Dnia 6 czerwca 2019 r. klasy II a i II b uczestniczyły w wycieczce do Zagrody Garncarskiej w Medynii Głogowskiej. Po przybyciu na miejsce dzieci zapoznały się z historią powstania zagrody oraz zwiedziły XIX- wieczną izbę wraz z jej wyposażeniem. Zobaczyły również tradycyjny duży piec do wypalania ceramiki. Podczas zwiedzania starodawnego budownictwa dzieci słuchały z zainteresowaniem opowiadań z życia wsi w dawnych czasach. Następnie pod okiem doświadczonych artystów wszyscy wzięli udział w warsztatach garncarskich. Dwóch instruktorów garncarni rozdało każdemu dziecku przygotowaną wcześniej glinę, z której ręcznie lepili dowolne figury różnych zwierzątek, postaci z bajek itp. Następnie każdy z uczestników wycieczki wziął udział w warsztatach z lepienia oraz toczenia naczyń na kole pod kierunkiem garncarzy medyńskich. Powstały piękne wytwory z gliny takie jak misy czy wazony. Każde dziecko oczywiście zabrało swoje dzieło do domu. Wycieczka dostarczyła wszystkim wielu wrażeń i radości, a także poszerzyła wiedzę o dawnym życiu na wsi.
Aktualności
Wycieczka do Zagrody Garncarskiej w Medynii Głogowskiej
WYCIECZKA DO BARANOWA SANDOMIERSKIEGO
Sezon wycieczkowy w naszej szkole trwa. Klasy pierwsze szkoły podstawowej wybrały się do zamku w Baranowie Sandomierskim, gdzie spędzili dzień pełen radosnych wrażeń. Rozpoczęliśmy lekcją z animatorami, malowaniem twarzy, balonowym szaleństwem, mini disco oraz grami i zabawami zespołowymi. Po dobrej zabawie udaliśmy się na zwiedzanie zbrojowni. Następnie pod fachowym okiem instruktorów uczestniczyliśmy w lekcji gry w mini golfa oraz lekcji strzelania z łuku. Po intensywnych zajęciach udaliśmy się na zasłużony obiad. Zwiedziliśmy komnaty zamkowe, poznając historyczne wiadomości, których dzieje sięgają XVII wieku. Nie mogło zabraknąć zakupów pamiątek. Większość uczniów zakupiła sprzęt do łucznictwa, aby móc trenować i wykorzystać zdobyte umiejętności.
VIII KONKURS PRZYRODNICZO - EKOLOGICZNY W PRZEDSZKOLU
- 95
Dnia 6 czerwca 2019r. odbył się 8 miedzyprzedszkolny konkurs przyrodniczo - ekologiczny "Jesteśmy przyjaciółmi przyrody" pod honorowym patronatem BMiG Nowa Dęba - Wiesławem Ordonem. Celem konkursu była popularyzacja haseł i działań na rzecz ochrony środowiska, inspirowanie samodzielnych działań dziecka, prezentacja na forum posiadanych wiadomości i umiejętności z powyższej tematyki. Na konkurs przybyli reprezentanci z sąsiednich Przedszkoli: z Przedszkola nr 1 oraz z Przedszkola nr 5 wraz ze swoimi wychowawczyniami. Konkurencje poprzeplatane były zabawami ruchowymi, w których uczesniczyły wszystkie dzieci a cały konkurs poprzedzony był odegraną scenką przez nasze przedszkolaki. Wszystkie dzieci wykazały się ogromną wiedzą a ich wysiłek nagrodzony był wpaniałymi nagrodami: indywidualnymi oraz nagrodyami, które dzieci zdobyły dla swoich przedszkioli. Bardzo dziekujemy sponsorom oraz wszystkich przybyłym gosciom.
Niespodzianka na Dzień Dziecka
Dnia 4 czerwca 2019r. Starszaki wyruszyły na spacer zakończony niespodzianką w postaci degustacji przepysznych deserów lodowych w restauracji "Dębianka" kończąć tym samym obchody Dnia Dziecka. Uciechy było co niemiara a niespodzianka wielka:)
„Majówka przy Zybury – trzy godzinki dla rodzinki”
Siódmy piknik już za nami! Impreza odbyła się w czwartek 30 maja 2019r. przy współpracy Nowodębskiego Towarzystwa Społeczno-Kulturalnego, rodziców oraz pracowników szkoły. Środki na zorganizowanie „Majówki przy Zybury” pozyskano dzięki realizacji zadania publicznego w zakresie organizacji wydarzeń kulturalnych i artystycznych, dofinansowanego z dotacji Miasta i Gminy Nowa Dęba.
Połączenie sił wszystkich organizacji przyniosło znakomite rezultaty. Mimo że zawiodła nas pogoda, która uniemożliwiła zorganizowanie imprezy na świeżym powietrzu, to jak zwykle nie zawiedli nas uczestnicy: dzieci, rodzice, dziadkowie oraz społeczność lokalna. Atmosfera była wspaniała, a przyświecało nam hasło: „Rodzinkowo, zdrowo, sportowo”. W związku z tym wszystkie założone zadania były związane z tematyką prozdrowotną i sportową.
Piknik miał charakter integracyjny, więc mieliśmy wspaniałą okazję, by się zaprezentować przed tak liczną publicznością i wspólnie spędzić i uczcić razem ten szczególny czas - trzy święta: Dzień Matki, Dzień Dziecka i Dzień Ojca. Tym bardziej wszyscy się starali.
Dyrekcja szkoły: p. Dariusz Siudem i p. Katarzyna Lewandowska powitali zgromadzonych gości i dokonali oficjalnego otwarcia imprezy. Następnie pierwszaki powiedziały wszystkim w sekrecie, że
„…to najlepsza szkoła na świecie”.
A wiecie z czego słynie w całym mieście, w całej gminie?
„ Ze swych uczniów oczywiście…
Lubią konkursy i egzaminy…
Kondycję zawsze dobrą mają, bo skaczą ćwiczą i biegają…”
Potem na scenie zaprezentowali się kolejno wychowankowie przedszkola i szkoły podstawowej we wspaniałych układach tanecznych. Był taniec motylków oraz taniec z chustami, swing w uliczce, taniec belgijski z rodzicami, taniec w parach , z parasolkami i z szarfami oraz HIP- HOP na sportowo. Podziwialiśmy też wspaniały występ mażoretek. Przedstawiono „Czerwonego Kapturka” po angielsku. Uzdolniona miłośniczka freestyle football zaprezentowała sztukę wykonywania trików piłką. Wszystkie występy po prostu zachwycały i pokazały, że do naszej placówki uczęszcza wielu uczniów wszechstronnie uzdolnionych.
Na uczestników pikniku - gości, uczniów i rodziców czekało wiele atrakcji. Można było podziwiać nie tylko występy uczniów, ale wziąć udział w loterii fantowej, quizach sportowych, zmierzyć sobie ciśnienie i zasięgnąć rady dietetyka dotyczącej analizy składu ciała. We współpracy z Zespołem Szkół nr 2 w Nowej Dębie zorganizowano kącik malowania twarzy i stylizacji włosów. Czytelników i miłośników książek wabił przystępnymi cenami, różnorodnymi bajkami i kolorowankami oraz innymi ciekawymi ofertami, kiermasz książek. Dużą popularnością cieszyły się dmuchane zjeżdżalnie i inne urządzenia zabawowe. Pomoc medyczną w nagłych przypadkach zapewniała pani higienistka, a bezpieczeństwo panowie policjanci i strażacy, którzy pozwolili wsiąść do swoich wozów, włączyć syrenę, porozmawiać przez krótkofalówkę.
Oprócz wspaniałych atrakcji ruchowych podczas festynu można było również spróbować pysznych wypieków przygotowanych przez nasze mamy, zakupić soczki, poczęstować się jabłkami. Uczestnicy festynu mieli szansę uzupełnienia sił smaczną grochówką, przygotowaną przez restaurację „Dębianka”.
Kolejny rok pokazał, że wszyscy bardzo chętnie uczestniczą w tej cyklicznej już imprezie i bez względu na pogodę miło spędzają czas na wypoczynku i zabawie, zacieśniając więzy rodzinne i międzyludzkie. Można śmiało powiedzieć, że impreza integracyjna spełniła swoje zadanie.
Wszystko to było możliwe dzięki zaangażowaniu ludzi o wspaniałych sercach, zaprzyjaźnionych z placówką osób i instytucji. W tym miejscu składamy Państwu gorące podziękowania za bezinteresowną pomoc i okazaną życzliwość.
102
Wycieczka do Zamościa
27 maja 2019 r. uczniowie z klasy III i IVA naszej szkoły wybrali się na wycieczkę do Zamościa, miasta rodziny Zamojskich, zwanego perłą renesansu. Uczniowie pod opieką: p.Marty Rząsy, p. Agnieszki Kwiatkowskiej oraz p. Zbigniewa Świętojańskiego odwiedzili ZOO i Rynek Starego Miasta.
W ogrodzie zoologicznym uczniowie mogli obserwować wiele egzotycznych i niespotykanych w Polsce zwierząt m.in. różne małpy, mniejsze oraz większe ,,koty“, żyrafy oraz wiele innych ciekawych gatunków. O niektórych usłyszeli pierwszy raz! Po wizycie w ZOO grupa udała się na Stare Miasto, gdzie można podziwiać wspaniałą, renesansową architekturę.
Tego dnia było słonecznie i gorąco, więc z przyjemnością zajadaliśmy pyszne lody. Radosne chwile zostały uwiecznione na wielu pamiątkowych zdjęciach. Po kilku godzinach intensywnego zwiedzania, ze smakiem zjedliśmy w barze (prawie) domowy obiadek. Zmęczeni, zadowoleni ale pełni wrażeń, z mnóstwem pamiątek wróciliśmy do domu.
Polecamy wszystkim Zamość! Warto tam pojechać!
74
Ogłoszenie o przetargu - sukcesywna dostawa artykułów spożywczych do stołówki szkolnej na potrzeby żywienia uczniów.
Przedmiotem zamówienia jest sprzedaż i dostawa artykułów żywnościowych do Zespołu Placówek Oświatowych w Nowej Dębie w roku szkolnym 2019/20 w następujących częściach:
CZĘŚĆ I – MLEKO I PRODUKTY MLECZNE
CZĘŚĆ II – PIECZYWO
CZĘŚĆ III – RYBY, MROŻONKI RYBNE I WARZYWNE
CZĘŚĆ IV – PRODUKTY SPOŻYWCZE
CZĘŚĆ V – MIĘSO I WYROBY WĘDLINIARSKIE
CZĘŚĆ VI – OWOCE I WARZYWA
Ogloszenie_o_zamowieniu(9).pdf
Zalacznik_nr_1.1._do_SIWZ.xlsx
Zalacznik_nr_1.2._do_SIWZ.xlsx
Zalacznik_nr_1.3._do_SIWZ.xlsx
Zalacznik_nr_1.4._do_SIWZ.xlsx
Zalacznik_nr_1.5._do_SIWZ.xlsx
Zalacznik_nr_1.6._do_SIWZ.xlsx
Zalacznik_nr_3_do_SIWZ_-Wzor_umowy(5).pdf
Pytania i odpowiedzi
"Kwiaty dla Mamy"
Dnia 22 maja 2019 r. dzieci z naszego Przedszkola wzięły udział w XIII edycji Konkursu Poezji Dziecięcej "Kwiaty dla Mamy", zorganizowanym przez Samorządowy Ośrodek Kultury w Nowej Dębie. Dzieci z grupy III w składzie Sebastian Rębisz wraz z Zuzanną Bracką, Laurą Tomczyk i Adrianną Koćwin zaprezentowały się w utworze „Jesteś mamo skarbem mym” oraz w roli solistki Wiktorii Chmielowiec w utworze „Tylko mama”. Uroczystości towarzyszyły niesamowite emocje: uśmiech, wzruszenie i duma Nauczycielek i Rodziców ze swoich pociech.
23
Wycieczka Ojców - Kraków klasa VB
20 maja 2019r. grupa 19 uczniów z klasy V B wraz z opiekunami: p. Dorotą Taraszką i p. Teresą Maślejak oraz rodzicem- p. Ewą Chrostek pojechała na wycieczkę do Ojcowskiego Parku Narodowego i krakowskiego ZOO. Po 3 godzinnej podróży dotarliśmy na miejsce. W Ojcowie czekała na nas pani przewodnik, która zapoznała wszystkich z historią Ojcowskiego Parku Narodowego.
W czasie zwiedzania wszyscy mogli na własne oczy podziwiać walory krajobrazowe parku: oglądaliśmy Zamek Pieskowa Skała na terenie wsi Sułoszowa, gdzie wysłuchaliśmy opowieści na temat historii tego miejsca. Spacerowaliśmy Doliną Prądnika i podziwialiśmy ostańce, takie jak: Brama Krakowska, Maczuga Herkulesa i inne. Zwiedziliśmy także Grotę Łokietka. Na zakończenie pobytu zjedliśmy domowy obiadek, zakupiliśmy pamiątki i ruszyliśmy do Krakowa.
Zawitaliśmy do Lasu Wolskiego, w którym swoją siedzibę ma Krakowski Ogród Zoologiczny. Wizyta w ZOO okazała się być fascynującą przygodą z wielu powodów. W zależności od upodobań każdy mógł znaleźć to, co ciekawi go najbardziej. Tak więc złożyliśmy wizytę zebrom i strusiom afrykańskim, wielbłądom, byliśmy w małpim gaju, gdzie przyszedł czas na wygłupy z pawianem, szympansem i gibbonem, w podwodnej głębinie spotkaliśmy lwy morskie, a na safari stanęliśmy twarzą w twarz z jaguarem, lampartem, tygrysem, panterą i lwem ( no może nie całkiem, bo zwierzęta ucięły sobie poobiednią drzemkę).Odwiedziliśmy pawilon nocnych zwierząt, gdzie w z mroku wyłoniły się pancerniki i nietoperze, a w egzotarium sprawdziliśmy, co słychać u żółwi, legwanów i pytonów. Na pożegnanie trąbą pomachały nam słonie indyjskie.
Całkowicie zgadzamy się z opinią, że kto już raz odwiedził krakowskie ZOO, ten wie, że przekraczając bramy ogrodu, znajdujemy się w zupełnie niezwykłej krainie. ZOO ma specyficzny i kameralny charakter. Zewsząd otacza nas zieleń- piękna roślinność wspaniale utrzymana, podnosi estetykę i stwarza zwiedzającym dobre warunki do wypoczynku. Aż żal było opuszczać to miejsce. Ale niestety, co dobre, szybko się kończy…
Mimo zmęczenia, humory uczestnikom dopisywały. Każdy, kto się chce przekonać, jak było na wyjeździe, może obejrzeć galerię naszych „wycieczkowych” zdjęć. Zapraszamy!
54
SZKOLNY KONKURS HISTORYCZNY Z OKAZJI OBCHODÓW ROKU UNII LUBELSKIEJ
17 maja odbył się szkolny konkurs historyczny. Był skierowany do uczniów klas starszych SP i klasy III Gim. Został zorganizowany przez nauczyciela historii Teresę Maślejak.
Brało w nim udział 15 uczniów: z III klasy gimnazjum 3, z klasy VIII a 3, z klasy VII 2 , najwięcej z klasy VI – 7 uczniów.
Cele konkursu to:
- uczczenie ważnej rocznicy, czyli 450 –lecie podpisania unii lubelskiej i powstania Rzeczpospolitej Obojga Narodów,
- krzewienie wśród polskiej młodzieży idei patriotyzmu i szacunku dla minionych pokoleń,
- promowanie postawy aktywnego uczestnictwa w życiu publicznym poprzez poznawanie losów własnej Ojczyzny,
- uczenie szacunku dla polskiego dziedzictwa historycznego i kulturowego,
- promocja edukacji historycznej dzieci i młodzieży,
- promowanie wśród uczniów poszukiwania różnych źródeł informacji o przeszłości Polski oraz własnego regionu.
Zwycięzcy otrzymają nagrody i dyplomy oraz celującą lub bardzo dobrą ocenę cząstkową z historii. Uczestnicy otrzymają dodatkowe punkty z zachowania wg WSO.
Oto wyniki przeprowadzonego konkursu:
1.Natalia Turbak - kl.VI
2. Magdalena Szuba – kl. III Gim
3. Patrycja Mazur - kl. III Gim
4. Luiza Kieler –kl.VI
4. Agata Kluska – kl. VIII a
5. Gustaw Lewandowski – kl.VI
5. Wiktor Szymański – kl. III Gim
6. Ziemowit Tłusty – kl. VII
7. Bartosz Trzeciak – kl. VII
8. Adrian Nowak - kl. VI
9. Kacper Kopeć – kl. VIII a
10. Tomasz Gancarz – kl. VI
11. Kacper Jabłoński – kl. VI
11.Oliwia Czachor – kl. VI
11. Jakub Kłosowski – kl. VIII a
GRATULACJE !!
OGŁOSZENIE!
23 MAJA 2019 r. (CZWARTEK) O GODZ. 17.00 NA SALI GIMNASTYCZNEJ ODBĘDZIE SIĘ SPOTKANIE Z RODZICAMI, PODCZAS KTÓREGO ZOSTANĄ PRZEDSTAWIONE PROCEDURY BEZPIECZEŃSTWA OBOWIĄZUJĄCE NA TERENIE PLACÓWKI.
PÓŻNIEJ ODBĘDĄ SIĘ SPOTKANIA KONSULTACYJNE Z NAUCZYCIELAMI WG. HARMONOGRAMU:
SZKOŁA PODSTAWOWA NR 3
Klasa 1a – wychowawca R. Narolska - sala 56
Klasa 1b – wychowawca J. Jachyra –Szwedo - sala 60
Klasa 2a – wychowawca J. Rębisz - sala 67
klasa 2b – wychowawca H. Czarnota - sala 58
Klasa 3 – wychowawca Z. Świętojański - sala 68
klasa 4a – wychowawca M. Rząsa - sala 42
klasa 4b – wychowawca W. Szczur - sala 43
klasa 5a – wychowawca I. Szczur - sala 51
klasa 5b – wychowawca D. Taraszka - sala 39
klasa 6 – wychowawca A. Nowak - sala 44
klasa 7 - wychowawca D. Tomczyk - sala 54
klasa 8a – wychowawca J. Czamara - sala 25
klasa 8b – wychowawca D. Oleszczuk - sala 17
GIMNAZJUM NR 2
KLASA 3 – wychowawca D. Stróż - sala 48
ZAPRASZAMY RODZICÓW NA SPOTKANIA.
Zapraszamy na piknik
Uroczysty apel z okazji Uchwalenia Konstytucji 3 Maja
We wtorek 30 kwietnia 2019 r. w Szkole Podstawowej nr 3 w Nowej Dębie odbyła się uroczysta akademia z okazji zbliżającej się 228. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja.
Uczniowie klasy V b pod kierunkiem pani Teresy Maślejak i Doroty Taraszki po wprowadzeniu pocztów sztandarowych i odśpiewaniu hymnu państwowego zaprezentowali montaż słowno-muzyczny, któremu przyświecały słowa Józefa Piłsudskiego: „Naród, który traci pamięć, przestaje być Narodem”.
Młodzi aktorzy krótko przybliżyli wydarzenia związane z uchwaleniem pierwszej w Europie, a drugiej na świecie konstytucji, która odegrała ogromną rolę w dziejach naszej Ojczyzny. W ciekawy sposób przedstawili minione wydarzenia i wzbogacili wiedzę historyczną, przenosząc nas do warsztatu szewskiego, na zamek królewski i do karczmy, gdzie byliśmy świadkami toczących się rozmów między szewcem (Bartłomiej Rodzeń) i jego czeladnikiem(Ewa Drozdowska), królem (Kamil Kopeć) posłem Potockim (Maciej Puzio) i H. Kołłątajem (Łukasz Okinczyc).W roli szlachciców zaś wystąpili Chrząstek Mateusz, Bartosz Sudoł, Jakub Kiper i Jagoda Serafin.
Uczniowie mieli okazję popisać się swoim kunsztem recytatorskim, muzycznym oraz aktorskim. Wokalistka Emilia Rodzeń pięknie zaśpiewała piosenki: „Moja Ojczyzna” i „ Taki kraj”, a Wiktoria Rozmus wyrecytowała wiersz Antoniego Słonimskiego „ Polska”.
Na zakończenie prowadzące: Julia Szpala, Zuzanna Rachwał i Magdalena Żmuda podkreśliły, że…
Tym, co daje myśl,
Aby stworzyć cud majowy,
Cześć z oddaniem złóżmy dziś,
Przed pamiątką chyląc głowy.
Gdyż... „Naród, który traci pamięć, przestaje być Narodem”.
Po zakończeniu części artystycznej głos zabrał pan dyrektor szkoły Dariusz Siudem, podkreślając, że patriotyzmu powinniśmy się uczyć każdego dnia i jako naród tak żyć, żeby nasza ojczyzna rozwijała się w duchu wolności, odpowiedzialności i wzajemnego szacunku.
FINAŁ IV EDYCJI WOJEWÓDZKIEGO KONKURSU „POLSKA MOJA OJCZYZNA – PRZESZŁOŚĆ I TERAŹNIEJSZOŚĆ. POLSKA I POLACY W CZASIE II WOJNY ŚWIATOWEJ”.
W Wojewódzkim Konkursie „Polska moja Ojczyzna – przeszłość i teraźniejszość. Polska i Polacy podczas II wojny światowej” w etapie rejonowym w Ulanowie brali udział uczniowie naszej szkoły: Jakub Kłosowski i Kacper Kopeć. Kacper zajął II miejsce i zakwalifikował się do etapu wojewódzkiego 25 kwietnia w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Zarzeczu k. Przeworska.
W tegorocznej edycji konkursu wzięli udział uczniowie 82 szkół. Do finału wojewódzkiego zakwalifikowało się 44 uczniów z 32 szkół z terenu województwa podkarpackiego. Finał przebiegał w dwóch etapach, najpierw wszyscy uczestnicy musieli zmierzyć się z testem pisemnym. Uczniowie wykazali się znakomitą znajomością wydarzeń, postaci i pojęć związanych z okresem II wojny światowej. Następnie dziesięciu najlepszych uczniów wzięło udział w etapie ustnym, który został przeprowadzony na zasadach zbliżonych do popularnego telewizyjnego teleturnieju 1 z 10. Niestety, chociaż Kacper napisał test dobrze ( 85 punktów na 100), nie przeszedł do finału.
Patronat honorowy nad konkursem objęli Marek Kuchciński – Marszałek Sejmu RP, Stanisław Ożóg - Poseł do Parlamentu Europejskiego, Anna Schmidt - Rodziewicz – Poseł na Sejm RP, Mieczysław Kasprzak – Poseł na Sejm RP, Marszałek Województwa Podkarpackiego, Wojewoda Podkarpacki, Podkarpacki Kurator Oświaty, Starosta Przeworski, Wójt Gminy Zarzecze, prof. dr hab. Kazimierz Karolczak Rektor Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie, Muzeum Polaków Ratujących Żydów podczas II wojny światowej w Markowej.
Konkurs został bardzo dobrze przygotowany przez organizatorów, był poczęstunek, zwiedzanie Pałacu - muzeum Dzieduszyckich w Zarzeczu, prelekcja pracownika Muzeum Polaków Ratujących Żydów podczas II wojny światowej w Markowej, uroczysta część artystyczna.
Dziękujemy Radzie Rodziców za dofinansowanie wyjazdu do Ulanowa i Panu Burmistrzowi za umożliwienie wyjazdu do Zarzecza. Opiekunem konkursu była nauczycielka historii Teresa Maślejak.
Egzamin ósmoklasisty
W 2019 r. egzamin ósmoklasisty będzie przeprowadzany od 15 do 17 kwietnia (poniedziałek – środa), zgodnie z poniższym harmonogramem.
Dzień
Przedmiot
Godzina rozpoczęcia
Czas trwania
15 kwietnia, poniedziałek
język polski
9:00
120 minut
16 kwietnia, wtorek
matematyka
9:00
100 minut
17 kwietnia, środa
język obcy
9:00
90 minut
W przypadku uczniów, którym przysługuje dostosowanie warunków przeprowadzania egzaminu ósmoklasisty, czas pracy z poszczególnymi arkuszami może zostać przedłużony:
- o 60 minut – w przypadku języka polskiego
- o 50 minut – w przypadku matematyki oraz
- o 45 minut – w przypadku języka obcego nowożytnego.
Zbiórka o godz. 8.15, rozpoczęcie egzaminu godz. 9.00.
Dzień egzaminu jest dniem zajęć opiekuńczych. Zajęcia lekcyjne w tym dniu nie odbywają się.
W dniu egzaminu obowiązuje STRÓJ GALOWY i OBUWIE ZASTĘPCZE. Trzeba mieć przy sobie LEGITYMACJĘ SZKOLNĄ.
WSZYSTKIM UCZNIOM KLAS ÓSMYCH ŻYCZYMY POWODZENIA NA EGZAMINIE!
Informacja o egzaminie Informacja_o_egzaminie_osmoklasistow.pdf
Kodowanie arkusza Kodowanie_arkusza_osmoklasisty.pdf
Więcej informacji na stronie http://www.oke.krakow.pl/inf/staticpages/index.php?page=20190103115717492
Egzamin gimnazjalny
W dniach od 10 do 12 kwietnia (środa – piątek) odbędzie się egzamin gimnazjalny, zgodnie z poniższym harmonogramem.
Dzień
Przedmiot(y)
Godzina rozpoczęcia
Czas trwania
10 kwietnia, środa
historia i wiedza o społeczeństwie
9:00
60 minut
przerwa
język polski
11:00
90 minut
11 kwietnia, czwartek
biologia, chemia, fizyka, geografia
9:00
60 minut
przerwa
matematyka
11:00
90 minut
12 kwietnia, piątek
język obcy (poziom podstawowy)
9:00
60 minut
przerwa
język obcy (poziom rozszerzony)
11:00
60 minut
W przypadku uczniów, którym przysługuje dostosowanie warunków przeprowadzania egzaminu gimnazjalnego, czas pracy z poszczególnymi zestawami zadań może zostać przedłużony:· o 20 minut – w przypadku historii i wiedzy o społeczeństwie, przedmiotów przyrodniczych oraz języka obcego na poziomie podstawowym
· o 30 minut – w przypadku języka obcego na poziomie rozszerzonym oraz
· o 45 minut – w przypadku języka polskiego i matematyki.
Zbiórka o godz. 8.15, rozpoczęcie egzaminu godz. 9.00.
Dzień egzaminu jest dniem zajęć opiekuńczych. Zajęcia lekcyjne w tym dniu nie odbywają się.
W dniu egzaminu obowiązuje STRÓJ GALOWY i OBUWIE ZASTĘPCZE. Trzeba mieć przy sobie LEGITYMACJĘ SZKOLNĄ.
WSZYSTKIM GIMNAZJALISTOM ŻYCZYMY POWODZENIA NA EGZAMINIE!
Informacja o egzaminie Informacja_o_egzaminie_gimnazjalnym_2018-19.pdf
Kodowanie arkusza Kodowanie_arkusza.pdf
Zasady obowiazujące na egzaminie: http://www.oke.krakow.pl/inf/filedata/files/Gimnazjum%20Plakat.jpg
Więcej informacji na stronie http://www.oke.krakow.pl/inf/staticpages/index.php?page=20190103120141264
Organizacja dojazdów na egzamin gimnazjalny i ósmoklasisty
Dojazd na Egzamin Gimnazjalny (10,11 i 12 kwietnia) i Egczamin Ósmoklasisty (15,16 i 17 kwietnia)
Poszczególne przystanki:
7.50 – Buda Stalowska
7.55 – Alfredówka
8.00 – Tarnowska Wola, Przystanek I
8.05 – Rozalin (Kapliczka)
8.10 - Tarnowska Wola, Przystanek II
8.15 - zbiórka w szkole wszystkich uczniów gimnazjum i klas ósmych
Ok godz.: 13.00 – Odjazd autobusów dla uczniów klasy trzeciej gimnazjum
Ok godz.: 12.30 – Odjazd autobusów dla uczniów klas ósmych
Organizacja dojazdów na rekolekcje wielkopostne
Informacja dla uczniów dojeżdżających:
Dojazd na Rekolekcje w poniedziałek (08.04.2019 r.) i wtorek (09.04.2019 r.)
Poszczególne przystanki:
11.00 – Buda Stalowska
11.05 – Alfredówka
11.10 – Tarnowska Wola, Przystanek I
11.15 – Rozalin (Kapliczka)
11.20 - Tarnowska Wola, Przystanek II
11.25 – Kościół w Nowej Dębie
10.30 – 13.00 Rekolekcje klas: 7 , 8a, 8b, 3gim.
13.00 – Odjazd autobusów
Organizacja przcy szkoły w nadchodzących dniach
Uwaga !
Informacja dla rodziców SP3 odnośnie organizacji pracy w szkole w nadchodzących dniach.
8 i 9 kwietnia 2019 - Rekolekcje Wielkopostne w kościele p. w. Matki Bożej Królowej Polski
Godzina 9.30 – 11.00 klasy 1 -6 szkoły podstawowej
Godzina 11.30 – 13.00 klasy 7 – 3 gimn.
W tych dniach nie ma zajęć lekcyjnych w szkole.
Świetlica szkolna pracuje w godzinach 6.30 – 16.00
Przypominamy, że w tych dniach obiady wydawane są normalnie, uczniowie, którzy nie będą korzystali z obiadów proszeni są o odpisanie się.
Dojazd autobusu bezpośrednio do kościoła na godz.: 11.25
Odjazd autobusu spod kościoła o godz.: 13.00
10 kwietnia 2019 - Rekolekcje Wielkopostne w kościele p. w. Matki Bożej Królowej Polski
Godzina 9.30 – 10.30 klasy 1 -6 szkoły podstawowej
Godzina 11.00 – 12.00 klasy 7 – 8
Egzamin Gimnazjalny - dojazd uczniów na godzinę 8.10, odjazd ok. godz.: 13.00
W tym dniu nie ma zajęć lekcyjnych w szkole.
Świetlica szkolna pracuje w godzinach 6.30 – 16.00
Przypominamy, że w tych dniach obiady wydawane są normalnie, uczniowie, którzy nie będą korzystali z obiadów proszeni są o odpisanie się.
11 i 12 kwietnia 2019
Egzamin Gimnazjalny - dojazd uczniów na godzinę 8.10, odjazd ok. godz.: 13.00
W tym dniu nie ma zajęć dydaktycznych w szkole.
DLA UCZNIÓW SZKOŁY PODSTAWOWEJ SĄ TO DNI WOLNE OD ZAJĘĆ DYDAKTYCZNYCH
Świetlica szkolna pracuje w godzinach 6.30 – 16.00
Przypominamy, że w tych dniach obiady wydawane są normalnie, uczniowie, którzy nie będą korzystali z obiadów proszeni są o odpisanie się.
15, 16, 17 kwietnia 2019 -
Egzamin Ósmoklasisty – zbiórka uczniów o godz.: 8.15
W tym dniu nie ma zajęć dydaktycznych w szkole.
Świetlica szkolna pracuje w godzinach 6.30 – 16.00
DLA UCZNIÓW SZKOŁY PODSTAWOWEJ SĄ TO DNI WOLNE OD ZAJĘĆ DYDAKTYCZNYCH
Przypominamy, że w tych dniach obiady wydawane są normalnie, uczniowie, którzy nie będą korzystali z obiadów proszeni są o odpisywanie się.
Archiwum Aktualności