W każdym z nas jest chęć czynienia DOBRA!!!
Szkolne Koło Caritas i Samorząd Uczniowski wraz z opiekunami pragną zachęcić całą społeczność szkolną do zaangażowania się w projekt Szlachetnej Paczki.
KOCHANI! Tylko z Waszą pomocą możemy dokonać tego "wielkiego" czynu!!!
Aktualności
DOŁĄCZYLIŚMY DO DRUŻYNY SZLACHETNEJ PACZKI
OBCHODY 100 LECIA ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI
Święto Niepodległości to jedna z najważniejszych uroczystości w naszym kraju. Polska w 1795 r., bezwzględnie pozbawiona swojej niezawisłości politycznej i terytorialnej przez Cesarstwo Rosyjskie, Cesarstwo Austriackie oraz Królestwo Pruskie, na ponad 123 lata popadła w państwowy niebyt. Naród jednak żył nadal, walczył, pracował i przetrwał najcięższe chwile swojej historii. Dzięki temu 11. listopada 1918 roku mogła odrodzić się na nowo.
Akademia z okazji 100. rocznicy odbyła się w naszej szkole 9 listopada i miała niezwykły charakter. Na sali gimnastycznej zgromadziła się cała społeczność szkolna, rodzice uczniów oraz goście pan Tomasz Kopeć - radny, przyjaciele szkoły – pan Władysław Flis i pan JanFlis oraz przewodnicząca Rady Rodziców – pani Monika Tomczyk. Ranga tego święta wymagała wyjątkowej oprawy. Tak więc nie mogło zabraknąć pocztów sztandarowych, symboli i barw narodowych. Program artystyczny skłaniał do innego niż zwykle spojrzenia na Polskę. Wysłuchaliśmy polskich wierszy i pieśni patriotycznych, w których jak w lustrze odbiły się losy polskiego narodu. W występie brały udział także przedszkolaki, które odtańczyły poloneza oraz zaprezentowały taniec z flagami.
Dyrekcja szkoły pan Dariusz Siudem oraz pani Katarzyna Lewandowska, z okazji tak wspaniałego jubileuszu życzyli Polsce radości codziennych, myśli dobrych, chwil spokojnych nie tylko od święta i aby jej nigdy nie zabrakło na wielkiej mapie świata.
O godzinie 11.11 wszyscy odśpiewaliśmy 4 zwrotki Mazurka Dąbrowskiego włączając się tym samym w akcję "Rekord dla Niepodległej".
Podczas szkolnych obchodów jubileuszu wręczono też nagrody dla zwycięzców licznych konkursów, które odbywały się w naszej szkole.
Uroczystość przygotowali nauczyciele szkoły podstawowej Małgorzata Kosiorowska, Iwona Rymaniak, Małgorzata Szczeszek, Marek Sobczyński oraz nauczyciele przedszkola Zofia Gąsiorowska i Marlena Mysiak.
SPOTKANIA Z RODZICAMI
14 listopada 2018 r. (ŚRODA) o godz. 17.00 odbędą się spotkania wychowawców klas z rodzicami wg. harmonogramu:
SP-3
Klasa 1a – wychowawca R. Narolska - sala 56
Klasa 1b – wychowawca J. Jachyra-Szwedo - sala 58
Klasa 2a – pedagog A. Kwiatkowska - sala 67
klasa 2b – wychowawca H. Czarnota - sala 60
Klasa 3 – wychowawca Z. Świętojański - sala 68
klasa 4a – wychowawca M. Rząsa - sala 42
klasa 4b – wychowawca W. Szczur - sala 43
klasa 5a – wychowawca I. Szczur - sala 51
klasa 5b – wychowawca D. Taraszka - sala 39
klasa 6 – wychowawca A. Nowak - sala 44
klasa 7 - wychowawca D. Tomczyk - sala 54
klasa 8a – wychowawca J. Czamara - sala 25
klasa 8b – wychowawca D. Oleszczuk - sala 17
G-2
KLASA 3 – wychowawca D. Stróż - sala 48
KONKURS PIEŚNI I PIOSENKI PATRIOTYCZNEJ
„Naród, który przestaje śpiewać, przestaje istnieć”- pod takim hasłem, dnia 23. 10 2018r. w Szkole Podstawowej nr 3 w Nowej Dębie, odbył się KONKURS PIEŚNI I PIOSENKI PATRIOTYCZNEJ.
11 listopada tego roku obchodzimy ważne dla Polski święto- 100. Rocznicę Odzyskania Niepodległości. Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 3 im. B. Zybury radość swoją z tego, że mogą żyć, uczyć się i rozwijać w wolnym kraju, wyśpiewali słowami piosenek patriotycznych. Bo jak powiedział polski etnograf, encyklopedysta, folklorysta i kompozytor- Oskar Kolberg- „Naród, który przestaje śpiewać, przestaje istnieć”. Konkurs zorganizowała pani Anastazja Sałek (opiekun SU) przy pomocy pani Małgorzaty Kosiorowskiej i pana Marka Sobczyńskiego. Uroczystość przebiegała w dwóch częściach: I część- uczniowie klas 1-5 oraz II część - uczniowie klas 6-8 SP oraz 3gim.
Uczestnicy prezentowali piosenki o tematyce patriotycznej: pieśni powstałe w związku z wydarzeniem historycznym, piosenki upamiętniające ważne wydarzenia z dziejów Polski lub postać historyczną i jej działalność, kształtujące poczucie tożsamości i przynależności narodowej, piosenki powszechnie uznane za patriotyczne oraz skomponowane do filmów o tematyce wojennej, tematyce związanej z życiem w czasie I i II wojny światowej, i odzyskaniem przez Polskę niepodległości. Nie zabrakło tych popularnych pieśni i piosenek, które śpiewali nasi rodzice i dziadkowie, jak również tych współczesnych. Rozbrzmiewały piosenki żołnierskie: „Wojenko, wojenko”, „Rozkwitały pąki białych róż”, „Piechota”, „Biały Krzyż”, „Legiony to żołnierska nuta”, „Taki kraj”, „Żeby Polska była Polską”. Wyśpiewane zostały piosenki skomponowane do filmów: „Miasto”, „Historia Roja” oraz inne „Jesteśmy Polką i Polakiem”, „Piosenka o Wojtku”. Poziom konkursu był bardzo wysoki. Niejednokrotnie pojawiła się łza w oku i przeszywały dreszcze. Jury w składzie: Pani Katarzyna Lewandowska, Pani Małgorzata Kosiorowska i Pani Halina Czarnota, po ciężkich naradach, wyłoniło laureatów. W kategorii I zwyciężyła Emilia Gołąbek z klasy 2b, w kategorii II- Weronika Sałek z klasy 8b, Emila Rodzeń i Julia Rachwał z klasy 7. Podsumowanie konkursu nastąpi 9 listopada podczas uroczystej akademii. Wszystkim uczestnikom dziękujemy i gratulujemy.
Dzień Edukacji Narodowej
Dnia 12 października 2018 r. w naszej szkole świętowaliśmy Dzień Edukacji Narodowej oraz Święto Patrona Szkoły- Bronisława Zybury. Całą uroczystość poprzedziła msza święta w kościele Matki Bożej. Następnie na sali gimnastycznej naszej szkoły odbyła się uroczysta akademia, w której wzięli udział nauczyciele, pracownicy administracji i obsługi, przedstawiciele Rady Rodziców, zaproszeni goście oraz uczniowie. Na początku uroczystości zabrali głos p. dyrektor szkoły Dariusz Siudem i p. w-ce dyrektor Katarzyna Lewandowska, którzy przypomnieli o tradycjach polskiego szkolnictwa oraz podziękowali wszystkim nauczycielom i pracownikom szkoły za zaangażowanie i pełną kreatywności pracę z dziećmi i młodzieżą. Wyrazem tych pełnych ciepła słów podziękowań były wręczone wyróżniającym się nauczycielom Nagrody Dyrektora Szkoły.
Całą uroczystość uświetniła część artystyczna przygotowana przez uczniów klas II A i II B pod kierunkiem wychowawczyń: p. Grażyny Bilińskiej i p. Haliny Czarnoty. Uczniowie zaprezentowali pełen dostojności taniec- polonez, recytowali wiersze i śpiewali piosenki. Nie zabrakło również wspomnień i wierszy o naszym patronie Bronisławie Zyburze.
Na zakończenie uroczystości swoją wdzięczność i podziękowania za pracę i trud w wychowaniu dzieci złożyli w postaci kwiatów na ręce dyrekcji szkoły rodzice i zaproszeni goście.
Z wizytą w grodzie Kraka
W ramach obchodów 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, w piękny październikowy czwartek, uczniowie starszych klas szkoły podstawowej i gimnazjum, pod opieką pań Wioletty Sibigi i Marty Rząsy, pojechali zwiedzać Kraków. Pogoda dopisała, humory też.
Tym razem za główny cel wycieczki obrano Wawel. Młodzież zwiedzała kolejno: Reprezentacyjne Komnaty Królewskie, Skarbiec Koronny i Zbrojownię oraz ekspozycję Wawel Zaginiony. Dziewczętom najbardziej przypadła do gustu zabytkowa biżuteria i srebrne zastawy stołowe. Chłopców zaciekawiły różne rodzaje broni i uzbrojenia wojskowego oraz miecz koronacyjny – Szczerbiec.
Był też czas na chwilę skupienia w Krypcie pod Wieżą Srebrnych Dzwonów i pobyt w katedrze. A potem… spacer po rynku Starego Miasta, błękit nieba nad Sukiennicami i hejnał z wieży Kościoła Mariackiego.
Po prostu – niezapomniany Kraków!
"Kto soki pije, ten długo żyje!"
Dzieci z grupy szesciolatków doskonale wiedzą, że aby być zdrowym należy się między innymi prawidłowo odżywiać. Każdy przedszkolak rozumie potrzebę spożywania dużych ilości owoców oraz warzyw. Z myślą o witaminkach, postanowiliśmy zrobić sok. Jednak zanim przystąpiliśmy do pracy, dzieci zapoznały się z urządzeniem do robienia soku - sokowirówką, jego działaniem i utrwalały sobie zasady bezpieczeństwa. Pozostało tylko wrzucenie składników do maszyny i sok gotowy! Wszystkim bardzo smakował, ponieważ wykonany był przez dzieci, bez dodatku cukru i bez konserwantów:)
Europejski Dzień Języków Obcych
Dzień dobry, hello, bonjour, GutenTag! – takie powitanie usłyszeli wszyscy uczniowie zebrani na dzisiejszym apelu z okazji obchodów Europejskiego Dnia Języków Obcych. W tym dniu chcieliśmy podkreślić i uświadomić uczniom jak ważna jest nauka języków obcych. Przygotowania rozpoczęły się dużo wcześniej. Uczennice wykonały plakaty informujące o nadchodzącym wydarzeniu i czekających nas atrakcjach. Ogłoszono konkurs plastyczny na wykonanie flagi jednego z krajów obcojęzycznych tj.: Niemiec, Stanów Zjednoczonych lub Wielkiej Brytanii. Uczniowie klas I-III wykonali flagi Niemiec oraz Anglii, z których utworzono dekorację korytarza w formie girlandy. 27 września nastąpiło podsumowanie tych akcji. Podczas przerw była możliwość namalowania na twarzach flag różnych krajów oraz poczęstowania się słodkościami przygotowanymi przez uczniów i rodziców. W radiowęźle emitowano przeboje w różnych językach. W trakcie apelu uczniowie mogli wykazać się zdolnościami wokalnymi śpiewając karaoke po angielsku i niemiecku. Świetnie poradzili sobie również w quizie na temat krajów anglojęzycznych i niemieckojęzycznych. Na koniec podsumowano konkurs plastyczny. Uczniowie wykazali się dużą pomysłowością i pracowitością. Pierwsze miejsce zajęła Lidia Rolek z kl. VII, drugie miejsce Oliwia Tomczyk z kl. IVb, a trzecie Ilona Sito z kl. VII. Wyróżnienie za swoje prace otrzymały: Magdalena Szuba oraz Patrycja Mazur z kl. III gimnazjum.
Miejmy nadzieję, że obchody Europejskiego Dnia Języków Obcych pokazały uczniom, że uczenie się języków innych ludzi pomaga nam się wzajemnie zrozumieć, przekroczyć różnice kulturowe a przy okazji świetnie się bawić.
Wycieczka klasy VB do Warszawy
W dniu 11 września 2018r. uczniowie klasy VB SP3 w Nowej Dębie wraz z 13 rodzicami i opiekunami: p. Dorotą Taraszką i p. Teresą Maślejak uczestniczyli w jednodniowej wycieczce do Warszawy.
Celem wycieczki była integracja zespołu klasowego, poznanie historii i zabytków stolicy, wzbudzenie szacunku do tradycji i przeszłości, poszerzenie dotychczasowej teoretycznej wiedzy historycznej i społecznej poprzez bezpośredni kontakt z „żywą historią”. Rozwijanie zainteresowań i zdobywanie wiedzy poprzez doświadczenie.
Pierwszym punktem programu było grupowe zwiedzanie Stadionu Narodowego – przejście z przewodnikiem Trasą Piłkarską, wyjście na trybuny. Co tu dużo pisać, byliśmy po prostu pod wrażeniem.
Kolejnym punktem programu był przejazd Krakowskim Przedmieściem. Z okien autokaru podziwialiśmy Pałac Prezydencki, Grób Nieznanego Żołnierza- symboliczną mogiłę upamiętniająca bezimiennych żołnierzy poległych w z obronie ojczyzny, znajdującą się na Placu Józefa Piłsudskiego. Następnie pieszo wraz panią przewodnik poznawaliśmy
Stare Miasto, gdzie znajduje się Kolumna Zygmunta III Wazy, przemaszerowaliśmy pod Zamek Królewski, podziwiając piękno budynku. Przemierzając kolejne uliczki, poznawaliśmy zabytki stolicy: Barbakan-element warszawskich średniowiecznych fortyfikacji, murów obronnych Starego Miasta, Pomnik Małego Powstańca znajdujący się przy zewnętrznym murze obronnym, upamiętniający najmłodszych uczestników powstania warszawskiego. Potem przeszliśmy na piękne bulwary wiślane, pospacerowaliśmy promenadą. Niestety nie mieliśmy czasu, aby zrelaksować się na leżakach i skorzystać z rozmaitych atrakcji.
Po obiedzie udaliśmy się do Centrum Nauki Kopernik, wspaniałego ośrodka, którego misją jest rozbudzanie ciekawości, wspomaganie samodzielnego poznawania świata i uczenia się. Tu muzyka idzie ramię w ramię z biologią, a matematyka z architekturą. Nauka wchodzi w świat emocji, a nawet sami zwiedzający mogą stać się też przedmiotem obserwacji.
Uczniowie mogli poznawać prawa przyrody, poprzez samodzielne przeprowadzanie doświadczeń na interaktywnych wystawach. Mieli także okazję zobaczyć na własne oczy mechanizmy funkcjonowania ludzkiego organizmu i wielu urządzeń otaczającego świata. Różnorodność eksponatów zgromadzonych na kilku tysiącach metrów kwadratowych stwarza przestrzeń, w której każdy ma szansę dokonać odkrycia, poczuć się jak prawdziwy naukowiec, pochylony nad szkłem i probówkami, w otoczeniu spektroskopów czy zestawów elektropneumatyki.
Wycieczka była bardzo udana, dostarczyła uczniom wielu niezapomnianych wrażeń, zobaczyli interesujące miejsca, zrobili sporo pamiątkowych zdjęć i stali się bogatsi o nowe doświadczenia. Możemy śmiało rzec, przytaczając słowa piosenki:
„Warszawa da się lubić,
Warszawa da się lubić,
Tu szczęście można znaleźć,
Tutaj serce można zgubić.
Wiadoma rzecz - stolica,
I każde słowo zbędnem,
W ogóle i w szczególe,
I pod każdem innem względem”.
Sprzątanie świata
Jak co roku - w trzeci weekend września nasze przedszkolaki brały udział w międzynarodowej kampanii „Sprzątanie świata”. Starszaki i średniaki z wielkim zaangażowaniem sprzątały śmieci w najbliższej okolicy, ucząc się w ten sposób dbania o środowisko.
WYCIECZKA DO RZESZOWA
W dniu 14 września 2018 r. wszyscy uczniowie z klas I-III wraz z wychowawcami uczestniczyli w wycieczce do Rzeszowa, gdzie najpierw spędzili czas na dwugodzinnej wesołej zabawie w Centrum Zabaw „Fantazja”, a następnie wzięli udział w przedstawieniu Teatru MASKA pt. „Gra”.
W kolorowo ozdobionym figloraju nasze dzieci mogły korzystać z ciekawych konstrukcji zabawowych, wielopoziomowych labiryntów, basenów z piłeczkami, dmuchanych zjeżdżalni, plastikowych domków, samochodzików, ścianki wspinaczkowej i wielu innych atrakcji. Każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Dzieci bawiły się wyśmienicie, miały okazję wykazać się zręcznością, zwinnością oraz sprawnością. Świadczyły o tym szerokie uśmiechy, które nie schodziły z twarzy dzieci.
Po udanej zabawie wszyscy udali się do Teatru MASKA. Tam wzięli udział w spektaklu teatralnym pt. „Gra”, uwzględniającym tematykę bezpieczeństwa, w tym funkcjonowania numerów alarmowych oraz działań: Policji, Straży pożarnej, GOPR, WOPR oraz ratownictwa medycznego.
Odbyta wycieczka pozwoliła dzieciom nie tylko spędzić czas na świetnej zabawie, ale również utrwalić zasady dotyczące funkcjonowania służb specjalnych.
Wspominamy wakacje
W grupie średniaków pierwsze wrześniowe dni w przedszkolu mijały na wspomnieniach z wakacji. Dzieci podczas zajęć prezentowały swoje skarby wakacyjne, opowiadały gdzie podróżowały oraz jak spędzały czas podczas wakacji. Oprócz przywoływania w pamięci cudownych chwil lenistwa, poznaliśmy charakterystyczne cechy krajobrazów Polski: nadmorskiego, górskiego i pojezierza. Stąd i nasza praca plastyczna zawierała charakterystyczne elementy krajobrazu Polski.
Aby choć na chwilę wrócić wspomnieniami do tych wspaniałych, wolnych dni, średniaki czwartkowe przedpołudnie spędziły na statku pirackim nad zalewem, gdzie trwała wesoła zabawa.
Zajęcia te miały uświadomić dzieciom, że nasz kraj ma także piękne miejsca, w których warto spędzić wakacje!
SPOTKANIA Z RODZICAMI
12 września 2018 r. (ŚRODA) o godz. 17.00 odbędą się spotkania wychowawców klas z rodzicami wg. harmonogramu:
SZKOŁA PODSTAWOWA NR 3
Klasa 1a – wychowawca R. Narolska - sala 56
Klasa 1b – wychowawca J. Jachyra –Szwedo - sala 58
Klasa 2a – wychowawca G. Bilińska - sala 67
klasa 2b – wychowawca H. Czarnota - sala 60
Klasa 3 – wychowawca Z. Świętojański - sala 68
klasa 4a – wychowawca M. Rząsa - sala 42
klasa 4b – wychowawca W. Szczur - sala 43
klasa 5a – wychowawca I. Szczur - sala 51
klasa 5b – wychowawca D. Taraszka - sala 39
klasa 6 – wychowawca A. Nowak - sala 44
klasa 7 - wychowawca D. Tomczyk - sala 54
klasa 8a – wychowawca J. Czamara - sala 25
klasa 8b – wychowawca D. Oleszczuk - sala 17
GIMNAZJUM NR 2
KLASA 3 – wychowawca D. Stróż - sala 48
ZAPRASZAMY RODZICÓW NA SPOTKANIA.
Ruszył szkolny pociąg…
Rok szkolny 2018/2019 rozpoczęty. W Zespole Placówek Oświatowych uroczysta akademia, poprzedzona mszą świętą, odbyła się 3 września o godz. 10.00. Rozpoczęła się ona wprowadzeniem pocztów sztandarowych i odśpiewaniem hymnu państwowego. Prowadzący uroczystość uczniowie klasy VB oraz wokalistki z klasy VII i VIII pod okiem nauczycieli: Anastazji Sałek i Doroty Taraszki nawiązali do wydarzeń z września 1939 roku. Po powitaniu wszystkich zebranych, szczególnie pierwszaków, zaprezentowali krótką część artystyczną. Piosenką „ Na plaży fajnie…” pożegnano lato, a utworem „Remedium” Maryli Rodowicz powitano jesień.
„Światem zaczęła rządzić jesień,
Topi go w żółci i czerwieni,
A ja tak pragnę czemu nie wiem,
Uciec pociągiem od jesieni”Konduktor, do piosenki Ryszarda Rynkowskiego „ Jedzie pociąg z daleka…”, zabrał w podróż 13 klas szkoły podstawowej i 1 klasę gimnazjalną. Razem 295 pasażerów. Pędząc do końca roku szkolnego, nasz pociąg mijał będzie kolejne stacje: NAUKA, UMIEJĘTNOŚCI, WIEDZA, WYTRWAŁOŚĆ.
Mamy nadzieję, że wszyscy szybko, bezpiecznie, bez przeszkód dotrą do celu, bo pasażerom energii i entuzjazmu nie brakuje. Chociaż szkoda lata, czas wracać „ Znowu do szkoły” i brać się do nauki. Mamy piękny wrzesień, klasy pełne słońca….
„Wrzesień, wrzesień w naszej szkole,
klasy pełne słońca,
pełne dzieci,
bo wakacje już dobiegły końca”
Tym optymistycznym akcentem zakończyła się część artystyczna.
W części oficjalnej oddano głos Dyrekcji szkoły: panu Dariuszowi Siudemowi i pani Katarzynie Lewandowskiej, którzy serdecznie przywitali zgromadzonych, przedstawili nauczycieli i wychowawców, poinformowali o sprawach organizacyjnych.
Na koniec życzyli wszystkim uczniom, by zdobywanie wiedzy było fascynującą przygodą, odkrywaniem nauki, odnajdywaniem siebie, rozwojem własnych uzdolnień i zainteresowań. Niech szkoła będzie miejscem radości i wielu przyjaźni.
Nauczycielom oraz wszystkim pracownikom szkoły życzyli, by był to rok spokojnej pracy, dającej satysfakcję osobistą i uznanie otoczenia. Rodzicom natomiast, by ten nowy rok szkolny przyniósł wiele nadziei związanych z przyszłością ich dzieci.
Po uroczystości uczniowie spotkali się ze swoimi wychowawcami.
Rozpoczęcie roku szkolnego
Rozpoczęcie roku szkolnego 2018/19
3 września 2018 (poniedziałek)
Szkoła Podstawowa nr 3 + Gimnazjum nr 2
Organizacja dnia:
- 9.00 – Msza święta w kościele Matki Bożej Królowej Polski w Nowej Dębie.
- 10.00 – Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego na placu przed szkołą.
Godziny odbierania uczniów na poszczególnych przystankach w dniu 3 września 2018:
- 8.20 - Buda Stalowska
- 8.25 - Alfredówka (okolica mostu)
- 8.30 - Alfredówka (przystanek PKS)
- 8.35 - Tarnowska Wola (przystanek)
- 8.40 - Rozalin (Kapliczka)
- 8.45 - Rozalin (szkoła)
- 8.47 - Tarnowska Wola (drugi przystanek PKS)
- Odjazd godz. 11.10 spod szkoły.
Godziny odbierania uczniów na poszczególnych przystankach w trakcie roku szkolnego:
Autobus z Budy Stalowskiej:
- 7.30 - Buda Stalowska
- 7.35 - Alfredówka (okolica mostu)
- 7.40 - Alfredówka (przystanek PKS)
- 7.45 - Tarnowska Wola (przystanek)
Autobus z Rozalina:
- 7.20 - Rozalin (Kapliczka)
- 7.25 - Rozalin (szkoła)
- 7.30 - Tarnowska Wola (drugi przystanek PKS)
Kalendarz roku szkolnego 2018/19
Kalendarz roku szkolnego 2018/19
1.
Rozpoczęcie zajęć dydaktyczno-wychowawczych
3 września 2018 r.
2.
Zimowa przerwa świąteczna
23 – 31 grudnia 2018 r.
3.
Ferie zimowe
11 – 24 lutego 2019 r.
Województwa: lubelskie, łódzkie, podkarpackie, pomorskie, śląskie.
4.
Wiosenna przerwa świąteczna
18 kwietnia – 23 kwietnia 2019 r.
5.
Egzamin ósmoklasisty
1. język polski – 15 kwietnia 2019 r. (poniedziałek) – godz. 9:00
2. matematyka – 16 kwietnia 2019 r. (wtorek) – godz. 9:00
3. język obcy nowożytny – 17 kwietnia 2019 r. (środa) – godz. 9:00
6.
Egzamin gimnazjalny (z wyjątkiem szkół wymienionych w pkt 6)
1. część humanistyczna – 10 kwietnia 2019 r. (środa)
- z zakresu historii i wiedzy o społeczeństwie – godz. 9:00
- z zakresu języka polskiego – godz. 11:00
2. część matematyczno-przyrodnicza – 11 kwietnia 2019 r. (czwartek)
- z zakresu przedmiotów przyrodniczych – godz. 9:00
- z zakresu matematyki – godz. 11:00
3. język obcy nowożytny – 12 kwietnia 2019 r. (piątek)
- na poziomie podstawowym – godz. 9:00
- na poziomie rozszerzonym – godz. 11:00
7.
Zakończenie zajęć dydaktyczno-wychowawczych
21 czerwca 2019 r.
8.
Ferie letnie
22 czerwca – 31 sierpnia 2019 r.
Program "Dobry Start"
Zawiadomienie o wyborze najkorzystniejszej oferty
Na podstawie art. 92 ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r. Prawo zamówień publicznych postępowania o udzielenie zamówienia publicznego na zadanie: „Sukcesywna dostawa artykułów spożywczych do stołówki szkolnej na potrzeby wyżywienia uczniów w Zespole Placówek Oświatowych w Nowej Dębie w roku szkolnym 2018/2019” dyrektor Zespołu Placówek Oświatowych w Nowej Dębie zawiadamia:
- o wyborze najkorzystniejszej oferty
Najkorzystniejszą ofertę złożyli Oferenci:
W częśći I – mleko i produkty mleczne najkorzystniejszą ofertę złożył Oferent: Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Stalowej Woli, ul. Staszica 1, 37-450 Stalowa Wola, który zaoferował wykonanie zamówienia za cenę: 18 820,00 zł brutto, oraz terminie płatności faktur VAT 30 dni przy spełnieniu wszystkich wymaganych warunków udziału w postępowaniu.
W wyniku oceny ofert uzyskał najwyższą ilość punków w kryterium oceny ofert w części I
zamówienia.W części II zamówienia najkorzystniejszą ofertę złożył Oferent: „SPOŁEM” Powszechna Spółdzielnia Spożywców, ul. Rzeszowska 3, 39-460 Nowa Dęba, który zaoferował wykonanie zamówienia za cenę: 7 177,00 zł brutto i terminie płatności faktury VAT 30 dni przy spełnieniu wszystkich wymaganych warunków udziału w postępowaniu.
W wyniku oceny ofert uzyskał najwyższą ilość punków w kryterium oceny ofert w części II
zamówienia.W części III zamówienia najkorzystniejszą ofertę złożył Oferent: Prima Bąk s. j., ul. Głowackiego 27, 39-300 Mielec, który zaoferował wykonanie zamówienia za cenę: 21 580,00 zł brutto i terminie płatności faktury VAT 30 dni przy spełnieniu wszystkich wymaganych warunków udziału w postępowaniu.
W wyniku oceny ofert uzyskał najwyższą ilość punków w kryterium oceny ofert w części III
zamówienia.W części IV zamówienia najkorzystniejszą ofertę złożył Oferent: Almax-Dystrybucja sp. z o.o. Panieńszczyzna, 21-002 Jastków, który zaoferował wykonanie zamówienia za cenę: 28 188,20 zł brutto i terminie płatności faktury VAT 30 dni przy spełnieniu wszystkich wymaganych warunków udziału w postępowaniu.
W wyniku oceny ofert uzyskał najwyższą ilość punków w kryterium oceny ofert w części IV
zamówienia.W części V zamówienia najkorzystniejszą ofertę złożył Oferent: Zakład Mięsny NOWY MAXPOL R.J. Kizior Sp. j. ul. Leśna 2, 39-207 Brzeźnica, który zaoferował wykonanie zamówienia za cenę: 22 073,00 zł brutto i terminie płatności faktury VAT 30 dni przy spełnieniu wszystkich wymaganych warunków udziału w postępowaniu.
W wyniku oceny ofert uzyskał najwyższą ilość punków w kryterium oceny ofert w części V
zamówienia.W części VI zamówienia najkorzystniejszą ofertę złożył Oferent: FHU „ARTA” Szal, Wojtas Spółka Jawna, Kąty 55 c, 37-405 Jarocin, który zaoferował wykonanie zamówienia za cenę 53 336,00 zł brutto i terminie płatności faktury VAT 30 dni przy spełnieniu wszystkich wymaganych warunków udziału w postępowaniu.
W wyniku oceny ofert uzyskał najwyższą ilość punków w kryterium oceny ofert w części VI
zamówienia.2. o wykonawcach, których oferty zostały odrzucone:
Z niniejszego postępowania nie zostały odrzucone żadne oferty.
3. o wykonawcach, którzy zostali wykluczeni z postępowania:
Z niniejszego postępowania nie zostali wykluczeni żadni wykonawcy.
- streszczenie oceny i porównania ofert:
Lp.
Nazwa (firma) i adres wykonawcy
Cena brutto
Termin płatności faktur VAT
Punktacja cena
Punktacja termin płatności faktur VAT
Punktacja razem
CZĘŚĆ I – MLEKO I PRODUKTY MLECZNE
1.
Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska
w Stalowej Woli
ul. Staszica 1
37-450 Stalowa Wola
18 820,00
30
60
40
100
2.
Almax-Dstrybucja Sp. z o. o.
Panieńszczyzna,
21-002 Jastków
21 124,50
30
53,45
40
93,45
CZĘŚĆ II - PIECZYWO
1.
„SPOŁEM”
Powszechna Spółdzielnia Spożywców
ul. Rzeszowska 3
39-460 Nowa Dęba
7 177,00
30
60
40
100
CZĘŚĆ III - RYBY, MROŻONKI RYBNE I WARZYWNE
1.
Prima Bąk s. j.
ul. Głowackiego 27
39-300 Mielec
21 580,00
30
60
40
100,00
2.
REN sp. z o. o.
ul. Tartaczna 3
26-600 Radom
21 612,15
30
59,91
40
99,91
3.
Widan Polska Sp. z o. o.
Spółka komandytowa
ul. Jasińskiego 56 b
37-700 Przemyśl
24 107,00
30
53,71
40
93,71
CZĘŚĆ IV – PRODUKTY SPOŻYWCZE
1.
Almax-Dstrybucja Sp. z o. o.
Panieńszczyzna,
21-002 Jastków
28 188,20
30
60
40
100,00
CZĘŚĆ V - MIĘSO I WYROBY WĘDLINIARSKIE
1.
Zakład Mięsny
NOWY MAXPOL R.J. Kizior Sp. j.
ul. Leśna 2,
39-207 Brzeźnica
22 073,00
30
60
40
100
2.
Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowe
„OLIMPEK” Sp. z o. o.
ul. Ciasna 12
35-232 Rzeszów
24 407,25
30
54,26
40
94,26
CZĘŚĆ VI – OWOCE I WARZYWA
1.
FHU „ARTA”
Szal, Wojtas Spółka Jawna
Kąty 55 c
37-405 Jarocin
53 336,00
30
60
40
100
- informacja o terminie, po którego upływie może być zawarta umowa w sprawie zamówienia publicznego:
Wybrani wykonawcy są zobowiązani do podpisania umowy w terminie i miejscu wskazanym przez Zamawiającego.
Ostatnie chwile… pożegnanie klas trzecich
We wtorek 19 czerwca spotkaliśmy się, aby uroczyście pożegnać uczniów klas trzecich gimnazjum. W tym roku szkolnym naukę kończy 14 osób z klasy IIIA i 15 gimnazjalistów z klasy IIIB.
Drugoklasiści pod opieką p. Damiana Stróża pożegnali swoich starszych kolegów wierszem i piosenką. Nie zabrakło wspomnień i dowcipnych tekstów w postaci filmiku, przygotowanego na podstawie trzech minionych lat.
Absolwenci także pożegnali się ze szkołą słowami: „nie mówimy: żegnajcie, mówimy: do zobaczenia!” Podziękowali dyrekcji, wszystkim nauczycielom, pracownikom szkoły, koleżankom i kolegom, a także rodzicom za cierpliwość, wyrozumiałość i serdeczność. Do podziękowań uczniowie dołączyli najlepsze życzenia i kwiaty.
W części oficjalnej dyrekcja szkoły p. Dariusz Siudem i p. Katarzyna Lewandowska oraz wychowawczynie klas p. Marta Rząsa i p. Anastazja Sałek, wręczyli dyplomy absolwenta. Nagrodzeni zostali najlepsi uczniowie, wyróżniono osoby, które uzyskały najwyższe wyniki na egzaminie gimnazjalnym.
Na ręce rodziców złożono pisemne podziękowania i listy gratulacyjne. Rodzice także wyrazili wdzięczność za trud i serce włożone w edukację i wychowanie ich dzieci.
W dalszej części akademii wręczono uczniom nagrody za udział w różnorodnych konkursach, zawodach sportowych, za działalność w SU oraz za pracę w szkolnym pisemku „Zyburetka”.
Było uroczyście, wzruszająco ale też i wesoło… wielu zakręciła się łezka w oku. Spotkanie zakończył poczęstunek, przygotowany przez Radę Rodziców.
Absolwenci, którzy uzyskali najwyższą średnią:
KLASA IIIA:
Maciej Tomczyk
Karolina Smolarczyk
Jakub Fornal
Maksymilian Rozmus
KLASA IIIB:
Jędrzej Tłusty
Gabriela Radek
Bartosz Prysak
Paulina Szpyt
Radosław Szczur
Piotr Karaban
Gratulujemy wszystkim i życzymy sukcesów w szkole średniej!
Informacja z otwarcia ofert
Informacja z otwarcia ofert
Dotyczy postępowania prowadzonego w trybie przetargu nieograniczonego pn.: Sukcesywna dostawa artykułów spożywczych do stołówki szkolnej na potrzeby wyżywienia uczniów w Zespole Placówek Oświatowych w Nowej Dębie w roku szkolnym 2018/2019
Działając zgodnie z art. 86 ust. 5 ustawy z dnia 29 stycznia 2004 roku Prawo zamówień publicznych (tj. Dz. U' z 2015 r., poz.2164 oraz z 2016r. poz. 831, 996 i 1020) Zamawiający w związku z otwarciem ofert w w/w postępowaniu, które miało miejsce w dniu 20.06.2018 r. o godz. 11:05 uprzejmie informuje, że:
a) na sfinansowanie zamówienia zamierza przeznaczyć kwotę 188 153,00 zł brutto,
w tym:
- część I – 23 801,50 zł
- część II – 8 423,00 zł
- część III – 24 488,50 zł
- część IV – 37 761,00 zł
- część V – 28 775,00 zł
- część VI – 64 903,90,00 zł
b) w terminie zostały złożone oferty przez następujących Wykonawców i zawierały następujące informacje dotyczące przedmiotu zamówienia:
Część I – Mleko i produkty mleczne:
Lp.
Nazwa (firma) Wykonawcy i adres
Cena oferty w złotych brutto:
Okres płatności faktur:
1.
Almax-Dstrybucja
Sp. z o. o.
Panieńszczyzna,
21-002 Jastków
21 124,50
30 dni
2.
Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska
w Stalowej Woli
ul. Staszica 1
37-450 Stalowa Wola
18 820,00
30 dni
Część II – Pieczywo:
Lp.
Nazwa (firma) Wykonawcy i adres
Cena oferty w złotych brutto:
Okres płatności faktur:
1.
„SPOŁEM”
Powszechna Spółdzielnia Spożywców
ul. Rzeszowska 3
39-460 Nowa Dęba
7 177,00
30 dni
Część III – Ryby. Mrożonki rybne i warzywne:
Lp.
Nazwa (firma) Wykonawcy i adres
Cena oferty w złotych brutto:
Okres płatności faktur:
1.
Widan Polska Sp. z o. o.
Spółka komandytowa
ul. Jasińskiego 56 b
37-700 Przemyśl
24 107,00
30 dni
2.
Prima Bąk s. j.
ul. Głowackiego 27
39-300 Mielec
21 580,00
30 dni
3.
REN sp. z o. o.
ul. Tartaczna 3
26-600 Radom
21 612,15
30 dni
Część IV – Produkty spożywcze:
Lp.
Nazwa (firma) Wykonawcy i adres
Cena oferty w złotych brutto:
Okres płatności faktur:
1.
Almax-Dstrybucja
Sp. z o. o.
Panieńszczyzna,
21-002 Jastków
28 188,20
30 dni
Część V – Mięso i wyroby wędliniarskie
Lp.
Nazwa (firma) Wykonawcy i adres
Cena oferty w złotych brutto:
Okres płatności faktur:
1.
Zakład Mięsny
NOWY MAXPOL R.J. Kizior Sp. j.
ul. Leśna 2,
39-207 Brzeźnica
22 073,00
30 dni
2.
Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowe
„OLIMPEK” Sp. z o. o.
ul. Ciasna 12
35-232 Rzeszów
24 407,25
30 dni
Część VI – Owoce i warzywa:
Lp.
Nazwa (firma) Wykonawcy i adres
Cena oferty w złotych brutto:
Okres płatności faktur:
1.
FHU „ARTA”
Szal, Wojtas Spółka Jawna
Kąty 55 c
37-405 Jarocin
53 336,00
30 dni
Wykonawca, w terminie 3 dni od dnia zamieszczenia na stronie internetowej informacji, o której mowa w art. 86 ust. 5 ustawy Pzp, przekazuje Zamawiającemu oświadczenie o przynależności lub braku przynależności do tej samej grupy kapitałowej, o której mowa w ust. 1 pkt 23 ustawy Pzp. Wraz ze złożeniem oświadczenia, wykonawca może przedstawić dowody, że powiązania z innym wykonawcą nie prowadzą do zakłócenia konkurencji w postępowaniu o udzie1enie zamówienia. Propozycja treści oświadczenia stanowi załącznik do niniejszej informacji.
Informacja_z_otwarcia_ofert_2018.pdf
Archiwum Aktualności