• SPOTKANIE Z PSZCZELARZEM

• We wtorek 25 kwietnia grupę Starszaków odwiedził tata Krzysia, który zajmuje hodowlą pszczół. Jak przystało na prawdziwego pszczelarza, pan Jacek przyszedł ubrany w strój pszczelarza oraz pokazał nam narzędzia, które wykorzystywane są do codziennej pracy w pasiece. Dzieci miały okazję poznać wygląd ula, zobaczyć jego wnętrze oraz dowiedzieć się  do czego służą poszczególne elementy wyposażenia ula. Starszaki wysłuchały również opowieści, jak wygląda codzienność w ulu , hierarchia i podział zadań jego mieszkańców. Jak powstaje miód i jakie są jego rodzaje, opowiedziała nam mama Krzysia, która pomaga mężowi w jego pracy w pasiece. Na koniec spotkania każde z dzieci dostało słoiczek z miodem rzepakowym oraz miało okazję przymierzyć strój pszczelarza. To była bardzo ciekawa lekcja przyrody, a najważniejszym przesłaniem była znacząca rola pszczół dla ludzi. Bardzo dziękujemy rodzicom Krzysia za poświęcony czas  i przekazanie dzieciom cennych wiadomości na temat tych pożytecznych owadów.

Zdjecia w galerii

• Przerwa wakacyjna w Przedszkolu

• DRODZY RODZICE.

Informujemy, że planowana przerwa wakacyjna w Przedszkolu nr 4 będzie trwała od 03.07.2023 r. do 14.07.2023 r. W wakacje przedszkole czynne będzie od 17.07.2023 r. do 31.08.2023 r.

Zapisy chętnych prowadzone będą w terminie: 01.06.2023 r. - 15.06.2023 r. u wychowawców grup poprzez dziennik elektroniczny lub telefonicznie u Pani intendentki (tel. 15 8463989).

• Dzień Czekolady w grupie "Misie"

• Wszystkie dzieci na świecie

Lecz na pewno to wiecie

Czekoladę uwielbiają

Chętnie się nią zajadają

Czekolady są przeróżne

Grube, chude lub podłużne

Kwadratowe lub okrągłe

Gładkie, w paski, albo w bąble

Wszystkie lubią przedszkolaki

Słodkie, gorzkie, z cukierkami

Owocowe, strzelające

Nadziewane lub pachnące

Na gorąco lub z lodami

Czekoladę uwielbiamy!

• Dzień Czekolady w grupie Pszczółki

• Ta tabliczka pilnie zerka
            na każdego spod sreberka.
            Może gorzka być lub mleczna,
            biała, deserowa, ale zawsze jest bajeczna!
            Z orzechami lub nadzieniem
            rządzi naszym podniebieniem!

Czekolada to przysmak szanowany na całym świecie, przez najmłodszych i tych nieco starszych. Uwielbiana, doceniania za swoje walory smakowe i właściwości czekolada obchodzi także swoje święto. W Polsce DZIEŃ CZEKOLADY obchodzimy właśnie dziś, 12 kwietnia. Czekolada poprawia nastrój, relaksuje, jednocześnie dodaje energii, zawiera witaminy A, E oraz z grupy B, a także magnez, cynk, potas, żelazo i kwas foliowy. Eksperci twierdzą, że dobrze wpływa na nasz mózg i serce. Nie warto więc wykluczać jej ze swojego jadłospisu, ale trzeba spożywać ją w rozsądnych ilościach i wybierać tę, która zawiera więcej kakao a mało cukru. Dzisiejszy Czekoladowy Dzień to okazja, aby nie tylko dobrze się bawić, ale także zdobyć wiedzę i bezkarnie podjeść ulubionych smakołyków.

• Dzień Marchewki w grupie Pszczółki

• Dnia 4 kwietnia dzieci z grupy Pszczółki obchodziły Dzień Marchewki, miał on na celu uświadomienie dzieciom walorów smakowych i wartości odżywczych jakie zawiera marchewka oraz zachęcenie dzieci do jedzenia tego warzywa. Dzieci w tym dniu przyszły do przedszkola ubrane na pomarańczowo. Na początku wysłuchały opowiadania pt. Gdzie schowała się marchewka  gdzie rozwijały umiejętność uważnego słuchania i wypowiadania się. Następnie obejrzały filmik dotyczący jak marchewka wpływa na nasze zdrowie i urodę oraz dowiedziały się wiele ciekawostek o marchewce. Tańczyły  przy piosence  Na marchewki urodziny” czerpiąc radość ze wspólnej zabawy. Kolejno przy pomocy sokowirówki wykonały przepyszny sok marchewkowy. Uwieńczeniem Dnia Marchewki było wykonanie pracy plastycznej.

• Zmiana numeru kont bankowych

• Informujemy, że od 28 lutego 2023 roku obsługę rachunków bankowych Zespołu Placówek Oświatowych w Nowej Dębie prowadzi Bank Spółdzielczy Tarnobrzeg O/Nowa Dęba z siedzibą w Nowej Dębie ul. Tadeusza Kościuszki 1.

Nowy numer rachunku na który należy uiszczać opłaty za obiady to:

10 9434 1083 2003 1300 0202 0006

• Ogródek w grupie I "Misie"

• Jestem sobie ogrodniczka,
            Mam nasionek pół koszyczka.
            Jedne gładkie, drugie w łatki,
            A z tych nasion będą kwiatki.

Sadzimy i siejemy w przedszkolu, czyli wiosenne prace w kącikach przyrody.

Przedszkolaki z grupy I "Misie" założyły hodowlę warzyw. Dzieci bardzo chętnie włączyły się w prace ogrodnicze. Przedszkolaki dowiedziały się co jest potrzebne do wzrostu roślin oraz nauczyły się sadzić cebulki szczypiorku, siać różne warzywa oraz kwiaty. Mali ogrodnicy bardzo zaangażowali się w sadzenie i sianie roślin.

• Spotkania wychowawców klas z rodzicami

•

13 kwietnia 2023 r. (czwartek) o godz. 16.00 odbędą się spotkania wychowawców klas z rodzicami:

SPOTKANIA W KLASACH Z WYCHOWAWCĄ

Klasa 3b –  sala 25