15 grudnia 2022r. dzieci z klas 1a i 1b pojechały na spotkanie ze Świętym Mikołajem w Bałtowskim Kompleksie Turystycznym. Zanim jednak doszło do wizyty w chatce Mikołaja, uczniowie spędzili wesoło czas w Jura Parku, gdzie czekało na nich wiele atrakcji. Dzieci wzięły udział w warsztatach plastycznych, podczas których samodzielnie wykonały świeczki z pszczelego wosku. Później czekała na nich porcja emocji w kinie 5D. Uczniowie nie zdążyli jeszcze ochłonąć, a już znaleźli się w Bajkowej Krainie Lodu. Pod białą kopułą, na ogromnych ekranach obejrzeli najciekawsze przygody Elzy i jej przyjaciół oraz pobawili się z sympatycznym bałwankiem Olafem. Następnie spacerowali ścieżką edukacyjną Jura Parku i podziwiali modele dinozaurów. Później uczestnicy wycieczki udali się do magicznej Wioski Świętego Mikołaja. Tam, przywitały ich Elfy, które pokazały swoje domki i tańczyły z dziećmi w rytm skocznej muzyki. Najsympatyczniejszy z Elfów zaprowadził dzieci do Świętego Mikołaja. W jego chacie było cieplutko i przytulnie. Święty Mikołaj wręczył wszystkim upominki. Każdy uczestnik mógł zrobić sobie z nim zdjęcie, co wywołało ogromną radość. Wycieczka do Wioski Świętego Mikołaja sprawiła, że mimo mroźnej pogody będziemy ją bardzo ciepło wspominać.
Wycieczka klas 1 a i 1 b do Bałtowa
Przedstawienie Jasełkowe w grupie Pszczółki
Dnia 16 grudnia w grupie Pszczółki odbyły się uroczyste Jasełka. Przedszkolaki z wielkim zaangażowaniem i zapałem przygotowywały swoje role. Dzieci w pięknych strojach przedstawiły historię narodzin Dzieciątka Jezus, oprawioną kolędami i pastorałkami. Przepiękna scenografia nadała temu wyjątkowemu spotkaniu uroczysty i nastrojowy klimat. Małym aktorom należą się pochwały za pokonanie tremy oraz wczucie się w role. Dziecięca interpretacja narodzin Jezusa Chrystusa, cudowny śpiew oraz wzajemne życzenia, które zakończyły spotkanie, pozwoliły wszystkim poczuć atmosferę zbliżających się świąt, pełną ciepła, radości i bliskości.
Świąteczne pierniczki w grupie Pszczółki
9 grudnia w ramach przygotowań do Świąt Bożego Narodzenia przedszkolaki z grupy II Pszczółki zamieniły się w znakomitych cukierników i podjęły się bardzo pracochłonnego zadania, jakim jest wypiek tradycyjnych pierników. Na samym początku zapoznały się ze składnikami, sposobem wykonania ciasta, potrzebnymi przyborami kuchennymi oraz przede wszystkim z zasadami bezpieczeństwa. Gdy wszystko było gotowe z zapałem zabrały się do pracy. Dzieci z ogromnym zaangażowaniem wałkowały i wykrawały ciasteczka przy pomocy różnych foremek. Efektem wspólnej pracy były pełne blaszki pierników, które kolejno wkładane były do piekarnika. Po ostygnięciu dzieci z ochotą przystąpiły do dekorowania pierniczków pyszną czekoladą i barwnymi posypkami. Przygotowanie ciasteczek bardzo się dzieciom podobało, a w przedszkolu unosił się wspaniały aromat pieczonych pierników, który wprawiał wszystkich w cudowny, świąteczny nastrój.
Pomoc ukraińskim żołnierzom
Szkolny Samorząd Uczniowski zaprasza do udziału w zbiórce. Wspierajmy, pomagajmy, dzielmy się dobrem i tym co mamy z potrzebującymi.
Puszki i świece (wosk) przynosimy do wychowawców klas. Innym pomagamy i punkty dodatnie z zachowania zdobywamy.
SZLACHETNA PACZKA jest piękna
- 5
SZLACHETNA PACZKA jest piękna. Łączy ludzi i to w sposób piękny i szlachetny. Pomoc materialna, rzeczy, prezenty są ważne w Paczce. Satysfakcja wielu osób, wolontariuszy, darczyńców, rodzin, wszystkich osób, którzy w jakikolwiek sposób wspierają Paczkę jest tego najlepszym dowodem.
Miłość wyraża się w trafionym prezencie, który nie jest banalnym podarkiem, ale strzałem prosto w serce. Sami wiemy, jak się czujemy, gdy ktoś trafi w nasze marzenia, zwłaszcza kiedy wydają się nierealne
Drogi Darczyńco - uczniu, nauczycielu, rodzicu
Cieszymy się, że razem czynimy dobro i zmieniamy świat na lepsze!!
Wizyta Świętego Mikołaja w grupie Misie
Wizyta Pszczółek i Misiów w Muzeum Bombki Choinkowej
1 grudnia grupa Pszczółki i Misie wybrały się do pobliskiego Muzeum Bombki Choinkowej. Pod opieką pani przewodnik oglądaliśmy stanowiska z choinkami i bombkami z różnych części świata i epok. Obejrzeliśmy cały proces wyrobu ozdób choinkowych. Pracownik fabryki nad palnikiem ogniowym rozgrzewał szkło a następnie wydmuchiwał okrągłe bańki. Kolejny etap w powstawaniu bombek to ich srebrzenie. Do każdej bombki wstrzykuje się mieszankę azotanu srebra, amoniaku i kwasu, a następnie zanurza się je w wodzie i potrząsa, dzięki czemu bańki uzyskują piękny srebrzysty połysk. Taki wytwór trafia do farbiarni, gdzie nadaje się im przeróżne kolory. Po koloryzacji wędrują do suszarni, następnie bańki przycina się, kapsluje i ręcznie ozdabia. W dalszym etapie zwiedzania dzieci mogły poobserwować pracę pań, które były odpowiedzialne za zdobienie ręczne bombek. Przekonały się, że ta czynność wymaga nie tylko talentu ale też ogromnej cierpliwości. Atrakcyjnym punktem wycieczki były warsztaty plastyczne już w Przedszkolu, podczas których dzieci ozdabiały bombki według własnego pomysłu.
Andrzejki klas I-III
W dniu 24 listopada w naszej szkole odbyła się zabawa andrzejkowa.
Dawniej Andrzejki miały nieco inny charakter, więcej było w nich magii i wiary, że tego dnia przyszłość otwiera swoje tajemnice. Obecnie stały się wesołym spotkaniem towarzyskim, dostarczającym wielu przeżyć i emocji, a przepowiednie traktowane są mniej serio, bardziej z przymrużeniem oka. Uczniowie, kultywując tradycje związane z wigilią św. Andrzeja, losowali wróżby. Piękne stroje dzieci wprowadzały dodatkową magiczną atmosferę. Wszyscy tańczyli i bawili się wspólnie przy dźwiękach skocznej muzyki.
Artystyczne malowanie twarzy przez panią Edytkę sprawiło dzieciom mnóstwo radości, a dowodem była długa kolejka oczekujących na swój makijaż. Całość spotkania umilił przepyszny poczęstunek zorganizowany przez uczniów i rodziców.
Zabawy, radości oraz uśmiechu było wiele i wszyscy z utęsknieniem czekają już na następny andrzejkowy bal.W dniu 24 listopada w naszej szkole odbyła się zabawa andrzejkowa.
Dawniej Andrzejki miały nieco inny charakter, więcej było w nich magii i wiary, że tego dnia przyszłość otwiera swoje tajemnice. Obecnie stały się wesołym spotkaniem towarzyskim, dostarczającym wielu przeżyć i emocji, a przepowiednie traktowane są mniej serio, bardziej z przymrużeniem oka. Uczniowie, kultywując tradycje związane z wigilią św. Andrzeja, losowali wróżby. Piękne stroje dzieci wprowadzały dodatkową magiczną atmosferę. Wszyscy tańczyli i bawili się wspólnie przy dźwiękach skocznej muzyki.
Artystyczne malowanie twarzy przez panią Edytkę sprawiło dzieciom mnóstwo radości, a dowodem była długa kolejka oczekujących na swój makijaż. Całość spotkania umilił przepyszny poczęstunek zorganizowany przez uczniów i rodziców.
Zabawy, radości oraz uśmiechu było wiele i wszyscy z utęsknieniem czekają już na następny andrzejkowy bal.
Wizyta Świętego Mikołaja w grupie Pszczółki
Ruszają sanie, mkną ponad drzewa,
święty Mikołaj wesoło śpiewa.
A z sań ku ziemi, w szalonym biegu,
prezenty lecą, jak płatki śniegu...
Andrzejki w grupie Sówki
Andrzejki w grupie Pszczółki i Misie
Dnia 30 listopada 2022 roku w naszym Przedszkolu zapanowała magiczna atmosfera! Dawno temu andrzejkowe wróżby traktowano poważnie, jednak w dzisiejszych czasach do wróżb podchodzi się z przymrużeniem oka i uważa się je za wesołą zabawę. Tak właśnie wyglądały nasze Andrzejki. To była świetna zabawa i bardzo ciekawy dzień dla dzieci, przepełniony radością i wróżbami, w których mogły poznać swoją bliższą i dalszą przyszłość. Czy wróżby się spełnią? Przyszłość pokaże! Pewne jest to, że przyniosły przedszkolakom wiele radości i po raz kolejny były okazją do wspólnej zabawy, tańców i śpiewu!
Święto Pluszowego Misia w grupie Pszczółki i Misie
Duże, małe, kolorowe, puchate i mięciutkie. Pluszowe misie oraz inne przytulanki opanowały przedszkole. Przybyły ze swymi małymi właścicielami, żeby się bawić i świętować. Dzieci w tym dniu przyszły do przedszkola ze swoimi pluszowymi ulubieńcami – misiami. Pluszowy miś miękki, miły w dotyku jest ulubieńcem wszystkich dzieci. Spotkanie rozpoczęło się od przedstawienia swojego pluszowego przyjaciela i poznania historii powstania pluszowego misia oraz wysłuchania ciekawostek z życia misiów – bohaterów literackich i filmowych. Po zapoznaniu się z historią święta, dzieci z uwagą słuchały bajki o misiach, trafnie odgadywały zagadki o nich, bawiły się przy piosenkach "Mały miś" i "Pluszowe niedźwiadki". Na koniec wykonały piękne prace plastyczne przyznając jednogłośnie, że MIŚ jest najlepszym przyjacielem każdego dziecka!
AKCJA "SZLACHETNA PACZKA"
Kochani... jak co roku staramy się otwierać nasze serca na potrzeby innych 💞🤲💞.
I choć czasy wyjątkowo trudne dla każdego z nas, wierzymy...że wspólnymi siłami, drobnymi gestami uda nam się pomóc ludziom w potrzebie i sprawić by Ich codzienność była radośniejsza...
ZACHĘCAMY DO DZIAŁANIA!!!
Wraz z Samorządem Uczniowskim oraz Szkolnym Kołem Wolontariatu wybraliśmy wyjątkową rodzinę.
Pan Adam z Rodziną
Kod Rodziny: POD-1184-90105
Pan Adam - 39 lat
Syn Michał - 12 lat
Syn Maciej - 11 lat
Córka - Magdalena 7 lat
HISTORIA RODZINY
Życie rodziny załamało się parę miesięcy temu, kiedy to nagle zmarła żona pana Adama. Ta niespodziewana śmierć kochanej żony i mamy bardzo odbiła się na funkcjonowaniu rodziny. Zabrakło najważniejszej osoby w domu - uczą się żyć na nowo - przychodzi im to z wielkim trudem. Utrzymują się z renty rodzinnej, zasiłku 500 plus i zasiłku celowego, jest to kwota (5110 zł). Po odjęciu kosztów utrzymania mieszkania oraz wykupieniu leków ( 2055 zł ) zostaje im miesięcznie 764 zł na osobę.
PIĘKNO RODZINY
Pan Adam stara się jak może odnaleźć w nowej sytuacji. Uczy się nowych obowiązków. Szuka pracy, która da mu poczucie bezpieczeństwa i zwiększy jego poczucie wartości. Dzieci wspierają go w tej trudnej sytuacji. Bardzo brakuje im mamy. Wszyscy za nią bardzo tęsknią. Gdy tylko o niej wspominają, od razu pojawiają się łezki w oczach, a broda drży od wzruszenia. Los ich ciężko doświadczył - ale mają siebie i swoją miłość i to im daje siłę do życia.
TRZY KLUCZOWE POTRZEBY RODZINY
1. Żywność
Jest to znaczny wydatek z budżetu rodziny. Zaoszczędzone w ten sposób pieniądze pozwolą na odnowienie pokoju Magdaleny.
2. Obuwie
Wyrosły z tego co mają. Zakup nowego to bardzo duży koszt .
3. Środki czystości
Należy dbać o porządek. Przy 4 osobowej rodzinie środków czystości zużywa się bardzo dużo. A nie są to tanie rzeczy.
POZOSTAŁE POTRZEBY RODZINY
ŻYWNOŚĆ TRWAŁA
Kawa
Ryż
Makaron
Dżem
Konserwy mięsne
Konserwy rybne
mleko, ser żółty, soki owocowe, kakao, kisiel, budyń
ŚRODKI CZYSTOŚCI
Szampon
Szczoteczka do zębów
Płyn do płukania
Proszek do prania
Płyn do mycia naczyń
Płyny czyszczące
płyn do kąpieli dla dzieci, płyn do płukania jamy ustnej.
ODZIEŻ
Adam: Spodnie (Całoroczne) Rozmiar: M,
Michał: Spodnie (Całoroczne) Rozmiar: 164 cm,
Michał: Bluza (Całoroczne) Rozmiar: 164 cm,
Maciej: Spodnie (Całoroczne) Rozmiar: 158 cm,
Maciej: Bluza (Całoroczne) Rozmiar: 158 cm,
Maciej: Koszulka / t-shirt (Całoroczne) Rozmiar: 158 cm,
Maciej: Skarpetki (Całoroczne) Rozmiar: XS,
Magdalena: Spodnie (Całoroczne) Rozmiar: 140 cm,
OBUWIE
Michał: Sportowe Rozmiar: 38,
Michał: Kozaki/buty zimowe Rozmiar: 38,
Maciej: Kozaki/buty zimowe Rozmiar: 37,
Maciej: Sportowe Rozmiar: 37,
Magdalena: Kozaki/buty zimowe Rozmiar: 34,
Magdalena: Sportowe Rozmiar: 34,
MATERIAŁY SZKOLNE
Zeszyty
Bloki
Kredki
Farbki
Plastelina
Piórnik
Przybory do pisania
WYPOSAŻENIE MIESZKANIA
Uwagi:
prześcieradło z gumką 200x90, kołdra i pościel 160 x 200
Pościel (poszwy, prześcieradło)
Kołdra
Poduszka
SZCZEGÓLNE UPOMINKI
Adam: Komplet świateł do roweru - przód, tył
Michał: Podkładka pod klawiaturę ledowa RGB
Maciej: Klocki - citylego.
Magdalena: Gra Minecraft.net
Projekt BohaterON
- 1
Uczniowie naszej szkoły przystąpili do projektu BohaterON.
BohaterON – włącz historię! to ogólnopolska kampania o tematyce historycznej mająca na celu upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego oraz promocję historii Polski XX wieku. Projekt ma edukować Polaków, bazując na historiach Powstańców, wzmacniać poczucie tożsamości narodowej, krzewić postawy patriotyczne oraz budować wrażliwość społeczną.
Uczniowie klasy 3a pod opieką Pani Haliny Czarnoty i uczniowie klas: 6a, 6b, 7a, 8a i 8b pod kierunkiem nauczyciela historii Pani Anny Mokrzyckiej.
Z zainteresowaniem i ciekawością uczestnicy projektu poznawali historię Powstania Warszawskiego. Jego realizacja była zróżnicowana w zależności od wieku uczestników. Wykorzystano pomoce multimedialne, filmy, materiały ze strony BohaterOn, opowiadania, teksty źródłowe. Klasa 3a wykonała prace plastyczne dla Powstańców, tworząc z nich mini wystawę. Klasy starsze podziękowały żyjącym uczestnikom Powstania Warszawskiego zdjęciem z hasłem PAMIĘTAMY.
Realizacja projektu to ciekawa lekcja historii a zarazem upamiętnienie i podziękowanie Wszystkim uczestnikom Powstania Warszawskiego.
DZIEŃ NIEPODLEGŁOŚCI
W dniu dzisiejszym w naszej szkole odbyła się uroczysta Akademia z okazji Dnia Odzyskania Niepodległości przez Polskę. Społeczność uczniowska bardzo mocno zaangażowała się w przygotowania akademii i samą uroczystość. Każdy miał symboliczny kotylion, wspólnie z chórem śpiewane były pieśni patriotyczne. O godzinie 11.11 połączyliśmy się ze wszystkimi szkołami i placówkami edukacyjnymi w całym kraju śpiewając Mazurka Dąbrowskiego. Dopełnieniem niecodziennej lekcji historii był film pt. Droga do niepodległości, wiersze i piosenki wykonane przez chór szkolny oraz uczennice: Gabrysię z klasy III i Milenę z klasy V, która zaśpiewała bardzo wzruszający utwór pt. Uwierz Polsko.
Doniosłości i powagi nadali prowadzący uroczystość: Emilia i Bartłomiej z klasy VIIIa. Nad wszystkim czuwali nauczyciele: Marzena Zięba, Alina Jóźwik, Agnieszka Baszak, Edyta Wdowiak, Anna Mokrzycka i Joanna Rębisz
Świętujemy 11 Listopada Dzień Niepodległości
Powiewa flaga, gdy wiatr się zerwie,
A na tej fladze, biel i czerwień,
Czerwień to miłość,
Biel serce czyste,
Piękne są nasze barwy ojczyste.
Dzień Postaci z Bajki w grupie Pszczółki i Misie
Chcę dziś spotkać KOTA W BUTACH
lub KOPCIUSZKA bucik znaleźć.
Chcę zamieszkać w cudnej bajce,
zamków wielkich zwiedzać sale!
KRASNOLUDKA śliczną czapkę
chcę na głowę włożyć brata.
W telewizor razem wskoczyć
wprost do bajkowego świata!
Spotkania wychowawców klas z rodzicami
09 listopada 2022 r. (środa) o godz. 16.00 odbędą się spotkania wychowawców klas z rodzicami:
SPOTKANIA W KLASACH Z WYCHOWAWCĄ
Klasa 1a – sala 60
Klasa 1b – sala 54
Klasa 2a – sala 56
Klasa 3a – sala 58
Klasa 3b – sala 25
Klasa 4a – sala 39
Klasa 4b – sala 51
Klasa 5a – sala 67
Klasa 5b – sala 44
Klasa 6a – sala 43
Klasa 6b – sala 17
Klasa 7 – sala 68
Klasa 8a – sala 42
Klasa 8b – sala 48
ZAPRASZAMY.
PASOWANIE NA UCZNIA KLASY PIERWSZEJ
W czwartek, 27 października 2022 roku odbyła się niezwykle ważna uroczystość – PASOWANIE NA UCZNIA. Dzieci klas pierwszych przygotowywały się do tego wydarzenia od początku roku szkolnego pod okiem swoich wychowawców: Pani Małgorzaty Niezgody, Pana Zbigniewa Świętojańskiego, a także nauczyciela wspomagającego Pani Sylwii Ćwikły. Tego dnia panowała podniosła atmosfera. Dzieci były ubrane w galowe stroje, salę gimnastyczną zdobiła przepiękna dekoracja, a występ artystyczny utrzymany był w patriotycznym tonie. Uczniowie klas pierwszych wzorowo zaprezentowali swoje umiejętności recytatorskie i wokalne. Publiczność nagrodziła dzielnych pierwszaków gromkimi brawami. Najważniejszym momentem uroczystości było złożenie przez dzieci ślubowania na sztandar szkoły oraz pasowanie na uczniów, którego dokonał dyrektor szkoły Pan Dariusz Siudem. W ten sposób pierwszoklasiści zostali oficjalnie włączeni do grona uczniów Szkoły Podstawowej nr 3 im. Bronisława Zybury w Nowej Dębie. Zwieńczeniem aktu pasowania było wręczenie pamiątkowych dyplomów oraz książek przez wicedyrektor szkoły Panią Katarzynę Lewandowską. Na koniec uroczystości, ciepłe słowa skierował do pierwszoklasistów dyrektor szkoły. Życzył im samych miłych chwil spędzonych w placówce. Po uroczystym apelu, uczniowie klas pierwszych wraz z wychowawcami i rodzicami udali się do sal na poczęstunek. Te ważne chwile związane ze szkołą, utkwią im na długo w pamięci. Z pewnością będą starali się ,,swoim zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom”.
Na potrzeby scenariusza powstał wiersz autorstwa Pani Sylwii Ćwikły.
***
Tuż za Wisłą obok Niska,
leży Dęba sercu bliska.
Jest poligon, dwa kościoły,
są też duże piękne szkoły.
Z nich najlepsza jest TRÓJECZKA,
kształci w salach swych człowieczka.
Imię zacne ma Zybury,
który wznosił owe mury.
Kadra tutaj pracowita,
śmiechem uczniów co dzień wita.
Tu nie spotka CIĘ nic złego,
każdy tu jest TWYM kolegą.
Dzień Dyni w Przedszkolu
Znacie dynię nasi mili
Nikt jej przecież nie pomyli
To warzywo dobrze znane
Przez dzieciaki uwielbiane
Dynia duże ma rozmiary
Jeden ”włosek” nie do pary
Pomarańczowego jest koloru
Od poranka do wieczoru
Kształty dynia różne ma
Wie to każdy kto ją zna!
Archiwum Aktualności
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Lipiec 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Marzec 2023
- Luty 2023
- Styczeń 2023
- Grudzień 2022
- Listopad 2022
- Październik 2022
- Wszystkie