21 maja nadszedł dzień, na który czekali z niecierpliwością uczniowie klasy czwartej, piątej i szóstej Szkoły Podstawowej nr 3 w Nowej Dębie. Wraz z wychowawcami tego dnia wyruszyli na wycieczkę do Zamościa. W planie mieliśmy do zrealizowania kilka punktów, ale wszyscy z niecierpliwością czekaliśmy na „gwóźdź programu”, czyli… ZOO. Grupa nasza była bardzo liczna i po przybyciu do miasta podzieliliśmy się na dwie mniejsze. Poszliśmy najpierw na spotkanie z przewodnikami. Następnie udaliśmy się na Rynek Wielki, by podziwiać zabytkowe kamienice z podcieniami oraz Ratusz. Dzięki przewodnikom poznaliśmy również Katedrę Zamojską, dzwonnicę, pomnik Jana Zamojskiego, Rynek Solny, Stara Bramę Lubelską oraz Rynek Wodny z fontanną. Kolejną atrakcją było udanie się do Podziemnej Trasy Turystycznej. Prowadzi ona galeriami strzeleckimi i kazamatami kurtyny, nadszańca i bastionu VII – największego z siedmiu bastionów broniących dostępu do zamojskiej twierdzy. Wielką atrakcją były wystrzały z armat małej i dużej – huku było co niemiara. Następnie udaliśmy się do położonego niedaleko centrum miasta Ogrodu Zoologicznego im. Stefana Milera. Część zoologiczną stanowią zwierzęta rodzime i egzotyczne wraz z pawilonami i wybiegami dostosowanymi do ich wymagań życiowych. Obecnie hodowanych jest 1484 zwierząt z 235 gatunków. Tutaj mieliśmy okazję spotkać się „oko w oko” z przedstawicielami niemal wszystkich kontynentów. Wycieczkę zaliczamy do wyjątkowo udanych i bardzo atrakcyjnych. Radości śmiechów i śpiewu nie brakowało uczestnikom.
Aktualności
Wycieczka do Zamościa
Konsultacje nauczycieli z rodzicami
Konsultacje nauczycieli z rodzicami uczniów Szkoły Podstawowej nr 3 i Gimnazjum nr 2 w sprawie przekazania informacji o przewidywanych ocenach rocznych z zajęć edukacyjnych i przewidywanej ocenie zachowania odbędą się 11 czerwca 2014 r. (środa) w godz. 1700 - 1800.
SZKOŁA PODSTAWOWA NR 3
Kl. I – p. Zbigniew Świętojański – sala nr 19
Kl. II – p. Renata Narolska – sala nr 29
Kl. III a – p. Halina Czarnota – sala nr 22
Kl. III b – p. Grażyna Bilińska – sala nr 21
Kl. IV – p. Aneta Nowak – sala nr 27
Kl. V – p. Danuta Tomczyk – sala nr 12
Kl. VI – p. Jolanta Czamara – sala nr 10
GIMNAZJUM NR 2
Kl. I a – p. Magdalena Krząstek – sala nr 14
Kl. I b – p. Katarzyna Lewandowska – sala nr 15
Kl. II a – p. Teresa Maślejak – sala nr 24
Kl. II b – p. Marta Rząsa – sala nr 6
Kl. II c – p. Wiesław Szczur – sala nr 24
Kl. III a – p. Dorota Taraszka – sala nr 2
Kl. III b – p. Marta Smalarz – sala nr 21
Pozostali nauczyciele będą pełnić dyżury w pokojach nauczycielskich.
ZAPRASZAMY RODZICÓW NA SPOTKANIA.
Piknik Rodzinny przy Zespole Placówek Oświatowych w Nowej Dębie
Dzięki Dyrekcji, Nauczycielom, Radzie Rodziców i oczywiście Społeczności Szkolnej 3 czerwca 2014 r. udało się zorganizować już po raz drugi wspaniałe wydarzenie kulturalno - rozrywkowe – „Piknik przy Zybury”. Celem nadrzędnym imprezy było zintegrowanie środowiska lokalnego. Zarówno dosyć dobra pogoda, duża frekwencja oraz oferta Pikniku pozwoliły w pełnym zakresie zrealizować zaplanowane cele.
W imprezie uczestniczyły przede wszystkim rodziny z dziećmi, do których była skierowana bogata oferta w postaci: konkursów, konkurencji sportowych, zabawy na urządzeniach rekreacyjnych oraz poczęstunek.Plac szkolny tego dnia był specjalnie przygotowany na tą okazję. Na scenie umieszczono kolorową dekorację, kwiaty oraz plakat z sylwetkami baśniowych postaci, a wybieg przyszkolny pokryto specjalną wykładziną. O godzinie 16.30 dyrektor ZPO Dariusz Siudem uroczyście otworzył imprezę, witając dzieci, gości, nauczycieli, a także rodziców zachęcając wszystkich do wspólnej zabawy.
Program rozpoczął występ nowodębskiej Orkiestry Dętej, w której oprócz muzyków starszych stażem wystąpili również uczniowie naszej placówki. Następnie na scenie zaprezentowali się wychowankowie przedszkola. Rodzice, znajomi, nawet dziadkowie kibicowali swoim pociechom, a te, poprzebierane w wielobarwne stroje z przejęciem wcielały się w swoje role. Można było zaobserwować wśród nich wiele talentów, jak choćby wokalne, taneczne i aktorskie. Mamy ze swoimi pociechami obserwowały występy, jedne nagrywały je na pamiątkę, inne fotografowały i uśmiechały się do dzieci, dodając im pewności i odwagi na scenie. Czuć było napiętą, ale świąteczną atmosferę.
Małe dzieci z pomalowanymi kolorowo i pomysłowo buziami oraz fantazyjnymi fryzurami (dzięki zaangażowaniu utalentowanych dziewcząt z Technikum Usług Fryzjerskich Zespołu Szkół nr 2 z Nowej Dęby) „wypełniały” dziedziniec szkolny po brzegi. Na czas festynu zostały zaplanowane liczne zabawy, gry i przedstawienia. Uczniowie klas I-VI oraz gimnazjum przygotowali także bogaty program artystyczny. „Mali aktorzy” włożyli w te występy dużo pracy, a widzowie mogli zobaczyć jej efekty. I o to chodzi! Mamy zdolną młodzież, wiec warto dać im szansę i sposobność wykazania i pokazania się! Wszystkie występy nagradzane były oczywiście gromkimi brawami.
W czasie trwania festynu odbywała się także loteria fantowa, nad którą czuwały panie pracujące w świetlicy szkolnej. Dzięki hojności rodziców oraz sponsorów udało się przygotować dużą ilość fantów. Dla niektórych uczestników tej ciekawej zabawy los okazał się bardzo szczęśliwy. W głównym losowaniu bowiem do wygrania były dwa duże pluszowe zwierzątka. Z kolei panie bibliotekarki przygotowały stoisko z szeroką ofertą książek o różnorodnej tematyce, gdzie każdy zainteresowany mógł znaleźć i zakupić dla siebie coś ciekawego. Na uczniów czekały także inne rozrywki i urządzenia rekreacyjne . Przed szkołą został rozstawiony dmuchany zamek zjeżdżalnia, suchy basen oraz basen wodny z kulami. Do tych atrakcji ustawiały się największe kolejki. Ponadto Ochotnicza Straż Pożarna z Nowej Dęby przygotowała pokaz akcji ratunkowej. Na boisku szkolnym za pomocą specjalistycznego sprzętu rozcięto samochód, aby strażacy w szybki i bezpieczny sposób mogli uratować pasażerów. Pomiędzy występami gościnnie wystąpiły także panie z AMT Studio Fitness, które zachęcały uczestników do zdrowego stylu życia. Młodzież chętnie uczestniczyła w zajęciach ruchowych przez nie prowadzonych, gimnastykując się w rytm porywającej muzyki. Wokół szkoły ustawiony został bufet, w którym każdy znalazł coś dla siebie. Szczególną frajdą dla dzieci były słodkie wypieki upieczone przez rodziców. Nad sprzedażą słodkości czuwały panie nauczycielki przedszkola, szkoły podstawowej i gimnazjum. Przybyli goście mieli szansę uzupełnienia sił pysznymi kiełbaskami z grilla i smaczną grochówką, które były dziełem pracowników restauracji „Dębianka”. Uczestnicy Pikniku w ramach konkurencji rekreacyjno – sportowych przeciągali linę (uczniowie kontra strażacy), grali w piłkę oraz uczestniczyli w meczu siatkówki plażowej oraz rozgrywali mecz piłki nożnej. Zwycięzcy konkurencji wygrywali „kupon słodkości”, po okazaniu którego otrzymywali kawałek ciasta. Zainteresowani mogli wchodzić do samochodu strażackiego oraz sprawdzić swoją celność trafiając strumieniem ze strażackiego węża w wyznaczony cel. Niemałą atrakcją okazała się możliwość prowadzenia rozmów z żołnierzami i oglądanie sprzętu wojskowego. Uczniowie szkoły dobrze się bawili i byli bardzo zadowoleni.
Zabawa i cały Piknik zgromadziły wielu uczestników z Nowej Dęby i okolic. Wspaniała pogoda odzwierciedlała równie promienne nastroje wszystkich uczestników, którzy chwalili perfekcyjną organizację przedsięwzięcia. A ponieważ żadna impreza nie może odbyć się bez ludzi, którzy są zawsze blisko Szkoły, wspierają wszelkie działania i pomagają w trudnych chwilach, organizatorzy pikniku pragną podziękować za pomoc i ofiarność wszystkim, a w szczególności dyrektorowi Oddziału Zakładu Farmaceutycznego „POLPHARMA” S.A. panu Ryszardowi Latawcowi i Panu dyrektorowi ds. finansowych Tomaszowi Kuryłowiczowi, panu prezesowi Zakładów Metalowych Dezamet S.A. Leszkowi Pabianowi, dowódca JRG w Nowej Dębie mł. bryg. mgr Robertowi Głaz, prezesowi OSP Osiedle Dęba Władysławowi Nowakowi, prezesowi Zarządu Spółdzielni Ogrodniczo-Pszczelarskiej w Tarnobrzegu Jerzemu Kiliańskiemu, pani dyrektor ZS nr 2 Zofii Kopeć, właścicielom Restauracji „Dębianka” Krzysztofowi Tęcza i Lubicy Tęcza, Dowódcy Ośrodka Szkolenia Poligonowego Wojsk Lądowych w Nowej Dębie ppłk dypl. Bogdanowi Wójcikowi, Radzie Rodziców Zespołu Placówek Oświatowych, AMT Studio Fitness, F.U.H. Bajor Marcin-Marek Tomasz S.C.
Ogromne zaangażowanie Rady Rodziców i całej społeczności szkolnej wraz z Przyjaciółmi Szkoły doprowadziło do zorganizowania wspaniałej imprezy, która jest bardzo istotnym elementem funkcji integrującej różne środowiska lokalne, wpływa na wzmocnienie więzi rodzinnych, jest doskonałą okazją do aktywnego i pożytecznego spędzenia wolnego czasu i promuje wizerunek naszej szkoły.
Dziękujemy serdecznie wszystkim zaangażowanym w organizację i licznie przybyłym uczestnikom.
III Międzyprzedszkolny Konkurs Przyrodniczo-Ekologiczny
4 czerwca 2014 r grupa starszaków gościła reprezentacje 6-latków z nowodębskich przedszkoli na III Międzyprzedszkolnym Konkursie Przyrodniczo- Ekologicznym.
Po uroczystym powitaniu przez pana Dyrektora i przedstawieniu uczestników pięcioosobowych drużyn z Przedszkola nr 1, Przedszkola nr 5 im. Misia Uszatka oraz naszego Przedszkola nr 4 jak również szanownego Jury w składzie: pani Agnieszka Korzeniewicz starsza specjalistka służby leśnej z Nadleśnictwa Nowa Dęba, pan Mirosław Marek przedstawiciel Urzędu Miasta i Gminy Nowa Dęba do spraw promocji oraz pan Dariusz Siudem dyrektor Zespołu Placówek Oświatowych w Nowej Dębie, przedszkolaki z gr. III zaprezentowały przedstawienie teatralne o tematyce ekologicznej. Po naszym krótkim spektaklu nagrodzonym gromkimi brawami rozpoczęły się konkurencje przeplatane zabawami zręcznościowymi.
Pierwsza konkurencja polegała na odgadywaniu zagadek umieszczonych na „Drzewie Zagadek”. Reprezentant każdej drużyny zerwał po 4 listki z pytaniami, na które odpowiadała cała drużyna. Druga konkurencja polegała na nadmuchaniu balonów jak największą ilością powietrza. Trzecia konkurencja to zadanie jednakowe dla wszystkich zespołów. Każdy zespół otrzymał kosz i 7 śmieci, w czasie słuchania tekstu „Był las”, każde złe zachowanie bohaterów trzeba było zaznaczyć wrzuceniem śmiecia do kosza.Czwarta konkurencja polegała na wspólnym układaniu puzzli o tematyce ekologicznej na czas przez całą drużynę.
W kilku następnych konkurencjach dotyczących lasu, łąki, roślin chronionych, czystości powietrza i wody oraz segregacji śmieci zadania były jednakowe dla wszystkich drużyn, należało wybrać prawidłową odpowiedź spośród trzech możliwych poprzez podniesienie lizaka z cyfrą 1, 2 lub 3. Były również konkurencje polegające na losowaniu pytań przez zbieranie kwiatów oraz łowienie rybek z pytaniami na które każda drużyna musiała prawidłowo odpowiedzieć. Wiele radości sprawiło dzieciom łowienie rybek na czas. Przedstawiciel drużyny w ciągu minuty musiał złowić jak największą ilość rybek. Ostatnią konkurencją było wykonanie przez zespoły ekologicznego kwiatu z surowców wtórnych, które potem ozdobiły nasz korytarz przedszkolny. Po podliczeniu punktów przez Jury, okazało się, że wszystkie drużyny otrzymały jednakową ilość punktów i zdobyły I miejsce w naszym konkursie, wykazując się dużą wiedzą przyrodniczo - ekologiczną. Na zakończenie międzyprzedszkolnej imprezy po wręczeniu nagród, dzieci zostały zaproszone na słodki poczęstunek.
Galeria zdjęć: http://zponowadeba.edupage.org/photos/?photo=album&gallery=110
Wycieczka do Muzeum Kultury Ludowej w Kolbuszowej
Dnia 30 maja 2014 roku społeczność uczniowska klasy I Szkoły Podstawowej nr 3 w Nowej Dębie pod opieką wychowawcy i rodziców udała się na wycieczkę do Muzeum Kultury Ludowej w Kolbuszowej. Znajdujący się tam skansen to urokliwa wieś lasowiacka i rzeszowska z przełomu XIX i XX wieku. Leży pośród lasów, stawów, łąk i pól uprawnych. Drewniana architektura oraz aranżacje wnętrz starych chat znajdujących się w Parku Etnograficznym ukazała uczniom zróżnicowanie wyposażenia zagród rodzin wiejskich o różnym statusie majątkowym. Pokazała również różnice w wyposażeniu, wynikające z wykonywanych przez mieszkańców prac pozarolniczych. Uczniowie mogli sobie wyobrazić, jak dawniej wyglądał zwykły dzień w chałupie i zagrodzie, w szkole i karczmie, na łące i w polu. Szczególnym zainteresowaniem w gronie zwiedzających wzbudziła stała ekspozycja wykonanych z drewna zabawek. Wszyscy uczestnicy wycieczki wzięli udział w warsztatach plastycznych „Kwiaty z bibuły”. Własnoręcznie wykonały po jednej ozdobie. Na zakończenie wycieczki rodzice dzieci przygotowali poczęstunek - kiełbaski pieczone na grillu.
Zagłosuj i pomóż wygrać boisko!
Ruszyła ósma edycja programu społecznego „Kolorowe boiska… czyli Szkolna Pierwsza Liga”. W tym roku o nowe boisko walczy Szkoła Podstawowa nr 3 w Zespole Placówek Oświatowych z Nowej Dęby. Celem programu i kampanii jest promocja aktywnego spędzania wolnego czasu wśród dzieci i młodzieży. Nagrodą główną dla zwycięzcy konkursu jest wielofunkcyjne boisko. Do tej pory organizator kampanii – Fabryka Farb i Lakierów Śnieżka SA, ufundował budowę aż siedmiu takich boisk.
Aby pomóc szkole zdobyć wymarzone boisko wystarczy tylko wejść na stronę http://koloroweboiska.pl/glosuj/, znaleźć profil szkoły i oddać głos na pracę konkursową, czyli filmik nagrany właśnie w Szkole Podstawowej nr 3.
Głosowanie odbędzie się w dniach od 29 maja 2014 roku od godziny 12.00.01 do dnia 25 czerwca 2014 roku do godziny 23.59.59.
Poszczególne tury głosowania odbywać się będą:
a. Tura I trwa od dnia 29 maja 2014 roku, godz. 12:01, do dnia 4 czerwca 2014 roku, godz. 23:59,
b. Tura II – od dnia 5 czerwca 2014 roku, godz. 00:01, do dnia 11 czerwca 2014 roku, godz. 23:59,
c. Tura III – od dnia 12 czerwca 2014, od godz. 00:01, do dnia 18 czerwca 2014, godz. 23:59,
d. Tura IV – od dnia 19 czerwca 2014, od godz. 00.01, do dnia 25 czerwca 2014. godz. 23.59.
Wyniki głosowania w poszczególnych turach, zawierające wskazanie zwycięzców, ogłaszane będą przez Organizatora w Serwisie każdorazowo w terminie 18 godzin po zakończeniu poszczególnych tur głosowania.
Oto kilka wskazówek z Regulaminu:
- Głosującym może być każda osoba fizyczna posiadająca pełną lub ograniczoną zdolność do czynności prawnych, która spełniła wymagania przewidziane Regulaminem.
- W celu wzięcia udziału w głosowaniu konieczne jest podanie adresu poczty elektronicznej głosującego.
- Każdy z głosujących może posługiwać się tylko jednym adresem poczty elektronicznej. Niedopuszczalne jest posługiwanie się przez głosującego kilkoma adresami poczty elektronicznej. Aliasy traktowane będą jako ten sam (jeden) adres poczty elektronicznej.
- Jeden adres poczty elektronicznej może być przypisany tylko jednemu głosującemu.
- Niedopuszczalne jest posługiwanie się przez głosujących jakimikolwiek programami lub technologiami komputerowymi/internetowymi, które mogłyby wpływać na wyniki głosowania.
- Głosujący nie mogą między sobą lub z osobami trzecimi tworzyć i stosować systemów głosowaniu lub podejmować innych czynności mogących prowadzić do naruszenia zasad głosowania lub wpływania na wyniki głosowania.
- W celu przeprowadzenia głosowania Organizator umieści w Serwisie listę Uczestników Konkursu.
- Zadaniem uczestników głosowania jest oddawanie głosów na Uczestników Konkursu.
- Głosowanie odbywać się będzie wyłącznie drogą elektroniczną za pośrednictwem Serwisu przez wybranie pracy konkursowej Uczestnika Konkursu i kliknięcie przycisku „Głosuję”, a następnie udzielenie prawidłowej odpowiedzi na pytanie weryfikacyjne zadane głosującemu.
- Każdy głosujący może głosować tylko raz w ciągu danego dnia na jednego wybranego przez siebie Uczestnika Konkursu. W kolejnym dniu ten sam głosujący może oddać głos na tego samego lub innego Uczestnika Konkursu.
- W razie stwierdzenia przez Organizatora naruszenia przez głosującego postanowień Regulaminu lub w razie powzięcia przez Organizatora Konkursu uzasadnionych wątpliwości, co do zgodności głosowania przez danego głosującego z postanowieniami Regulaminu, w tym w razie wątpliwości co do naruszenia zasad głosowania, o których mowa powyżej, Organizator może zażądać przedstawienia przez głosującego stosownych wyjaśnień, oświadczeń, danych lub dokumentów potwierdzających lub pozwalających na potwierdzenie spełnienia przez głosującego wymagań Regulaminu lub wykluczających naruszenie przez głosującego postanowień Regulaminu, w szczególności dotyczących warunków i zasad głosowania, w tym również pozwalających na potwierdzenie danych podanych w procesie rejestracji, o którym mowa w § 7 Regulaminu, blokując możliwość uczestnictwa w głosowaniu danego głosującego do czasu dokonania weryfikacji. Żądanie Organizator może skierować za pośrednictwem poczty elektronicznej na adres wskazany przez głosującego w trakcie rejestracji.
- Do momentu zakończenia procesu weryfikacji przez Organizatora głosujący nie będzie mógł skutecznie oddawać głosów.
- Odmowa przedstawienia wyjaśnień, oświadczeń, danych lub dokumentów, o których mowa w § 6 ust. 13 powyżej lub nieprzedstawienie tych wyjaśnień, oświadczeń, danych lub dokumentów w wyznaczonym terminie, powoduje wykluczenie danego głosującego. To samo dotyczy sytuacji, gdy w ocenie Organizatora Konkursu przedstawione wyjaśnienia, oświadczenia, dane lub dokumenty, nie potwierdzają spełnienia przez głosującego postanowień Regulaminu lub pozwalają na stwierdzenie naruszenia postanowień Regulaminu przez głosującego.
- Przy określaniu czasu poszczególnych zdarzeń związanych z głosowaniem decydujące znaczenie mają dane z serwera Organizatora.
- Głosujący mogą informować Organizatora o wszelkich nieprawidłowościach związanych z głosowaniem za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając informację na adres: konkurs@koloroweboiska.pl.
Wyjazd na Święty Krzyż
Blisko dwa tysiące młodych ludzi uczestniczyło w spotkaniu Gimnazjalistów diecezji sandomierskiej, jakie odbyło się dnia 23 maja 2014r. w Bazylice na Świętym Krzyżu. Również z naszego Gimnazjum pod opieką p. Wioletty Sibigi i ks. Andrzeja Łacha udała się grupa uczniów z kl. Ia, Ib i IIc. Wchodząc pątniczym szlakiem od strony Starej Huty mieliśmy szczególną okazję podziwiać piękno Świętokrzyskiego Parku Narodowego. Po dotarciu do najstarszego w Polsce Sanktuarium na Łysej Górze, w klasztorze Misjonarzy Oblatów przeszliśmy do kaplicy Relikwii Drzewa Krzyża św. na krótką modlitwę. Relikwie podarował kościołowi w XII w. św. Emeryk, syn węgierskiego króla Stefana. Następnie udaliśmy się do krypty księcia Jeremiego Wiśniowieckiego, gdzie każdy mógł zobaczyć obok zmunifikowanego ciała kartusz z herbem, kopie husarskie z proporcami oraz chorągiew. Około południa rozpoczęło się spotkanie z „ciekawym czlowiekiem”. Okazał się nim raper Arkadiusz Zbrozień, który złożył świadectwo o swym doświadczeniu Boga. Punktem centralnym była Msza św., pod przewodnictwem bp Edwarda Frankowskiego. Spotkanie zakończyło się koncertem lidera Zespołu Arkadio. Opaleni i pełni wrażeń wieczorem powróciliśmy do Nowej Dęby.
Z wizytą u Karola Wojtyły
Dzień 16 maja 2014r. pomimo ulewnego deszczu i niezwykle rzadkich przebłysków słońca niewątpliwie pozostanie w sercach i pamięci uczniów I klasy Gimnazjum Nr 2 w Nowej Dębie. Ten wyjątkowy czas spotkania z Ojcem Świętym, w miejscu „gdzie wszystko się zaczęło”, będący również zwieńczeniem projektu Przyszłość należy do was, do młodych…Pokolenie Jana Pawła II stał się okazją do zawierzenia swej drogi Panu Bogu, rozpoczęciem duchowej przygody ku świętości śladami życia Karola Wojtyły.
Swą wędrówkę młodzież rozpoczęła od nawiedzenia Bazyliki pw. Ofiarowania NMP w Wadowicach, gdzie przy relikwiach Ojca Świętego Jana Pawła II i św. Maksymiliana M. Kolbego powierzyła siebie i swe rodziny opiece tychże Świętych. Kolejnym punktem programu było zwiedzanie Domu Rodzinnego Jana Pawła II. Blisko 100 minutowe „przejście w czasie” od momentu narodzenia Karola Wojtyły , aż po kres Jego życia w Rzymie dało niezwykły obraz życia wypełnionego modlitwą, pracą i miłością, które zaowocowało świętością. Czas „płynący” w Muzeum był doskonałą lekcją dla młodych ludzi poszukujących ideałów i sensu życia. Na wadowickiej drodze nie mogło zabraknąć papieskiej kremówki, aczkolwiek w pośpiechu, gdyż w planach dalszej pielgrzymki znalazł się Kraków. Królewskie miasto przywitało nas nieco lepszą aurą. Doświadczenie wiary i piękna miejsc kultu, dziedzictwa narodowego, poczucie tożsamości i dumy z bycia Polakiem towarzyszyło młodym sercom. Przemierzając krakowskie uliczki zatrzymywano się przy miejscach odsłaniających dzieje naszego narodu. Lekcja historii zakończyła się przed Oknem Papieskim na ul. Franciszkańskiej. Był też czas na wspólne zdjęcia, zakupienie pamiątek, posiłek w McDonald`s. Podczas naszej długiej, aż 16 –godzinnej wycieczki młodzież miała też okazję zwiedzić krakowskie ZOO. Może nie wszystkie urocze i bardziej groźne zwierzątka udało się zobaczyć (ukryły się przed deszczem), nie mniej jednak był to wspaniały czas rekreacji i wypoczynku. Organizatorami wycieczki były: p. Katarzyna Lewandowska i p. Wioletta Sibiga.
Konkurs Biblijny
W roku szkolnym 2013/2014 z inicjatywy Referatu Duszpasterstwa Dzieci i Młodzieży oraz Dzieła Biblijnego im. Jana Pawła II odbył się XVII Diecezjalny Konkurs Biblijny poświęcony tematyce Listów św. Pawła Apostoła (Listy do Efezjan, Filipian i Galatów). Konkurs pod hasłem Z Pismem Świętym w Trzecie Tysiąclecie dotychczas przeprowadzony był w dwóch równoległych poziomach: poziom I –Szkoła Podstawowa (klasy V-VI); poziom II –Gimnazjum.
I etap konkursu odbył się w szkołach dnia 10 kwietnia 2014r. Uczniowie z najwyższą punktacją zakwalifikowali się do kolejnej rozgrywki na szczeblu dekanalnym. Z klas gimnazjalnych do kolejnej konkurencji przystąpiło dwóch uczniów: Kinga Zięba z kl. IIIa oraz Wiktor Hałka z kl. Ia. II etap konkursu wiedzy biblijnej przeprowadzony został w Zespole Placówk Oświatowych, dnia 14 maja 2014r. Laureaci szkół podstawowych i gimnazjalnych z rejonu dekanatu Tarnobrzeg –Południe rywalizowali o dwa miejsca w finale konkursu, jaki ma odbyć się 6 czerwca 2014r. w Sandomierzu. Zwycięzcami w kategorii : Szkoła Podstawowa okazali się: Magdalena Sibiga (parafia Podwyższenia Krzyża św. w Nowej Dębie) i Dawid Reczek (parafia Chrystusa Króla w Tarnobrzegu). Spośród Gimnazjalistów wyłonieni zostali: Wiktoria Pasek (parafia Ślęzaki) oraz uczennica naszego Gimnazjum Kinga Zięba (parafia MBKP w Nowej Dębie).
Wszystkim laureatom gratulujemy, życząc dalszych sukcesów w finałowym konkursie wśród „najlepszych” z terenu diecezji sandomierskiej.
Oferta edukacyjna szkół ponadgimnazjalnych
Oferta edukacyjna szkół ponadgimnazajlnych Powiatu Tarnobrzeskiego na rok szkolny 2014/2015
Kliknij w link poniżej:
Spektakle profilaktyczne
W dniu 16 maja 2014 odbyły się w naszej placówce spektakle profilaktyczne. Pierwszy z nich „Nad przepaścią” przeznaczony był dla młodzieży gimnazjalnej. Styl życia lansowany przez media i wymuszany przez rówieśniczą presję sprawia, że dla wielu młodych ludzi spotkania towarzyskie i zabawa nieodłącznie kojarzą się z alkoholem i sięganiem po różnego typu środki uzależniające. Prezentowany gimnazjalistom spektakl miał za zadanie uświadomić młodzieży konsekwencje takich „eksperymentów” i nauczyć postawy asertywnej.
Drugi spektakl „W krainie bajtów” przeznaczony był dla uczniów klas 4 – 6.
Często o telewizji, internecie i grach komputerowych mówi się „narkotyki XXI” wieku. Przedstawienie opowiadało o zagrożeniach wynikających z uzależnienia młodych osób od nowych technologii. Demonstrowane i analizowane przez aktorów negatywne aspekty ich wpływu na psychikę młodego odbiorcy w procesie kształtowania jego osobowości kończą się wysunięciem wniosków. Młodzi ludzie muszą się nauczyć jak wykorzystywać nowe media z pożytkiem, jak radzić sobie z przejawami agresji i bezkrytycznym przejmowaniem negatywnych wzorców, jak bezpiecznie posługiwać się internetem i unikać pułapek, które może on stwarzać dzieciom.
223 rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja
Uroczysta akademia z okazji Święta Konstytucji 3 Maja odbyła się w poniedziałek 5 maja 2014 roku. Uczniowie klasy I a naszego gimnazjum najpierw przedstawili sytuację i atmosferę pamiętnego dnia 1791 roku, kiedy uchwalano tzw. Ustawę Rządową. Następnie przeczytali fragmenty tego ważnego dokumentu. Podkreślono również, że Konstytucja była pierwszą w Europie i nawiązano do obchodów 10 – lecia wstąpienia Polski do Unii Europejskiej. Magda Strojek na koniec akademii wyrecytowała wiersz Wisławy Szymborskiej „Bez tej miłości …” Pieśni w wykonaniu szkolnego chóru towarzyszyły części artystycznej, po której przemawiał Dyrektor zespołu, podkreślając ważność święta. Akademię przygotowały: Magdalena Krzystek, Teresa Maślejak i Aneta Wojdacz.
Dzień Papieski
14 kwietnia 2014r. w Gimnazjum Nr 2 im. Św. Maksymiliana M. Kolbego odbyła się akademia poświęcona Ojcu Świętemu Janowi Pawłowi II. Program w wykonaniu uczniów kl. I i II Gimnazjum przygotowany został z okazji 9 rocznicy śmierci Karola Wojtyły i zbliżających się uroczystości kanonizacyjnych Papieża-Polaka.
Wiersze upamiętniające wybór Karola Wojtyły na Stolicę św. Piotra w Rzymie do podkładu muzycznego Polonez As –dur op. 53 F. Chopina recytowały: Ewa Burlikowska, Patrycja Wilk i Dominika Rzeszut. O ważnych wydarzeniach związanych z życiem, pontyfikatem i śmiercią Ojca Świętego w dniu 2 kwietnia 2005 r. przypomnieli narratorzy: Magdalena Urbaniak, Dominik Wdowiak oraz Witold Zięba. Podczas uroczystej akademii podsumowano również wyniki konkursów papieskich, jakie odbywały się w ramach projektu Przyszłość należy do was, do młodych…Pokolenie Jana Pawła II. Na scenie zaprezentowali się laureaci i zwycięzcy Festiwalu Piosenki o Papieżu Janie Pawle II. Ze szczególnym uznaniem przyjęto występy solistek: Barbary Zbyrad i Anety Chmielowiec, zespołu gimnazjalistek z kl. IIa oraz wykonawców z kl. V szkoły podstawowej. Wszyscy uczestnicy konkursów otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody rzeczowe. Całość uroczystości ze szczególnym uwzględnieniem przesłania Ojca Świętego do młodych i scenami z Jego Pontyfikatu zawarte zostało w formie audiowizualnej. Na zakończenie wszyscy zebrani odśpiewali Barkę.
Projekt edukacyjny „Jak żyć smacznie i zdrowo?”
Projekt edukacyjny został zrealizowany przez uczniów klasy II a w miesiącach luty – marzec 2014 roku. Dzięki realizacji tego projektu mogliśmy brać udział w ogólnopolskim konkursie na projekt edukacyjny „Żyj smacznie i zdrowo”. Zrealizowaliśmy także postawione sobie cele, a mianowicie między innymi zapoznanie z zasadami prawidłowego i jednocześnie smacznego odżywiania, z problemami społecznymi współczesnego świata (marnowanie żywności, energii, wody). Opiekunem była wychowawczyni Teresa Maślejak. W ramach przedsięwzięcia został wykonany plakat społeczny oraz filmik społeczny. Zrealizowano również wydarzenie społeczne, a był to owocowy poczęstunek dla uczniów i nauczycieli naszej szkoły w dniu 26.03.2014 roku. Projekt dał wszystkim uczestników wiele radości i satysfakcji oraz bardziej zintegrował zespół klasowy.
Egzamin gimnazjalny
W dniach od 23 do 25 kwietnia (środa – piątek) odbędzie się egzamin gimnazjalny, zgodnie z poniższym harmonogramem.
Dzień
Przedmiot(y)
Godzina rozpoczęcia
Czas trwania
23 kwietnia, środa
historia i wiedza o społeczeństwie
9:00
60 minut
przerwa
język polski
11:00
90 minut
24 kwietnia, czwartek
biologia, chemia, fizyka, geografia
9:00
60 minut
przerwa
matematyka
11:00
90 minut
25 kwietnia. piątek
język obcy (poziom podstawowy)
9:00
60 minut
przerwa
język obcy (poziom rozszerzony)
11:00
60 minut
W przypadku uczniów, którym przysługuje dostosowanie warunków przeprowadzania egzaminu gimnazjalnego, czas pracy z poszczególnymi zestawami zadań może zostać przedłużony:
· o 20 minut – w przypadku historii i wiedzy o społeczeństwie, przedmiotów przyrodniczych oraz języka obcego na poziomie podstawowym
· o 30 minut – w przypadku języka obcego na poziomie rozszerzonym oraz
· o 45 minut – w przypadku języka polskiego i matematyki.
Zbiórka o godz. 8.20, rozpoczęcie egzaminu godz. 9.00.
Dzień egzaminu jest dniem zajęć opiekuńczych. Zajęcia lekcyjne w tym dniu nie odbywają się.
W dniu egzaminu obowiązuje STRÓJ GALOWY i OBUWIE ZASTĘPCZE. Trzeba mieć przy sobie LEGITYMACJĘ SZKOLNĄ.
WSZYSTKIM GIMNAZJALISTOM ŻYCZYMY POWODZENIA NA EGZAMINIE!
Zasady obowiazujące na egzaminie: http://www.oke.krakow.pl/inf/filedata/files/Gimnazjum%20Plakat.jpg
Procedury organizowania i przeprowadzania sprawdzianu w klasie trzeciej gimnazjumj obowiązujące w roku szkolnym 2013/2014: Procedury_Egzamin_gimnazjalny_2014.pdf
Więcej informacji na stronie www.oke.krakow.pl
List Rzecznika Praw Dziecka: www.brpd.gov.pl/wystapienia/list_2014_04_15.pdf
Ogłoszenie
UWAGA UCZNIOWIE
23, 24 i 25 KWIETNIA 2014 r.
(środa, czwartek, piątek)
odbędzie się EGZAMIN GIMNAZJALNY
dla klas III od godz. 900
Zbiórka uczniów w szkole o godz. 830
Dojazd: codziennie na godz. 820 (1 autobus):
- godz. 745– Buda Stanowska i Alfredówka
- godz. 755 – Tarnowska Wola
- godz. 805 – Rozalin
Powrót:
- w środę i czwartek o godz. 1300 (1 autobus)
- w piątek o godz. 1230 (1 autobus)
23,24 i 25 KWIECIEŃ 2014 r.są dla uczniów klas I i II dniami wolnymi od zajęć dydaktyczno – wychowawczych
OGŁOSZENIE
Pragniemy przypomnieć, że przerwa świąteczna
w Zespole Placówek Oświatowych w Nowej Dębie
trwa od 16 kwietnia 2014 r. do 22 kwietnia 2014 r.
16 kwietnia (środa) 2014 r. jest dniem wolnym od zajęć dydaktycznych
na podstawie rozporządzenia MEN z dn. 5.10.2010 r.
W tym dniu w godz. 630 - 1530 świetlica szkolna pełni dyżur.
Spotkanie z ratownikami
W dniu 10 kwietnia Przedszkole nr 4 odwiedzili ratownicy z Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego. Niecodzienni goście zapoznali dzieci z zasadami zachowania się na basenie krytym oraz na akwenach otwartych. Maluchy z zaciekawieniem słuchaly o pracy ratowników i zadawały ciekawe pytania. Spotkanie było okazją do zapoznania z zasadami udzielania pierwszej pomocy w przypadku nieszczęśliwych wypadków nad wodą. Przedszkolaki przypomniały sobie również numery ratunkowe oraz zasady wzywania pomocy. Bardzo były zainteresowane sprzętem jaki przyniesli ze sobą panowie. Dzieci miały okazję przymierzać okulary do pływania, obejrzeć prawdziwe koło ratunkowe, bojkę, płetwy, makarony i deski do nauki pływania. Ratownicy przeprowadzili również z dziecmi ćwiczenia, które przygotowują do nauki pływania. Wykorzystali również gwizdki ratownicze do bardzo wesołej i miłej zabawy ,,Kraby i ryby''. Na pamiatkę dzieci otrzymały kolorowanki przypominające o bezpiecznych zabawach nad wodą. Spotkanie zakończylo się wspólnym pamiątkowym zdjęciem.
Archiwum Aktualności