Przedszkolaki z najstarszej grupy wiekowej sprzątały najbliższą okolicę - zdjęcia w galerii
Aktualności
Akcja sprzątanie Świata w ramach obchodów Dnia Ziemi
Dzień Czekolady w grupie "Misie"
Wszystkie dzieci na świecie
Lecz na pewno to wiecie
Czekoladę uwielbiają
Chętnie się nią zajadają
Czekolady są przeróżne
Grube, chude lub podłużne
Kwadratowe lub okrągłe
Gładkie, w paski, albo w bąble
Wszystkie lubią przedszkolaki
Słodkie, gorzkie, z cukierkami
Owocowe, strzelające
Nadziewane lub pachnące
Na gorąco lub z lodami
Czekoladę uwielbiamy!
Dzień Czekolady w grupie Pszczółki
Ta tabliczka pilnie zerka
na każdego spod sreberka.
Może gorzka być lub mleczna,
biała, deserowa, ale zawsze jest bajeczna!
Z orzechami lub nadzieniem
rządzi naszym podniebieniem!Czekolada to przysmak szanowany na całym świecie, przez najmłodszych i tych nieco starszych. Uwielbiana, doceniania za swoje walory smakowe i właściwości czekolada obchodzi także swoje święto. W Polsce DZIEŃ CZEKOLADY obchodzimy właśnie dziś, 12 kwietnia. Czekolada poprawia nastrój, relaksuje, jednocześnie dodaje energii, zawiera witaminy A, E oraz z grupy B, a także magnez, cynk, potas, żelazo i kwas foliowy. Eksperci twierdzą, że dobrze wpływa na nasz mózg i serce. Nie warto więc wykluczać jej ze swojego jadłospisu, ale trzeba spożywać ją w rozsądnych ilościach i wybierać tę, która zawiera więcej kakao a mało cukru. Dzisiejszy Czekoladowy Dzień to okazja, aby nie tylko dobrze się bawić, ale także zdobyć wiedzę i bezkarnie podjeść ulubionych smakołyków.
Dzień Marchewki w grupie Pszczółki
Dnia 4 kwietnia dzieci z grupy Pszczółki obchodziły Dzień Marchewki, miał on na celu uświadomienie dzieciom walorów smakowych i wartości odżywczych jakie zawiera marchewka oraz zachęcenie dzieci do jedzenia tego warzywa. Dzieci w tym dniu przyszły do przedszkola ubrane na pomarańczowo. Na początku wysłuchały opowiadania pt. Gdzie schowała się marchewka gdzie rozwijały umiejętność uważnego słuchania i wypowiadania się. Następnie obejrzały filmik dotyczący jak marchewka wpływa na nasze zdrowie i urodę oraz dowiedziały się wiele ciekawostek o marchewce. Tańczyły przy piosence „Na marchewki urodziny” czerpiąc radość ze wspólnej zabawy. Kolejno przy pomocy sokowirówki wykonały przepyszny sok marchewkowy. Uwieńczeniem Dnia Marchewki było wykonanie pracy plastycznej.
.
Zmiana numeru kont bankowych
Informujemy, że od 28 lutego 2023 roku obsługę rachunków bankowych Zespołu Placówek Oświatowych w Nowej Dębie prowadzi Bank Spółdzielczy Tarnobrzeg O/Nowa Dęba z siedzibą w Nowej Dębie ul. Tadeusza Kościuszki 1.
Nowy numer rachunku na który należy uiszczać opłaty za obiady to:
10 9434 1083 2003 1300 0202 0006
Ogródek w grupie I "Misie"
Jestem sobie ogrodniczka,
Mam nasionek pół koszyczka.
Jedne gładkie, drugie w łatki,
A z tych nasion będą kwiatki.
Sadzimy i siejemy w przedszkolu, czyli wiosenne prace w kącikach przyrody.
Przedszkolaki z grupy I "Misie" założyły hodowlę warzyw. Dzieci bardzo chętnie włączyły się w prace ogrodnicze. Przedszkolaki dowiedziały się co jest potrzebne do wzrostu roślin oraz nauczyły się sadzić cebulki szczypiorku, siać różne warzywa oraz kwiaty. Mali ogrodnicy bardzo zaangażowali się w sadzenie i sianie roślin.
Spotkania wychowawców klas z rodzicami
13 kwietnia 2023 r. (czwartek) o godz. 16.00 odbędą się spotkania wychowawców klas z rodzicami:
SPOTKANIA W KLASACH Z WYCHOWAWCĄ
Klasa 1a – sala 60
Klasa 1b – sala 54
Klasa 2a – sala 56
Klasa 3a – sala 58
Klasa 3b – sala 25
Klasa 4a – sala 39
Klasa 4b – sala 51
Klasa 5a – sala 67
Klasa 5b – sala 44
Klasa 6a – sala 43
Klasa 6b – sala 17
Klasa 7 – sala 68
Klasa 8a – sala 42
Klasa 8b – sala 48
ZAPRASZAMY.
DZIEŃ WODY
22 marca obchodziliśmy Światowy Dzień Wody. Z tej okazji przedszkolaki z grupy Sówki przyszły ubrane na kolor niebieski. Dzień wody jest to święto celebrowane corocznie na całym świecie w celu uświadomienia jak wielką rolę odgrywa woda w życiu każdego człowieka, zwierząt, roślin i jak duże zagrożenie niesie ze sobą spadek jej zasobów. Przedszkolaki aktywnie włączyły się w obchody tego święta. Uważnie wysłuchały wielu ciekawostek na temat wody, poznały zbiorniki wodne, zapoznały się z obiegiem wody w przyrodzie; kształtowały umiejętność przewidywania i wnioskowania na podstawie obserwacji wody brudnej i sposobu jej oczyszczania. Aktywnie uczestniczyły w zabawach ruchowych; odgadywały zagadki słuchowe i rozpoznawały oraz nazywały zjawiska atmosferyczne związane z wodą. Wszyscy zgodnie stwierdzili, że woda jest największym skarbem i każdy z nas powinien ją chronić. To był wspaniały, ciekawy dzień.
Zdjęcia w galerii.
WARSZTATY WIELKANOCNE W PRZEDSZKOLU
WARSZTATY WIELKANOCNE W PRZEDSZKOLU🌿🌷🥚🐣🐇🌿
W dniu 22 marca gościliśmy Panie z zespołu regionalnego "BIELOWIANKI" z Rozalina, które przeprowadziły dla dzieci warsztaty tworzenia tradycyjnych palm wielkanocnych. Przybliżyły również symbolikę i znaczenie kultywowania rodzimych zwyczajów. Za wspólnie spędzony czas serdecznie dziękujemy!
Pierwszy Dzień Wiosny w grupie Misie
Przyszła do nas dziś Wiosna, ładna, miła, radosna.
Słonkiem poświeciła,wierzbowe kotki zbudziła.
Deszczem trawkę umyła, wiaterkiem ją osuszyła.
Krokusy budziła promykiem, bo spały nad strumykiem.
Pierwszy Dzień Wiosny w grupie Pszczółki
21 marca dzieci z grupy Pszczółki obchodziły Pierwszy Dzień Wiosny.
W tym dniu wszyscy bawili się doskonale. Dzieci w zielonych i kwiecistych strojach wyglądały przepięknie, a swym wyglądem przywoływały na myśl wiosenne kwiaty. Były tańce, śpiew i zabawy. Pszczółki chętnie rozwiązywały wiosenne zagadki, rozpoznawały i układały według kodów – kwiaty, zwiastuny wiosny, rozwiązywały zadania matematyczne, które przygotowała dla nich Pani Wiosna. Nie zabrało również zabaw plastycznych. Powstały przepiękne prace z wizerunkiem Pani Wiosny. Ten dzień z pewnością był dla każdego przedszkolaka radosnym i niezapomnianym wydarzeniem. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji…
Od najmłodszych lat uczymy się zdrowo odżywiać - spotkanie z panią dietetyczką
W dzień Płatków Śniadaniowych przypadający na 7 marca grupę Starszaków odwiedziła mama Krzysia, która z zawodu jest dietetyczką. Przedszkolaki podczas tego spotkania dowiedziały się, na czym polega praca dietetyka oraz poznały podstawowe zasady prawidłowego odżywiania dzieci i dorosłych. Wspólnie z panią dietetyk klasyfikowaliśmy produkty spożywcze począwszy od produktów najzdrowszych i najbardziej wartościowych po te, które w odżywianiu mogłyby być wyeliminowane. Pomogła nam w tym piramida zdrowia, którą dzieci już znają i wiedzą jak dbać o zdrowie i co należy jeść, aby nie chorować. Pani dietetyk tłumaczyła dzieciom, dlaczego należy ograniczyć słodycze i słodkie napoje, a zwiększyć spożywanie owoców i warzyw. Dowiedzieliśmy się też, że śniadanie jest najważniejszym posiłkiem dnia, powinno dostarczać nam dużo energii na cały aktywny dzień. A płatki śniadaniowe dostarczają nam wiele składników odżywczych i witamin. Najzdrowsze płatki, to te najmniej przetworzone – pszenne, owsiane i kukurydziane, do których możemy dodawać orzechy, ziarna słonecznika lub suszone owoce. Bardzo dziękujemy pani Małgosi za interesujące spotkanie, wiele cennych wskazówek dotyczących zdrowego odżywiania oraz mile spędzony czas.
Zdjęcia w galerii.
Dzień Otwartej Szkoły
9 marca 2023 r. do naszej szkoły przybyli rodzice wraz ze swoimi sześcioletnimi pociechami na zorganizowany specjalnie dla nich Dzień Otwartej Szkoły. Na początku odbyło się spotkanie z Panem Dyrektorem, który zapoznał zebranych rodziców z ofertą naszej placówki, a następnie uczniowie z klas III a i III b wraz ze swoimi wychowawczyniami przedstawili krótką część artystyczną.
W dalszej części spotkania przedszkolaki mogły poczuć atmosferę naszej szkoły odwiedzając przygotowane na tą okazję stoiska z różnymi atrakcjami. Były tańce, gry i zabawy sportowe zorganizowane przez Klubik „U Zybury”, różne ciekawe eksperymenty ze świata chemii i fizyki oraz robotyki, a w kąciku kreatywnym nasi mali goście mogli wykazać się swoimi talentami malując farbami przygotowane plakaty. Jednak największą popularnością wśród dzieci cieszył się kącik, w którym nasze panie nauczycielki malowały twarze w różne fantastyczne wzory i postacie.
Przedszkolaki wraz z rodzicami mieli również możliwość zwiedzenia naszej szkoły. Zobaczyli m.in. świetlicę szkolną, stołówkę oraz klasy, w których uczą się uczniowie klas początkowych.
Na zakończenie nasi mali goście na pamiątkę pobytu w naszej placówce otrzymali balonik z logo naszej szkoły.
Rekolekcje wielkopostne
Rekolekcje Wielkopostne w Parafii MBKP
dla uczniów Szkoły Podstawowej nr 3 w Nowej w Nowej Dębie
w dniach od 13.03. do 15.03.2023 r.
Poniedziałek 13.03.2023 r. (sala gimnastyczna)
9.50 - nauka rekolekcyjna dla uczniów klas IV – VI
10.45 - nauka rekolekcyjna dla uczniów klas I – III
11.50 - nauka rekolekcyjna dla uczniów klas VII – VIII
Wtorek 14.03.2023 r. (sala gimnastyczna)
9.50 - nauka rekolekcyjna dla uczniów klas IV – VI
10.45 - nauka rekolekcyjna dla uczniów klas I – III
11.50 - nauka rekolekcyjna dla uczniów klas VII – VIII
Środa 15.03.2023 r. (Kościół p.w. MBKP)
KLASY I – III 9.00 - zbiórka pod szkołą i wyjście
9.30 - msza św. na zakończenie rekolekcji dla uczniów
10.30 - powrót do szkoły
KLASY IV –VI 10.00 - zbiórka pod szkołą i wyjście
10.30 - msza św. na zakończenie rekolekcji dla uczniów
10.30 - powrót do szkoły
KLASY VII – VIII 11.30 - msza św. na zakończenie rekolekcji dla uczniów
W poniedziałek i we wtorek zajęcia odbywają się zgodnie z planem lekcji danego oddziału.
Świetlica szkolna pełni dyżur w godz. 6.30 – 16.00
Każdy uczeń niebiorący udziału w rekolekcjach ma zapewnioną opiekę świetlicową.
W środę nie ma zajęć dydaktycznych.
Uczniowie klas 1 – 3 i 4 – 6 spotykają się pół godziny wcześniej pod szkołą. Opiekę nad uczniami podczas drogi do kościoła i z powrotem sprawują opiekunowie grup. Po skończonej mszy świętej wracają wspólnie z opiekunami pod szkołę.
Klasa 1a – Z. ŚWIĘTOJAŃSKI
Klasa 1b – M. NIEZGODA, S. ĆWIKŁA
Klasa 2a – R. NAROLSKA
Klasa 3a – H. CZARNOTA, A. DENKOWSKA-SIEMCZYK
Klasa 3b – G. BILIŃSKA, J. RĘBISZ
Klasa 4a – D. TARASZKA
Klasa 4b – I. SZCZUR
Klasa 5a – A. NOWAK
Klasa 5b – I. RYMANIAK, U. NOWAK
Klasa 6a – D. STRÓŻ
Klasa 6b – A. SAŁEK, E. WDOWIAK
Klasa 7a – J. CZAMARA
Klasa 8a – M. RZĄSA
Klasa 8b – W. SZCZUR
Uczniowie klas VII-VIII spotykają się pod kościołem, sprawdzana jest obecność i po skończonej mszy świętej samodzielnie udają się do domów lub na obiad w szkole.
W środę obiad wydawany jest w godz. 11.30 – 13.00. Uczniowie, którzy nie będą korzystali z obiadów proszeni są o odpisanie się.
Dzień otwarty
Zapraszamy rodziców przyszłych pierwszoklasistów i przedszkolaków na spotkanie w naszej szkole w dniu 9 marca o godz. 17.00
W programie:
- prezentacja oferty szkoły,
- program artystyczny w wykonaniu trzecioklasistów,
- zajęcia plastyczne,
- malowanie twarzy,
- zabawy z tablicą interaktywną,
- eksperymenty fizyczno-chemiczne,
- robotyka i programowanie,
- zabawy sportowe,
- zwiedzanie szkoły,
- słodki poczęstunek, balony i super atmosfera.
Poznaj swoją przyszłą szkołę!!! ZAPRASZAMY
"Dzień Piegów" w grupie Pszczółki
1 marca 2023r. na buziach naszych Pszczółek pojawiły się piegi z okazji "Dnia Piegów". Dzieci poznały piegowatych bohaterów takich jak: Pan Kleks, Pippi Langstrumpf czy Pysia z Domisiów. Przy okazji poruszaliśmy ważny temat tolerancji! Następnie wybraliśmy się do SOK-u w Nowej Dębie na spektakl teatralny pt.: "Ach , ta Pippi" przygotowanego przez aktorów Narodowego Teatru Edukacji im. Adama Mickiewicza z Wrocławia. Naszym „pieguskom” było tego dnia bardzo wesoło!
"Laboratoria Przyszłości" w naszej szkole
Laboratoria Przyszłości to program skierowany do szkół podstawowych, którego celem jest kształtowanie kompetencji kreatywnych i technicznych wśród uczniów. Głównym jego założeniem jest stworzenie nowoczesnej szkoły, w której zajęcia będą prowadzone w sposób ciekawy, angażujący uczniów oraz sprzyjający odkrywaniu ich talentów i rozwijaniu zainteresowań. Celem projektu jest wsparcie szkół podstawowych w budowaniu wśród uczniów kompetencji przyszłości z tzw. kierunków STEAM (nauka, technologia, inżynieria, sztuka oraz matematyka).
W ramach programu Laboratoriów Przyszłości nasza szkoła otrzymała między innymi Zestawy klocków LEGO Education SPIKE. Dzięki nim w I semestrze pani Iwona Rymaniak prowadziła dodatkowe zajęcia z robotyki w wymiarze 2 godzin tygodniowo dla uczniów klasy 4B. Połączenie kolorowych klocków LEGO®, prostego w użyciu sprzętu i oprogramowania oraz intuicyjnego języka kodowania pozwoliło uczniom na szybką naukę programowania. Na każdych zajęciach zadaniem uczniów było nie tylko samo budowanie robotów z klocków, lecz także rozwiązanie przedstawionego problemu. Uczniowie budowali np. robota synoptyka, który po zaprogramowaniu wskazywał co wziąć ze sobą na spacer w zależności od wprowadzanej lokalizacji - okulary czy parasol. Budowali i testowali różne modele supersprzątaczy czyli urządzeń chwytających, brali udział w wyścigach zaprojektowanych przez siebie skoczków, tworzyli i programowali ruch nosorożca, tak by zatrzymywał się przed przeszkodą. Tworząc robota uczniowie rozwijali swoje umiejętności współpracy w grupie, doskonalili zdolności manipulacyjne, umiejętności odczytywania instrukcji, rozwijali kreatywne myślenie rozwiązując postawiony przed nimi problem. Wszystko to poprzez zabawę, eksperymentowanie i zdobywanie praktycznych umiejętności.
Kolejnym wyposażeniem, które szkoła uzyskała z projektu Laboratoria Przyszłości jest drukarka 3D – Zortrax M200 Plus Drukarka 3D wraz z zapasem 10 szt. filamentów potrzebnych do wydruku. Uczniowie w trakcie zajęć zostali zapoznani z działaniem drukarki 3D, obserwowali też jak powstają drukowane modele. Przy okazji świąt wykonane zostały zimowe ozdoby (choinki, śnieżynki). Uczniowie rozwijając swoją wyobraźnię przestrzenną rozpoczęli przygodę z projektowaniem prostych modeli w programie Tinkercad. Na koniec zajęć każdy uczestnik otrzymał prezent z drukarki 3D - pamiątkowy breloczek ze swoim imieniem.
Inne zajęcia, ale bardzo interesujące prowadził pan Damian Stróż z uczniami klas 6. Raz w tygodniu na zajęciach uczniowie poznawali podstawy obsługi aparatu fotograficznego oraz kamery, zagadnienia związane z kadrowaniem i ujęciami, podstawy postprodukcji i udostępniania multimediów w internecie. Zdobyte wiadomości mogli też praktycznie sprawdzić, posługując się otrzymanymi przez szkołę urządzeniami którymi są: aparat cyfrowy, gimbal ręczny, mikrofon kierunkowy, mikroport, statyw fotograficzny. Ponadto uczniowie byli zobowiązani do regularnego tworzenia relacji foto/wideo ze szkolnych uroczystości i zamieszczania ich na portalu facebook naszej szkoły. (Pasowanie klas 1, Dzień Nauczyciela, Szkolne Jasełka).
13
Grupa Pszczółek w redakcji Radia Leliwa
13 lutego 2023r. z okazji Światowego Dnia Radia dzieci z grupy Pszczółki wybrały się na wycieczkę do rozgłośni Radia Leliwa. Przedszkolaki miały okazję przyjrzeć jak wygląda praca w Radiu. Pani Asia pracujaca na codzień w Radiu Leliwa pokazała dzieciom jak wyglada obsługa emisji programu radiowego oraz to, w jaki sposób są nagrywane rozmowy z zaproszonymi gość. Grupa miała również mozliwość nagrania się oraz posłuchania efektów swojej pracy na drugie dzień w audycji radiowej "Najmłodsi o miłości...". Dzieci, zaciekawione każdym zakamarkiem siedziby Radia Leliwa, nie kryły zachwytu. Część z nich nawet zadelarowała, że ich wymarzonym zawodem jest zawód dziennikarza. Może w przyszłości to właśnie one będą tworzyć Radio Leliwa:)
Dzień Babci i Dziadka w grupie Pszczółki
„Dziś dla babci słońce mamy i całuski dla dziadziusia,
Dziś życzenia wnuczek składa i piosenki śpiewa wnusia”
Babcia i Dziadek to słowa, które każdemu dziecku kojarzą się z ciepłem, miłością i wszystkim, co dobre. Dlatego dnia 10.02.2023r. Pszczółki gościły swoje Babcie oraz Dziadków na uroczystości z tej okazji. Dzieci od samego rana z niecierpliwością wyczekiwały zaproszonych gości, nie mogąc się doczekać, kiedy zapukają do drzwi Przedszkola. Licznie przybyli: Babcie i Dziadkowie, mieli okazję podziwiać swoje wnuczęta w specjalnie dla nich przygotowanych programach artystycznych. Dzieciaki pod czujnym okiem wychowawczyń zaprezentowały "Rzepkę", wiersze, piosenki, taniec, który ćwiczyły na tą uroczystość. W przepięknej scenografii oraz wyjątkowej atmosferze, wnuczęta wspaniale wystąpiły przed bliskimi, następnie Pszcółki zaprosiły babcie i dziadków na słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców, aby w szczególny sposób okazać swoim bliskim szacunek i po raz kolejny podziękować za miłość, cierpliwość i zrozumienie. To była naprawdę wyjątkowa uroczystość, pełna uśmiechu, radości i dumy. Szczęśliwe i rozpromienione twarze babć i dziadków dały wyraz tego, jak ważne są takie spotkania i chwile spędzone wspólnie z wnukami.
Archiwum Aktualności