• Podsumowanie akcji "Szlachetna Paczka"

• Serdecznie dziękujemy wszystkim darczyńcom: uczniom, rodzicom, nauczycielom, pracownikom szkoły. Dziękujemy wszystkim, którzy sprawili, że nasze uczestnictwo w akcji "Szlachetna Paczka" zakończyło się sukcesem !!!!!!

To dzięki Wam w wybranym przez nas domu zagościły radość i wiara, że nikt nie jest na tym świecie sam. Dziękujemy za towarzyszenie nam w niesieniu pomocy tym, którzy mieli mniej szczęścia w życiu.

• Świąteczna biblioteka

• Zapraszamy serdecznie do szkolnej biblioteki aby wypożyczyć książkę na świąteczną przerwę. Przy okazji możecie zobaczyć jakie książkowe nowości na Was czekają oraz świąteczną dekorację, którą z książek przygotowali Wasi koledzy i koleżanki z klasy 5A i 6B.

Bibliotekarki

• NARODOWY PROGRAM ROZWOJU CZYTELNICTWA 2.0.

•        Od października 2023 r. Szkoła Podstawowa nr 3 im. B. Zybury w Nowej Dębie realizuje Priorytet 3 Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa na lata 2021 – 2025, który ma na celu: "rozwijanie zainteresowań uczniów poprzez promowanie i wspieranie rozwoju czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży, w tym zakup nowości wydawniczych".

Dzięki przystąpieniu do realizacji programu księgozbiór biblioteki wzbogacił się o ponad 300 książek. W dużej części są to nowości wydawnicze dla każdej grupy wiekowej naszych czytelników: począwszy od uczniów klas I – III przez uczniów klas IV – VIII, aż na dorosłych skończywszy.

Nowego, atrakcyjnego wyglądu uzyskało także pomieszczenie biblioteczne, które zostało wyposażone w nowy narożny regał biblioteczny wykonany na zamówienie, wygodne biurko narożne dla pań bibliotekarek oraz przenośną biblioteczkę.

Najlepiej przyjdźcie do biblioteki i sami zobaczcie. Zapraszamy.

Bibliotekarki

• Świąteczne Pierniczki w grupie Sówki

• W Mikołajki czytamy "Mikołajka"

•       6 grudnia 2023r. uczniowie SP nr 3 od rana świętowali Mikołajki. Do szkoły przyszli ubrani na czerwono,
            z czerwonymi noskami i czapkami na głowach, ustawili się w kolejce po czerwone galaretki.

W szkolnej bibliotece świętowano po swojemu. Dla uczniów klas młodszych odbyło się głośne czytanie popularnej wśród najmłodszych powieści "Mikołajek" autorstwa Sempe’go i Goscinny’ego. Dlaczego „Mikołajek”? Odpowiedź oczywista!!! ponieważ dzisiaj obchodzimy Mikołajki!!! Najmłodsi słuchali o przygodach niesfornego chłopca, który ma dużo energii do psot i zabawy. Bibliotekarka przeczytała rozdział zatytułowany „Zabawa w kowbojów”.

Podczas czytania było dużo śmiechu, wszystkim słuchaczom przypadły do gustu przygody sympatycznego łobuziaka i jego kolegów. Na koniec słuchacze musieli odpowiedzieć na pytanie: Czy książkowy bohater przypomina Świętego Mikołaja?

• Dzień postaci z książek i bajek

•       Bajki, baśnie zarówno te czytane, jak i oglądane, odgrywają ważną rolę w życiu dziecka. Dlatego bajkowi bohaterzy doczekali się swojego święta. Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek obchodzimy 5 listopada i jest to jednocześnie dzień urodzin Walta Disney’a, najbardziej znanego producenta bajek.

30 listopada 2023 roku w SP nr 3 w Nowej Dębie świętowaliśmy Dzień Postaci z Książek i Bajek, który zorganizował Samorząd Uczniowski wraz z biblioteką szkolną. Celem obchodów tego dnia było przypomnienie postaci z bajek oraz popularyzowanie dziecięcej literatury, zwrócenie uwagi na rolę wychowawczą i edukacyjną bajek, które uczą rozróżniania dobra od zła oraz prawidłowych postaw, koleżeństwa, chęci niesienia pomocy innym czy współczucia.

Na korytarzu można było spotkać wielu bajkowych i książkowych bohaterów, którzy dumnie prezentowali się w swoich wymyślnych, kolorowych strojach. Dzień ten był też okazją do czytania, opowiadania bajek. W bibliotece szkolnej na dzieci czekał zbiór najpiękniejszych bajek i baśni. W czasie przerw można było je nie tylko oglądać, ale także poczytać.

Dzień ten dostarczył wszystkim wielu wrażeń i pozytywnych emocji.

• Andrzejki z grupie "Pszczółki" i "Sówki"

• 29 listopada w naszym przedszkolu odbyła się Zabawa Andrzejkowa. Właśnie  w tym dniu dzieci z grupy „Pszczółki” i „Sówki" miały okazję przenieść się w magiczny świat wróżb i zabaw związanych z andrzejkową tradycją. Wszystkie przedszkolaki z wielką radością wypowiadały andrzejkowe zaklęcia i brały udział w licznych wróżbach. Swoją przyszłość odkrywały losując przedmioty, które przepowiadały w jakim zawodzie będą pracowały kiedy dorosną, wróżyły układając buty, wybierał serduszka z imionami. Pod czujnym  okiem nauczycieli zorganizowano najbardziej znany andrzejkowy sposób przepowiadania przyszłości - lanie wosku. Każde dziecko miało nie lada zadanie by spróbować odczytać swoją przyszłość  z powstałej bryłki wosku. Oczywiście wróżbom i zabawom towarzyszyła muzyka i tańce. Andrzejki w naszym przedszkolu były bardzo udane.

• Być jak Ignacy

• Zakończyliśmy drugi etap programu, który dotyczył energii elektrycznej i ropy naftowej. Uczniowie dowiedzieli się kim był Ignacy Łukasiewicz oraz jak dzięki ropie naftowej nastała jasność. Dowiedzieliśmy się skąd płynie prąd oraz jaką rolę pełnią przewodniki i izolatory.

Przed nami odnawialne źródła energii oraz energia wiatrowa.