimy o potwierdzenie woli podjęcia nauki w Szkole Podstawowej nr 3 w roku szkolnym 2024/25.

Lista uczniów z podziałem na klasy będzie wywieszona 30.04.2024 r.

Oswiadczenie_woli_2024_25.docx