SZCZEPIENIA PRZECIW HPV W SZKOŁACH
Rozpoczęcie roku szkolnego 2024/2025
Rozpoczęcie roku szkolnego 2024/2025
2 września 2024 r. (poniedziałek)
Szkoła Podstawowa nr 3
Organizacja dnia:
- 8.00 - Msza święta w kościele pw. Matki Bożej Królowej Polski w Nowej Dębie.
- 9.00 - Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego na dziedzińcu szkoły
- 9.30 - Spotkania uczniów z wychowawcą w wyznaczonych salach.
SPOTKANIA W KLASACH Z WYCHOWAWCĄ
Klasa 1a – sala 56
Klasa 1b – sala 54
Klasa 1c – sala 60
Klasa 2a – sala 58
Klasa 2b – sala 17
Klasa 3a – sala 68
Klasa 3b – sala 43
Klasa 4 – sala 25
Klasa 5a – sala 48
Klasa 5b – sala 42
Klasa 6a – sala 39
Klasa 6b – sala 51
Klasa 7a – sala 67
Klasa 7b – sala 44
Klasa 8a – sala sala gimnastyczna
Klasa 8b – sala 65 ZAPRASZAMY
Pożegnanie z Przedszkolem
19 czerwca 2024 r. odbyło się uroczyste zakończenie roku w naszym Przedszkolu. Pożegnanie z Przedszkolem świętowała grupa Sówek. Koniec roku szkolnego to wyjątkowy czas, pełen emocji i radosnych chwil. Dzieci, które wkrótce rozpoczną swoją edukacyjną przygodę w pierwszej klasie pożegnały oficjalnie Przedszkole i swoje Panie. Pięknie zaprezentowany występ przez dzieci stanowił kulminacyjny punkt uroczystości. Rodzice i zaproszeni goście byli zachwyceni. Gromkie brawa, które rozbrzmiewały w trakcie występu były dowodem uznania dla młodych artystów. Każdy starszak z rąk wychowawców otrzymał dyplom ukończenia przedszkola, stając się jednocześnie absolwentem Naszego Przedszkola.
W drugiej części uroczystości nastąpiło wzruszające podziękowanie wygłoszone przez Rodziców. Ciepłe słowa skierowane do całej społeczności przedszkolnej było momentem, w którym Rodzice wyrazili swoją wielką wdzięczność za trud i serce włożone w wychowanie ich dzieci.
Zakończenie roku szkolnego w Przedszkolu to nie tylko koniec pewnego etapu, ale również początek nowego rozdziału zarówno dla dzieci, jak i dla nauczycieli. To czas pełen nadziei i oczekiwań na to, co przyniesie przyszłość. Pragniemy w tym dniu podziękować dzielnym Przedszkolakom za ich ciężką pracę. Dziękujemy także Rodzicom za ich wyrozumiałość i cierpliwość, za to, że tak dobrze wspierali swoje pociechy oraz za wszelką okazaną pomoc. Kolejni absolwenci naszego przedszkola opuszczają nasze mury, by rozpocząć po wakacjach naukę w klasie pierwszej. Naszym drogim absolwentom życzymy wielu sukcesów w nauce, aby byli dumą dla rodziców i przykładem dla innych dzieci.
Choć jest nam przykro żegnać się z wychowankami, to wiemy że "Czas rozwinąć skrzydła!" Powodzenia! Życzą Wychowawczynie Justyna Tomczyk i Justyna Czechura.
Życzymy wszystkim wspaniałego wakacyjnego odpoczynku!
Z Kicią Kocią maluchy zmieniają się w zuchy
Właśnie dobiegła końca przygoda z sympatyczną bohaterką projektu edukacyjnego „Z Kicią Kocią maluchy zmieniają się w zuchy” w grupie Misie. Celem projektu było propagowanie czytelnictwa wśród najmłodszych przedszkolaków, łagodna adaptacja do warunków przedszkolnych poprzez utożsamianie się z bohaterami książkowymi oraz rozwijanie potencjału poznawczegodzieci. Projekt wprowadzał dzieci w świat bohaterów poszczególnych opowiadań, prowadząc przedszkolaki po świecie wartości oraz zabawy. Dzięki realizacji poszczególnych zadań w oparciu o treść wybranej książki, przedszkolaki miały możliwość poczuć się jak bohaterowie opowiadania, przeżyć podobne przygody, wczuć się w podane sytuacje. Projekt był zachętą do popularyzowania czytelnictwa wśród dzieci, do podejmowania przez nie różnorodnych aktywności wokół danej opowieści. Przedszkolaki miały możliwość utożsamiania się z bohaterami książeczek, dzięki czemu zinternalizowanie pewnych postaw, zachowań oraz wartości może przyjść im z większą łatwością.
Zakończenie roku szkolnego
Zakończenie roku szkolnego 2023/2024
21 czerwca 2024r.
Szkoła Podstawowa nr 3
Organizacja dnia:
- 8.00 – Msza Święta w kościele Matki Bożej Królowej Polski w Nowej Dębie
- 9.00 - Akademia na Sali gimnastycznej dla klas 1 – 3 i spotkania w klasach.
- 9.30 - Akademia na Sali gimnastycznej dla klas 4 – 8 i spotkania w klasach.
Spotkania w poszczególnych salach:
Klasa 1a – sala 58 Klasa 5a – sala 39
Klasa 1b – sala 56 Klasa 5b – sala 51
Klasa 2a – sala 60 Klasa 6a – sala 67
Klasa 2b – sala 54 Klasa 6b – sala 44
Klasa 3a – sala 25 Klasa 7a – sala 43
Klasa 4a – sala 48 Klasa 7b – sala 17
Klasa 4b – sala 42 Klasa 8 – sala 25
Serdecznie zapraszamy
- 8.00 – Msza Święta w kościele Matki Bożej Królowej Polski w Nowej Dębie
Wycieczka do Zamościa klasy III
W dniu 10 czerwca odbyła się wycieczka klasy III z wychowawczynią p. Renatą Narolską do Zamościa - miasta, które zostało założone w XVI wieku przez hetmana koronnego Jana Zamoyskiego i zaprojektowane przez wybitnego włoskiego architekta Bernardo Morando. To miasto – twierdza jako zespół architektoniczno-urbanistyczny w 1992 roku zostało wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO.
O godz. 7.00 wyruszyliśmy busem z parkingu szkolnego. Po przybyciu na miejsce czekał już na nas przewodnik. Pierwszym punktem naszego zwiedzania była fortyfikacja obronna, jaką była okazała Twierdza Zamość. Następnie udaliśmy do Podziemnej Trasy Turystycznej, która prowadzi galeriami strzeleckimi i kazamatami kurtyny nadszańca i bastionu VII, broniących dostępu do zamojskiej twierdzy. Był to spacer, podczas którego poznaliśmy jakie zmiany na przestrzeni lat przeszły jego fortyfikacje.
Następnie udaliśmy się na Rynek Wielki, gdzie mogliśmy wysłuchać hejnału, ale co ciekawe granego na trzy strony świata. Podziwialiśmy również piękne kamienice.
Kolejnym punktem naszej wycieczki były zajęcia w Zamojskiej Manufakturze Słodyczy „Tęcza”. Panie na oczach uczestników przygotowały karmel i wyrobiły go w taki sposób, by uczniowie mogli go skręcić i samodzielnie uformować lizaki. Słodki zapach oraz cukierkowy wystrój fabryki, zachwycił nas wszystkich.
Z Manufaktury Słodyczy udaliśmy się na pyszny obiadek, po którym czekał nas ostatni punkt naszej wycieczki- zwiedzanie ZOO. Wszyscy z wielkim zainteresowaniem przyglądali się żyjącym tam zwierzętom. Zobaczyliśmy żyrafy, hipopotama, niedźwiedzia, małpy, kapibra , zebry oraz wiele innych gatunków.
Pomimo tak intensywnego dnia wróciliśmy bardzo zadowoleni i pełni wspaniałych wrażeń. Dziękujemy za pomoc i opiekę p. Edytce Wdowiak i p. Mirosławowi Kopeć.
Spotkanie z członkami Klubu Płetwonurków "OCTOPUS"
W dniu 6 czerwca odbyło się w naszej szkole spotkanie z członkami Klubu Płetwonurków „Octopus” w ramach obchodów Jubileuszu 80-lecia powstania Ligi Obrony Kraju. Spotkanie poprowadzili prezes Klubu Piotr Pawlik oraz wiceprezes Tomasz Smykla na zaproszenie p. Renaty Narolskiej.
Uczniowie klas I-IV mieli okazje zapoznać się ze sprzętem nurkowym, obejrzeć podwodny świat Jeziora Tarnobrzeskiego oraz innych zagranicznych akwenów. Największą jednak atrakcją była możliwość przymierzenia kombinezonu do nurkowania oraz niezbędnego osprzętu. Na zakończenie spotkania wykonaliśmy wspólne pamiątkowe zdjęcie, a uczniowie otrzymali słodkości od zaproszonych gości.
Spotkanie z adwokatem klasy III
W ramach udziału klasy III w programie „Bajeczni Adwokaci poszukiwani! ” uczniowie mieli przyjemność w dniu 12 czerwca gościć na swojej lekcji Pana adwokata Mirosława Kopcia. Pan mecenas przekazał uczniom mnóstwo wiedzy na temat swojej pracy. Zapoznał ich z tajnikami zawodu prawnika. Dzieci dowiedziały się jak bardzo przydatny i odpowiedzialny jest ten zawód. Pan mecenas wytłumaczył również jaką ścieżkę edukacyjną należy przejść, aby zostać adwokatem. Uczniowie zobaczyli togę adwokacką, którą mogli przymierzyć oraz dostali zakładki. Klasa otrzymała również książkę „Leśne sprawy Misi Adwokatki, czyli guma do żucia w mrowisku, wysypisko pod hotelikiem i kradzież jeziora”. Było to bardzo miłe spotkanie i być może w przyszłości to zawód dla któregoś trzecioklasisty.
"Święto Lasu" w Nadleśnictwie Nowa Dęba Przedszkolaki z grup Sówki i Pszczółki oraz uczniowie klasy IB
Dnia 12.06.2024 r. przedszkolaki z grup Pszczółki i Sówki oraz uczniowie z klasy IB uczestniczyli w Święcie Lasu zorganizowanym przez Nadleśnictwo Nowa Dęba. Z tej okazji w siedzibie nadleśnictwa czekało na dzieci szereg atrakcji. Nie zabrakło konkursów o tematyce przyrodniczo leśnej i wystawy narzędzi używanych w pracy w nadleśnictwie. Przy poszczególnych leśnych stoiskach min.: hodowla lasu, ochrona lasu, użytkowanie lasu, ochrona przeciwpożarowa, straż leśna i gospodarka łowiecka dzieci mogły dowiedzieć się bardzo wielu ciekawych rzeczy. Dzieci miały również okazję zwiedzić punkt alarmowo – dyspozycyjny przeciwpożarowy, obejrzeć film o tematyce leśnej a także zasmakować produktów „Dobre z lasu”.
Kiermasz ciast
Wycieczka Przedszkolaków do "Magicznych Ogrodów"
ŚWIĘTO RODZINY, RADOŚCI, ZABAWY, CZYLI …”PIKNIK U ZYBURY”
3 czerwca 2024 r. w naszej szkole odbył się – po raz kolejny – „Piknik u Zybury”. Celem imprezy, zorganizowanej przez naszą Szkołę Podstawową nr 3 oraz Przedszkole nr 4, było uczczenie Dnia Dziecka,a także zintegrowanie rodziców, dzieci, nauczycieli i społeczności Nowej Dęby.
Już od rana dało się poczuć świąteczną atmosferę. Dzieci, wspólnie z nauczycielami i obsługą szkoły dekorowały plac i boisko szkolne. Pierwsi uczestnicy imprezy przybyli krótko przed godziną piętnastą, a chwilę później, dyrektorzy szkoły, Dariusz Siudem i Katarzyna Lewandowska powitali zgromadzonych gości i krótką przemową dokonali otwarcia pikniku.
Następnie kolejne grupy przedszkolaków pod kierunkiem wychowawców pokazały, jak pięknie potrafią śpiewać, tańczyć i wspólnie się bawić.
Od początku zabawy dzieci miały możliwość korzystania z wielu atrakcji.
Była okazja obejrzenia sprzętu strażackiego, który nasi dzielni funkcjonariusze wykorzystują w codziennej pracy, ratując życie i dobytek mieszkańców gminy.
Dużym zainteresowaniem cieszył się strażacki tor przeszkód, gdzie każdy mógł wykazać się sprytemi szybkością.
Można było także wziąć udział w konkurencjach sportowych takich jak: skok przez płotki, skakanie przez linę, podbijanie piłki na czas.
Dzieci chętnie korzystały z atrakcji dla najmłodszych. Były to między innymi dmuchańce i zjeżdżalnie.
Tłumnie oblegany był kącik artystyczny. Na najmłodszych czekały tutaj kolorowe balonowe zwierzaki. Dzieci chętnie oddawały się we władanie pań, które wykonywały malowanie twarzy, kolorowe warkoczyki, a nawet zmywalne tatuaże. Dla szczęściarzy przeznaczona była loteria fantowa, w której każdy los wygrywał!
W czasie pikniku wszyscy mogliśmy raczyć się grillowaną kiełbaską, popcornem, wspaniałym ciastem, przekąskami i napojami.
Nie zawiedli rodzice, którzy jak zwykle, gdy zachodzi potrzeba, chętnie służą pomocą - za co serdecznie im dziękujemy.
Atrakcje tego dnia zorganizowane dla dzieci i rodziców pokazały aktywny sposób spędzania wolnego czasu. Piknik zakończył się sukcesem organizacyjnym dzięki pomocy Rady Rodziców, nauczycieli, uczniów oraz samych rodziców.Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się poprzez udział w pikniku do integracji naszej społeczności.
Organizatorzy
Wycieczka do Podkarpackiego Centrum Nauki „Łukasiewicz”
23 maja uczniowie klas drugich uczestniczyli w wycieczce do Podkarpackiego Centrum Nauki „Łukasiewicz” w Jasionce. Okazało się, że to miejsce szczególne, popularyzujące naukę w niezwykle interesujący sposób. W ogromnym budynku o nowoczesnej architekturze, uczniowie mogli eksperymentować, doświadczać, pytać, testować wiedzę z zakresu lotnictwa, kosmonautyki, informatyki, biologii czy chemii. Po przeprowadzeniu szeregu doświadczeń na niemal 200 dostępnych eksponatach, udaliśmy się do sklepiku z pamiątkami. Na koniec czekał na nas pyszny obiad w tutejszej restauracji. Pełni pozytywnych wrażeń, doświadczeń wróciliśmy do szkoły. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.
Warsztaty pszczelarskie
24 maja na szkolnym boisku odbyły się warsztaty pszczelarskie zorganizowane przez pana Sylwestra Szczura, właściciela pasieki z Tarnowskiej Woli. Uczniowie klas 2a i 2b z zaciekawieniem słuchali informacji na temat pszczół oraz procesu pozyskiwania miodu. Mogli obejrzeć jak wygląda ul – ten, w którym odbywa się produkcja miodu, jak również taki, służący do transportu pszczół, czy ul tzw. „weselny” . Mieli okazję zapoznać się z wszystkimi przyrządami potrzebnymi do wydobycia miodu. Ogromnym zainteresowaniem cieszył się strój pszczelarza, który dzięki życzliwości prowadzącego, uczniowie mogli przemierzyć. Podczas warsztatów padło mnóstwo pytań np. ile pszczół jest w ulu, jak długo żyje pszczoła? Dzięki takiemu spotkaniu, dzieci mogły zobaczyć jak wygląda wosk pszczeli, dowiedzieć się czym jest pierzga, pyłek kwiatowy i propolis, a także posłuchać o ich właściwościach leczniczych. Na koniec każdy z uczestników dostał od Pana Sylwestra słodki upominek-słoiczek w kształcie misia, wypełniony po brzegi przepysznym złocistym miodem. Panie Sylwestrze, bardzo dziękujemy za niezwykle interesujące spotkanie, za dzielenie się wiedzą, pasją. Za cenne wskazówki prozdrowotne i prawdziwą lekcję przyrody.
Zapraszamy na "Piknik u Zybury"
Dzień Mamy i Taty w grupie Pszczółki
Dzień Mamy i Taty w grupie Sówki
Mamo i Tato!
Bardzo Wam dziękuję,
za Wasze serce uśmiech Wam daruję.
Bądźcie szczęśliwi, żyjcie dla mnie długi czas
i pamiętajcie, że ja bardzo Kocham Was!
Światowy Dzień Pszczół w Przedszkolu
17 maja z okazji Światowego Dnia Pszczół w naszym Przedszkolu gościliśmy Pana pszczelarza - Jerzego Bystrzyka, który prowadzi własną pasiekę. Podczas spotkania Pan Jerzy opowiedział dzieciom o swojej pasji, którą jest pszczelarstwo. Diedzieliśmy się wielu ciekawych rzeczy o życiu pszczół, o ich zwyczajach, o tym co robią, ile żyją i jak zachowują się w ulu, jaki jest z nich pożytek oraz jak pozyskuje się miód i inne pszczele produkty. Opowiedział dzieciom również, jak trzeba dbać o pszczele rodziny i co to znaczy być odpowiedzialnym pszcelarzem! Pan Jerzy pokazał nam także prawdziwe pszczoły w szklanym ulu oraz samą królową! Mogliśmy również obejrzeć ramki na miód i narzędzia wykorzystywane podczas codziennej pracy z pszczołami. Mogliśmy zajrzeć także do wnętrza ula. Przez chwilę dzieci mogły pczuć się jak prawdziwi pszczelarze zakładając prawdziwy stroj pszczelarza. Każdy przedszkolak na zakończenie spotkania mógł posmakować miodu prosto z pasieki Pana Jerzego! Serdecznie dziękujemy Panu Jerzemu Bystrzykowi za miłą, pełną wrażeń wizytę i poświęcony czas.
Wycieczka Przedszkolaków do Państwowej Straży Pożarnej
14 maja wszystkie dzieci z naszego przedszkola z okazji Dni Otwartej Strażnicy wybrały się na wycieczkę do Państwowej Straży Pożarnej w naszym mieście. Na początku każdy mógł się sprawdzić w roli strażaka na specjalnym torze przeszkód z sikawką w ręku. Następnie przedszkolaki mogły z bliska obejrzeć samochody i sprzęt pożarniczy. W trakcie rozmowy ze strażakami dowiedziały się dużo o trudnej, odpowiedzialnej i niebezpiecznej pracy. Zrozumiały, że strażak pomaga nie tylko w czasie pożaru, ale bierze również udział w akcjach ratowniczych np. w czasie wypadku drogowego. Dzieci miały możliwość obserwacji zjazdu strażaków do akcji po metalowej rurze. Przekonały się jak cenna jest każda minuta, sprawność i szybkie działanie. Z dużym zainteresowaniem nasi wychowankowie obejrzeli strój strażaka do gaszenia pożaru i z wielką ochotą przymierzali hełm. Z ogromnym entuzjazmem dzieci obserwowały wóz strażacki ze specjalnym podnośnikiem, przeznaczonym do akcji na dużych wysokościach. Wielką atrakcją dla wszystkich było wejście do wozu strażackiego. Strażacy przypomnieli w jakich okolicznościach można wezwać straż pożarną, a dzieci utrwaliły numer alarmowy – 998. Na koniec dzieci zjadły pyszne kiełbaski z grilla. Z wycieczki przedszkolaki wróciły pełne niezapomnianych wrażeń i wspomnień.
Składamy serdeczne podziękowania Pracownikom Straży Pożarnej z Nowej Dęby za umożliwienie naszym dzieciom poznania zawodu strażaka z bliska. Tak zdobyta wiedza zachowa się na długo w ich pamięci.
Informacja przed egzaminem ósmoklasisty
W 2024 r. egzamin ósmoklasisty będzie przeprowadzany od 14 do 16 maja (wtorek – czwartek), zgodnie z poniższym harmonogramem:
1. język polski – 14 maja 2023 r. (wtorek) – godz. 9:00
2. matematyka – 15 maja 2023 r. (środa) – godz. 9:00
3. język obcy nowożytny – 16 maja 2023 r. (czwartek) – godz. 9:00
Czas trwania
- język polski - 120 min (wydłużony czas pracy do 180 min.)
- matematyka - 100 min (wydłużony czas pracy do 150 min.)
- język obcy nowożytny - 90 min (wydłużony czas do 135 min.)
Przyjście uczniów do szkoły:
1. Uczniowie przychodzą do szkoły od godziny 8.00 do godziny 8.30.
2. Wejście do sal egzaminacyjnych godz. 8.40.
3. Odbiór prac godz. 8.50.
4. Egzamin godz. 9.00.
Przed każdą salą w widocznym miejscu będzie znajdował się wykaz uczniów zdających w danej sali.
- Przed wejściem do sali egzaminacyjnej odbywa się losowanie numeru stolika.
- Uczeń powinien mieć ze sobą ważną legitymację.
- Na egzaminie każdy uczeń musi mieć dwa długopisy z czarnym tuszem (nieścieralne) i linijkę w przypadku egzaminu z matematyki. Nie można pożyczać przyborów od innych uczniów.
- Uczeń może przynieść na egzamin własną butelkę z wodą, którą stawia na podłodze przy stoliku, by przypadkowo nie zalać arkusza egzaminacyjnego.
Na salę egzaminacyjną nie wolno wnosić uczniom żadnego urządzenia telekomunikacyjnego, w tym telefonu komórkowego lub smartwatcha. W przypadku zdającego wniesienie takiego urządzenia na salę egzaminacyjną skutkuje unieważnieniem egzaminu ósmoklasisty z danego przedmiotu.
W związku z egzaminem ósmoklasisty, który odbędzie się w dniach, zgodnie z wytycznymi Centralnej Komisji Egzaminacyjnej, Ministerstwa Edukacji i Nauki oraz z Ramowym Kalendarzem Szkoły w w/w dniach zajęcia edukacyjne w naszej szkole nie odbędą się – są to dni wolne od zajęć dydaktycznych. Równocześnie informujemy, że dla uczniów, którzy potrzebują zapewnienia opieki świetlicowej w/w dniach świetlica szkolna będzie pełnić dyżur w godz. 6.30 - 16.00.
Życzymy powodzenia na egzaminach
Archiwum Aktualności