• Dzień Mamy w grupie "Misie"

• ZAJĘCIA OTWARTE W GRUPIE MISIÓW 😃🐻🌞🐻🌞🐻😃

Z okazji DNIA MAMY dzieci zaprosiły swoje MAMUSIE na zajęcia otwarte do przedszkola.

Wspólnie spędzony czas 😁na zabawie, tańcu, kreatywnym działaniu był wyjątkowym prezentem zarówno dla Mam, jak również ich skarbów ❤️ W pogoni codziennych obowiązków...to bezcenne chwile

"MISIE" obdarowały swoje MAMUSIE występami wokalno - tanecznymi, naszyjnikiem z gipsowym serduszkiem oraz wspólnie pomalowanym kwiatuszkiem 💞🌼🌺🌸💞.

Jak widać na fotorelacji radość i uśmiech wystąpiły w roli głównej, a doznane uczucia pozostaną jak perełki na dnie serca 😃❤️😁💞😃❤️😁.

• Światowy Dzień Pszczół

• W piątek 19 maja z okazji Światowego Dnia Pszczół przypadającego na dzień 20 maja, nasze Przedszkole odwiedził niezwykły gość - Pan Jerzy Bystrzyk z koła pszczelarzy w Nowej Dębie. Pan Jerzy zaprezentował nam swoją niezwykłą pasję jaką jest pszczelarstwo. W bardzo interesujący sposób opowiadał dzieciom o życiu i zwyczajach pszczół, wykonywanej przez nie pracy oraz ich znaczeniu w przyrodzie. Dzieci miały okazję zobaczyć prawdziwy dom pszczół, przymierzyć strój pszczelarza, obejrzeć i posmakowac produkty wytworzone przez te niezwykłe owady oraz najważniejsze! Stanąć oko w oko z najprawdziwszymi pszczołami, które przybyły do nas razem z Panem Jerzym. Składamy serdeczne podziękowania Panu Jerzemu za niezwykle ciekawe spotkanie z dziećmi i wprowadzenie nas w tajniki pracy pszczelarza!

• Egzamin ósmoklasisty

• W 2023 r. egzamin ósmoklasisty będzie przeprowadzany od 23 do 25 maja (wtorek – czwartek), zgodnie z poniższym harmonogramem:

1. język polski – 23 maja 2023 r. (wtorek) – godz. 9:00

2. matematyka – 24 maja 2023 r. (środa) – godz. 9:00

3. język obcy nowożytny – 25 maja 2023 r. (czwartek) – godz. 9:00

- język polski - 120 min (wydłużony czas pracy do 180 min.)

- matematyka - 100 min (wydłużony czas pracy do 150 min.)

- język obcy nowożytny - 90 min (wydłużony czas do 135 min.)

Przyjście uczniów do szkoły:

1. Uczniowie przychodzą do szkoły od godziny 8.00 do godziny 8.25.

2. Wejście do sal egzaminacyjnych godz. 8.40.

3. Odbiór prac godz. 8.50.

4. Egzamin godz. 9.00.

Przed każdą salą w widocznym miejscu będzie znajdował się wykaz uczniów zdających w danej sali.

- uczeń powinien mieć ze sobą ważną legitymację

- przybory - długopis lub pióro z czarnym tuszem/atramentem (+zapas)

- linijkę (egzamin z matematyki)

- małą butelkę wody - zapewniają rodzice

Na salę egzaminacyjną nie wolno wnosić uczniom żadnego urządzenia telekomunikacyjnego, w tym telefonu komórkowego lub smartwatcha. W przypadku zdającego wniesienie takiego urządzenia na salę egzaminacyjną skutkuje unieważnieniem egzaminu ósmoklasisty z danego przedmiotu.

W związku z egzaminem ósmoklasisty, który odbędzie się w dniach, zgodnie z wytycznymi Centralnej Komisji Egzaminacyjnej, Ministerstwa Edukacji i Nauki oraz z Ramowym Kalendarzem Szkoły w w/w dniach zajęcia edukacyjne w naszej szkole nie odbędą się – są to dni wolne od zajęć dydaktycznych. Równocześnie informujemy, że dla uczniów, którzy potrzebują zapewnienia opieki świetlicowej w/w dniach świetlica szkolna będzie pełnić dyżur w godz. 6.30-16.00.

Życzymy powodzenia na egzaminach.

• Grupa Pszczółki z wizytą w Miejskiej Bibliotece Publicznej

• Dnia 11 maja 2023r. dzieci z grupy Pszczółki w ramach Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek oraz obchodzonego również w tym tygodniu Dnia Bibliotekarza odwiedziły Miejską Bibliotekę Publiczną mieszczącą się w SOK w Nowej Dębie. Przedszkolaki dowiedziały się, co należy zrobić, aby stać się czytelnikiem biblioteki oraz jak należy się w niej zachować. Zobaczyły także jak wygląda karta czytelnika oraz poznały zasady wypożyczania książek. Pani bibliotekarka pokazała dzieciom regały, na których znajdują się książki dla dzieci. Przedszkolaki mogły je oglądać, pamiętając o odłożeniu ich na swoje miejsce! Następnie dzieci wysłuchały czytaną przez Panią bibliotekarkę - bajkę  Czesława Janczarskiego  „Bajki Misia Uszatka”. Spotkanie odbywało się w miłej, pełnej uśmiechów i wrażeń atmosferze. Dla wielu przedszkolaków, była to pierwsza wizyta w „domu książek”, ale na pewno nieostatnia.

• Wizyta Przedszkolaków w Państwowej Straży Pożarnej

• Dnia 8 maja 2023r. przedszkolaki z grup: „Misie” „Pszczółki” i „Sówki” udały się z wizytą do Państwowej Straży Pożarnej w Nowej Dębie.

Przedszkolaki w trakcie spotkania poznały wyposażenie wozów strażackich, sprzęt, jaki używa strażak podczas akcji ratunkowych, zwiedziły stanowisko kierowania, w którym odbiera się zgłoszenia o pożarach i wypadkach, miały także okazję obserwacji strażaków szykujących się do wyjazdu na akcję ratunkową.

Oprócz poznania tajników pracy strażaka przedszkolaki zdobyły bardzo cenną wiedzę na temat zasad bezpieczeństwa, dowiedziały się jak należy zachować się w trakcie zagrożenia i utrwaliły numery alarmowe do straży pożarnej.

To była bardzo ciekawa i ważna lekcja. Składamy serdeczne podziękowania Strażakom za miłe przyjęcie i umożliwienie bliższego poznania niezwykle istotnej i niebezpiecznej pracy STRAŻAKA.