• Pierwszy Dzień Jesieni w grupie Misie

• „Idzie lasem Pani Jesień

I maluje liście w lesie.

Te są żółte, te czerwone,

A te jeszcze są zielone.

Liście piękne, kolorowe

Lecą dzieciom wprost na głowę.”

23 września dzieci z najmłodszej grupy Misie powitały jedną z najpiękniejszych pór roku Jesień. Tego dnia do drzwi zapukała Pani Jesień z koszem pełnym darów z sadu, lasu i ogrodu. Wśród dzieci królowały jesienne kolory: brązowy, pomarańczowy, żółty i czerwony. Misie wykonały piekną jesienna pracę plastyczną oraz udekorowały swoją salę skarbami jesieni: kasztanami, jarzębiną, kolorowymi liśćmi, jesiennymi owocami i warzywami.

Galeria grupy Misie

• Pierwszy Dzień Jesieni w grupie Pszczółki

•  „Z wielkim koszem idzie jesień po lesie.
            Co w tym koszu Pani Jesień nam niesie?”

23 września nasze Przedszkolaki w grupie Pszczółki świętowały Pierwszy Dzień Jesieni. Kto by pomyślał, że tego dnia odwiedzi nas sama Pani Jesień z koszem swoich jesiennych darów…. Aby bliżej poznać nową porę roku Pani Jesień się przedstawiła, pokazała dary, które ze sobą przyniosła a żeby wszystkie nowe wiadomości dobrze się utrwaliły porozmawiała z dziećmi o cechach charakterystycznych dla Jesieni i co zmienia się w przyrodzie. Na koniec dzieci wykonały przepiękną jesienną pracę plastyczną. Mamy nadzieję, że tak miło powitana jesień nie będzie nudna i zimna, ale ciepła i bogata w jesienne skarby!

Galeria grupy Pszczółki

• Międzynarodowy Dzień Kropki w grupie Pszczółki i Misie

• 15 września obchodziliśmy w naszym przedszkolu Międzynarodowy Dzień Kropki. Jest to święto, które ma na celu pobudzanie kreatywności, pomysłowości, talentu i odwagi w pokonywaniu trudności. W tym dniu nasze ubrania wypełnione były kolorowymi kropkami. Na zajęciach poznaliśmy genezę tego święta. Dzieci uważnie obejrzały krótki film Petera H. Reynoldsona, amerykańskiego ilustratora oraz pisarza - „THE DOT” (ang. Kropka). Opowiada on o losach małej Vashti, która dzięki malutkiej kropce i wspaniałej nauczycielce plastyki uwierzyła w swoje możliwości. Obejrzana historia uświadomiła przedszkolakom, że każdy z nas ma jakieś ukryte zdolności, talenty, które gdzieś tam drzemią głęboko i czekają na nasze odkrycie. Kolejnym punktem było uczestnictwo w wielu zabawach z kropką – przedszkolaki wykonywały zadania wymyślone przez kropkę min. szukały drugiej połowy kropki, bawiły się w znikającą kropkę, gimnastykowały się z kropką… Na koniec każdy przedszkolak poczuł się artystą i stworzył wspólny kropkowany obrazek.

Galeria grupy Pszczółki

Galeria grupy Misie

• Klub Aktywności „u Zybury”

• W związku z działalnością Klubu Aktywności „u Zybury”  zapraszamy wszystkich chętnych uczniów klas I-VIII Zespołu Placówek Oświatowych w Nowej Dębie do uczestnictwa w zajęciach. Zapewniamy pomoc w nauce, interesujące zajęcia plastyczne i sportowe.

W ramach zajęć  uczestnicy mogą skorzystać z posiłku. Zajęcia mają charakter nieodpłatny i odbywają się w poniedziałki, wtorki i czwartki od 15:30 do 18:30. Pierwsze zajęcia odbędą się w poniedziałek 12 września 2022r. Wszystkich zainteresowanych prosimy o zgłoszenie się do p. Katarzyny Maciąg.

• Spotkania wychowawców klas z rodzicami

• 13 września 2022 r. (wtorek) o godz. 17.00 odbędą się spotkania wychowawców klas z rodzicami:

SPOTKANIA W KLASACH Z WYCHOWAWCĄ

Klasa 3b –  sala 25