• WYCIECZKA STARSZAKÓW DO PODKARPACKIEGO CENTRUM NAUKI ŁUKASIEWICZA

          • Nowa galeria WYCIECZKA STARSZAKÓW DO PODKARPACKIEGO CENTRUM NAUKI ŁUKASIEWICZ została dodana do albumu fotograficznego

            W piątkowe duszne przedpołudnie grupa starszaków wybrała się do Podkarpackiego Centrum Nauki „ Łukaszewicza” w Rzeszowie - Jasionce. Podczas potężnej nawałnicy, która przeszła przez Rzeszów dzieci z najstarszej grupy przedszkolnej miały okazję aktywnie spędzić czas,  a także doświadczyć wyjątkowych przeżyć, związanych z nabyciem nowej wiedzy i różnych umiejętności. Centrum Nauki  popularyzuje wiedzę naukową poprzez: połączenie praw fizyki z praktycznym ich zastosowaniem, umożliwiając wcielenie się dzieciom w role: pilota, mechanika, kontrolera ruchu lotniczego itd. oraz świata przyrody z ekologią i ochroną środowiska naturalnego, a także umożliwienie poznania mechanizmów i procesów funkcjonowania ludzkiego organizmu. Przy pomocy interaktywnych eksponatów dzieci miały okazję poznać różne dziedziny nauki, rozwijać wyobraźnię, eksperymentować, a nawet zrelaksować się  oraz dowiedzieć się wiele ciekawych informacji o otaczającym nas świecie. Kiedy za chmur wyszło słońce z tarasu widokowego miałyśmy okazję obejrzeć panoramę okolic Rzeszowa i pobliskie lotnisko. Zmęczeni, ale pełni wrażeń wróciliśmy do naszego przedszkola.

          • Bezpieczne wakacje

          • Już niedługo wakacje. To czas, gdy możemy cieszyć się urokami wypoczynku i zapomnieć o szkole. Po dziesięciu miesiącach ciężkiej pracy wszyscy z utęsknieniem czekamy na  ciepły nadmorski piasek, radosne górskie wycieczki czy beztroskie zabawy na świeżym powietrzu.  To także czas nowych znajomości i ekscytujących doświadczeń.

            Warto jednak pamiętać o zasadach bezpieczeństwa, by czas wakacyjnego wypoczynku pozostawił w naszej pamięci tylko dobre wspomnienia. 

            W naszej szkole dbamy o to, by uczniowie mieli świadomość, jak bezpiecznie korzystać z uroków lata. Jak co roku przypominamy zasady bezpieczeństwa nad wodą, w górach oraz różnych sytuacjach, jakie mogą przydarzyć się nam w czasie wakacji

            Uczniowie klas I-VIII wzięli udział w spotkaniach z Dzielnicowym z Komisariatu Policji w Nowej Dębie oraz Strażakami z Jednostki Ratowniczo Gaśniczej w Nowej Dębie.  W czasie tych spotkań uczniowie otrzymali nie tylko wskazówki jak bezpiecznie wypoczywać  latem, ale także inne informacje związane z bezpieczeństwem oraz poznali zasady udzielania pierwszej pomocy.

          • Wycieczka klas pierwszych do ,,Oceaniki’’ koło Kielc

          • 13 czerwca uczniowie klasy Ia i Ib odwiedzili Kompleks - Świętokrzyską Polanę znajdującą się
            w miejscowości Chrusty koło Kielc. Pogoda nie rozpieszczała nas w tym dniu i choć niebo zasłane było ciemnymi, deszczowymi chmurami, to towarzyszyły nam świetne humory. Po dwugodzinnej podroży dotarliśmy w to malownicze miejsce. Na początku odwiedziliśmy wystawę „ Fascynujący świat owadów”. Tu, swymi barwami wprawiały nas w zachwyt najpiękniejsze motyle świata. Nie zabrakło też chrząszczy, patyczaków i pająków. Później na pierwszoklasistów czekał pyszny obiad. Po uczcie dla ciała, była też ta, dla ducha. W towarzystwie niezwykle sympatycznego, zabawnego przewodnika zwiedziliśmy oceanarium, a w nim różne gatunki ryb, zwierzęta i rośliny z wód, jezior, rzek i oceanów całego świata. To tutaj zobaczyliśmy rybę-Kazika, oraz tą, która przynosi szczęście w biznesie. Ogromne akwaria, w nich różnobarwne i zróżnicowane pod względem wielkości gatunki ryb, a to wszystko dopełnione pięknymi rafami koralowymi. Kolejnym punktem wycieczki był park rozrywki,
            w którym czekały na nas rowerki wodne, euro bungee, kule wodne oraz dmuchańce. Zabawom więc nie było końca. W ostatnim etapie, odwiedziliśmy park miniatur z wiernie odtworzonymi zabytkami regionu.

            Oczywiście nie obyło się bez wizyty w sklepiku gdzie uczniowie zakupili pamiątki. I te wszystkie pająki, ośmiornice, rekiny (oczywiście pluszowe) wróciły z nami do Nowej Dęby. Deszcz padał dopiero
            w drodze powrotnej, a my szczęśliwi i pełni wrażeń powróciliśmy do swych domów.

            Galeria

          • Zakończenie roku szkolnego 2022/23

          • Organizacja dnia:

            • 8.00 - Msza Święta w kościele Matki Bożej Królowej Polski w Nowej Dębie
            • 9.00  -  Akademia na sali gimnastycznej dla klas 1 – 3 i spotkania w klasach.
            • 10.00  - Akademia na sali gimnastycznej dla klas 4 – 8 i spotkania w klasach.

             

            Spotkania z wychowawcami w poszczególnych salach lekcyjnych:

            Klasa 1a – sala 60

            Klasa 1b – sala 54

            Klasa 2a – sala 56

            Klasa 3a – sala 58

            Klasa 3b – sala 25

            Klasa 4a – sala 39

            Klasa 4b – sala 51

            Klasa 5a – sala 67

            Klasa 5b – sala 44

            Klasa 6a – sala 43

            Klasa 6b – sala 17

            Klasa 7a – sala 25

            Klasa 8a – sala 42

            Klasa 8b – sala 48

                                              

                                                                                   Serdecznie zapraszamy

          • IX międzyprzedszkolny konkurs ekologiczny

          • 15.06.2023 r. grupa „Sówki” gościła reprezentacje 6-latków z nowodębskich przedszkoli na IX Międzyprzedszkolnym Konkursie Ekologicznym.

            Konkurs miał na celu popularyzację haseł i działań na rzecz ochrony środowiska, inspirowanie samodzielnych działań dziecka, prezentację na forum posiadanych wiadomości  i umiejętności z powyższej tematyki.

            Uroczystego powitania i przedstawienia uczestników trzyosobowych drużyn i wychowawczyń z Przedszkola nr 1, Przedszkola nr 5 im. Misia Uszatka oraz naszego Przedszkola nr 4 jak również szanownego Jury dokonał  pan Dariusz Siudem Dyrektor Zespołu Placówek Oświatowych w Nowej Dębie.  W skład Jury weszli: pani Renata Śliwa Dyrektorka Banku PKO Bank Polski w Nowej Dębie, pan Arnold Cholewa Starszy Specjalista Służby Leśnej z Nadleśnictwa Nowa Dęba oraz pan Dyrektor Dariusz Siudem. Następnie przedszkolaki z grupy III zaprezentowały przedstawienie teatralne o tematyce ekologicznej. Po naszym krótkim spektaklu nagrodzonym gromkimi brawami rozpoczęły się konkurencje przeplatane zabawami ruchowymi oraz zręcznościowymi.

             Pośród wielu konkurencji dotyczących lasu, łąki, roślin chronionych, czystości powietrza  i wody oraz segregacji śmieci, przedszkolaki wspaniale zaprezentowały się w rozwiązywaniu ekologicznej krzyżówki, odgadywaniu zagadek umieszczonych na „Drzewie Zagadek”, losowaniu pytań przez zbieranie kwiatów oraz łowienie  rybek z pytaniami, na które każda drużyna musiała prawidłowo odpowiedzieć. W kilku konkurencjach  zadania były jednakowe dla wszystkich drużyn, należało wybrać prawidłową odpowiedź spośród trzech możliwych poprzez podniesienie lizaka z cyfrą 1, 2 lub 3. Wiele radości sprawiła dzieciom konkurencja polegająca na wrzucaniu piłeczki pingpongowej do kubeczków z nagrodami. Wszystkie przedszkolaki dzielnie kibicowały, było wiele radości i zabawy. Ostatnią konkurencją była prezentacja wcześniej wykonanej i ozdobionej ekologicznej torby papierowej. Po podliczeniu punktów przez Jury, okazało się, że wszystkie drużyny spisały się znakomicie wykazując się dużą wiedzą przyrodniczo-ekologiczną oraz wspaniałą umiejętnością czytania i pisania.

            I miejsce w naszym konkursie otrzymała reprezentacja Przedszkola nr 1, II miejsce Przedszkole nr 4  , a III miejsce Przedszkole nr 5 im. Misia Uszatka. 

            Na zakończenie  imprezy, dzieci zostały zaproszone na słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców dzieci z grupy „Sówki”, wręczenie dyplomów, nagród i pamiątkową fotografię.

            Serdecznie dziękujemy za pomoc w organizacji konkursu panu Wiesławowi Ordonowi Burmistrzowi Miasta i Gminy Nowa Dęba, pani Renacie Śliwa przedstawicielce Banku PKO Bank Polski w Nowej Dębie, panu Kazimierzowi Kopciowi Nadleśniczemu Nadleśnictwa Nowa Dęba, panu Arnoldowi Cholewa przedstawicielowi Nadleśnictwa Nowa Dęba oraz rodzicom przedszkolaków grupy III.

            Zdjęcia w galerii

                                                              Urszula Skiba i Marlena Mysiak                                                                   

             

          • Wycieczka rowerowa klasy VI a

          • 15 czerwca klasa 6A uczestniczyła w edukacyjno-rekreacyjnej wycieczce rowerowej do Budy Stalowskiej. Naszym pierwszym celem było pokonanie około 10 km i dojazd na miejsce zbiórki w Budzie Stalowskiej, gdzie na nasze przybycie czekał Leśniczy - Pan Michał Walczak. Po krótkim odpoczynku, udaliśmy się na spacer edukacyjny w trakcie którego pan Michał opowiadał o różnych aspektach swojej pracy, m.in. na czym polega prowadzenie zrównoważonej gospodarki leśnej, zachowaniach proekologicznych, a także ochronie przeciwpożarowej lasu.

            Widząc zainteresowanie wśród uczniów, opowiedział również o tym w jaki sposób młode osoby na początku swojej kariery zawodowej, mogą rozpocząć pracę w Lasach Państwowych i jaki kierunek szkoły średniej lub wyższej należy ukończyć by wykonywać zawód leśnika.

            Po prawie godzinnych zajęciach praktycznych w terenie, wróciliśmy na miejsce zbiórki by odpocząć i posilić się pysznymi kiełbaskami z ogniska.

            Po posiłku, dziewczyny zorganizowały krótki mecz piłki siatkowej, natomiast chłopcy dokonali przeglądu i konserwacji niektórych rowerów.

            Na koniec, wspólnie podziękowaliśmy panu Leśniczemu za wykład oraz zorganizowanie ogniska, pożegnaliśmy się i wyruszyliśmy w kierunku Nowej Dęby.

            Podziękowania dla rodziców uczniów klasy 6A, którzy aktywnie włączyli się w pomoc w wycieczce: pani Edyty Kozdęby, pana Marka Gurdaka, pani Anny Róg i pani Katarzyny Żmudy.

             

            Myślę, że dzisiejsze praktyczne "zajęcia terenowe", pobudziły wyobraźnie, zmysły a także emocje naszej młodzieży, przez pokazanie ulotnego piękna naszych polskich lasów i były cenną lekcją dla nas wszystkich.

            Galeria

          • Piknik "U Zybury"

          • W tym roku Piknik w Zespole Placówek Oświatowych im. Bronisława Zybury otworzyła wielka ulewa. Mimo niesprzyjających warunków atmosferycznych, organizatorzy i goście nie ulegli deszczowi i wszystkie atrakcje piknikowe plus radosne nastroje przeniesiono do budynku szkoły. Tegorocznym motywem przewodnim była EKOLOGIA pod hasłem: „Kiedy dzieci śmieci zbierają, ziemi pomagają”. Występy artystyczne przygotowane dla gości przez przedszkolaków i uczniów klas od pierwszej do ósmej  powiązane były z dbaniem o środowisko, recyklingiem i wskazaniem na właściwą segregację odpadów. 

            Dyrektorzy szkoły, Dariusz Siudem i Katarzyna Lewandowska powitali zgromadzonych gości i dokonali oficjalnego otwarcia imprezy. Następnie scenę we władanie przejęły dzieci.

            Występy rozpoczęły przedszkolne grupy Pszczółki”, Misie” i Sówki”. Piosenki i tańce w ich wykonaniu wzbudzały wiele emocji kończąc się gromkimi oklaskami. Podobne reakcje publiczności wywołał spektakl zaprezentowany przez uczniów klas 1 – 3 pt. Zielony Kapturek i siedmiu krasnoludków”, natomiast klasy starsze przygotowały ekologiczny, recyklingowy pokaz mody, podczas którego prezentowano stroje wykonane z materiałów takich jak: folia, papier, płyty CD, kapsle itp.

            Pomysłowość, kreatywność wykonanych strojów budził zachwyt publiczności. Pokaz ekologicznej mody zakończył występ uczennic z kl. 8 b, które przedstawiły opracowany przez siebie układ taneczny. Nad całością jako konferansjerki profesjonalnie czuwały Oliwia i Aleksandra z kl.8 b.

            Dopełnieniem części artystycznej było ogłoszenie wyników i wręczenie nagród zwycięzcom szkolnego konkursu na Plakat Ekologiczny. Zwycięzcami są wszyscy uczestnicy, ale szczególne gratulacje otrzymali:

            Pierwsze miejsce: Magdalena Lachowicz z kl. 3 b, drugie miejsce:  Amelia Kopeć z kl. 4 b, trzecie miejsce Natalia Kosior z kl. 2 a.

            Wyróżnienia: praca zbiorowa wykonana przez wszystkich uczniów kl. 5 b, a także dla Julii Ordon z kl. 8 b i Oliwii Tomczyk kl. 8 b

            Poza sceną na gości pikniku czekały kolejne atrakcje. Dla łasuchów była możliwość degustacji pysznych, domowych ciast i truskawek. Grilowaną kiełbaskę i grochówkę serwowała Restauracja Dębianka”. Stoisko przyrodnicze pełne leśnych niespodzianek pokazało Nadleśnictwo Nowa Dęba, a pokazy pierwszej pomocy można było zobaczyć i samemu się nauczyć przy stoisku Zakładu Opieki Zdrowotnej z Nowej Dęby. W kolorowych koszulkach z kijkami nordic walking prezentowała się grupa Włóczy Kije” jej uczestnicy pokazali prawidłową technikę chodzenia nordic walking wraz z grupą ZOZ udzielali informacji dotyczących zdrowego odżywiania i roli ruchu, w tym sportu na kondycję człowieka.

            Dużym powodzeniem cieszyły się jaskrawe fryzurki”, wplatane kolorowe warkoczyki  we włosy, zabawne malowanie twarzy z wizerunkami owadów i zwierząt,  balonowe zwierzaki, brokatowe tatuaże, loteria fantowa i stoisko do malowania farbami wielkich przyrodniczych plakatów.

            Po raz kolejny Piknik u Zybury zintegrował uczniów, rodziców, nauczycieli  i społeczność lokalną.  Atmosfera radości, zabawy i bycia razem wszyskim pozytywnie się udzieliła.

            To ważne cykliczne przedsięwzięcie nie byłoby możliwe do zrealizowania bez wsparcia Urzędu Miasta I Gminy Nowa Dęba,  Zakładów Metalowych “Dezamet” w Nowej Dębie, Nadleśnictwu Nowa Dęba, Zakładowi Opieki Zdrowotnej w Nowej Dębie, Straży Pożarnej i Policji z Nowej Dęby, Samorządowego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Nowej Dębie, Restauracji Dębianka, Rodziców i wreszcie zaangażowanym przedszkolaków, uczniów i nauczycieli ZSO im. Bronisława Zybury

                Dziękujemy serdecznie wszystkim darczyńcom, sponsorom, osobom i instytucjom, które  przyczyniły się do organizacji imprezy. 

            Zapraszamy Wszystkich za rok!

             

             Katarzyna Maciąg

            Alina Jóźwik

            Anna Mokrzycka

            Galeria

          • Wizyta pani elektroradiolog w Starszakach

          • Szóstego czerwca  grupę 6-latków odwiedziła pani Angelika - mama Oliwiera , która jest elektroradiologiem w jednym z nowodębskich szpitali. Nasz gość w ciekawy sposób opowiedział na czym polega Jej praca, jaka jest trudna i potrzebna. Starszaki miały okazję  zobaczyć na zdjęciach rtg jak wygląda nasze ciało. Ułożyły również postać człowieka ze zdjęć rtg zaczynając od czaszki, a kończąc na kończynach dolnych i stopach. Dzięki tym zajęciom dzieci mogły poszerzyć swoją wiedzę na temat szeroko pojętego zdrowia. Dowiedziały się jakie działania podejmować, aby ustrzec się przed  złamaniami i urazami.  Mogły również pokonać swój lęk i obawy przed różnymi badaniami lekarskimi. Bardzo dziękujemy mamie Oliwiera za poświęcony nam czas. Zdjęcia w galerii.

          • Wycieczka do Parku Jurajskiego w Bałtowie grupy Pszczółki

          • Dnia 31 maja przedszkolaki z grupy PSZCZÓŁKI wybrały się na wycieczkę edukacyjną  do PARKU JURAJSKIEGO w BAŁTOWIE. Choć droga była daleka okazało się, że minęła nam bardzo szybko a było naprawdę warto. Po dotarciu do celu, entuzjazm wśród dzieci wzbudziło zwiedzanie Bałtowskiego Zwierzyńca. Najpierw nasze przedszkolaki  udały się do Jura Parku. Rozmiary, dbałość o szczegóły z jaką przygotowane zostały dinozaury zachwyciły dzieci. Wszyscy dzielnie maszerowali pośród prehistorycznych gadów. Kolejną atrakcją wycieczki była przejażdżka amerykańskim "school busem" do Zwierzyńca Górnego. Wszystkich wycieczkowiczów powitała pani przewodnik, która opowiadała o zwierzętach tam żyjących. Dzieci miały okazję do obserwowania z bliska  strusie, lamy, wielbłądy, dziki, konie, jelenie i wiele innych gatunków. Kolejnym etapem wycieczki było zwiedzanie Zwierzyńca Dolnego, gdzie zobaczyliśmy ciekawe gatunki ptaków i ssaków. Po pysznym obiadku w Zapiecku ruszyliśmy do Parku Zabaw, gdzie na dzieci czekało mnóstwo atrakcji. Uwieńczeniem wycieczki były drobne pamiątki. Z wycieczki do Krainy Dinozaurów wszyscy wrócili pełni wrażeń i zadowoleni.

            Galeria zdjeć

          • Dzień Mamy i Taty w grupie Pszczółki

          • W poniedziałek 29 maja w grupie Pszczółki odbyła się uroczystość z okazji Dnia Mamy i Taty. Dzieci pragnęły uczcić ten wyjątkowy dzień przygotowując dla swoich Rodziców program artystyczny. Były wiersze, piosenki, tańce i życzenia dla kochanych Rodziców. Po wspaniałym występie na twarzach gości zauważyć można było wzruszenie i dumę z pociech. Podczas wręczenia własnoręcznie wykonanych upominków całusom i uściskom nie było końca...

             

            Galeria zdjęć 

          • Dzień Mamy w grupie "Misie"

          • ZAJĘCIA OTWARTE W GRUPIE MISIÓW 😃🐻🌞🐻🌞🐻😃

            Z okazji DNIA MAMY dzieci zaprosiły swoje MAMUSIE na zajęcia otwarte do przedszkola.

            Wspólnie spędzony czas 😁na zabawie, tańcu, kreatywnym działaniu był wyjątkowym prezentem zarówno dla Mam, jak również ich skarbów ❤️ W pogoni codziennych obowiązków...to bezcenne chwile 

            "MISIE" obdarowały swoje MAMUSIE występami wokalno - tanecznymi, naszyjnikiem z gipsowym serduszkiem oraz wspólnie pomalowanym kwiatuszkiem 💞🌼🌺🌸💞.

            Jak widać na fotorelacji radość i uśmiech wystąpiły w roli głównej, a doznane uczucia pozostaną jak perełki na dnie serca 😃❤️😁💞😃❤️😁.

            Galeria

          • Światowy Dzień Pszczół


          • W piątek 19 maja z okazji Światowego Dnia Pszczół przypadającego na dzień 20 maja, nasze Przedszkole odwiedził niezwykły gość - Pan Jerzy Bystrzyk z koła pszczelarzy w Nowej Dębie. Pan Jerzy zaprezentował nam swoją niezwykłą pasję jaką jest pszczelarstwo. W bardzo interesujący sposób opowiadał dzieciom o życiu i zwyczajach pszczół, wykonywanej przez nie pracy oraz ich znaczeniu w przyrodzie. Dzieci miały okazję zobaczyć prawdziwy dom pszczół, przymierzyć strój pszczelarza, obejrzeć i posmakowac produkty wytworzone przez te niezwykłe owady oraz najważniejsze! Stanąć oko w oko z najprawdziwszymi pszczołami, które przybyły do nas razem z Panem Jerzym. Składamy serdeczne podziękowania Panu Jerzemu za niezwykle ciekawe spotkanie z dziećmi i wprowadzenie nas w tajniki pracy pszczelarza!

            Galeria zdjęć

          • Egzamin ósmoklasisty

          • W 2023 r. egzamin ósmoklasisty będzie przeprowadzany od 23 do 25 maja (wtorek – czwartek), zgodnie z poniższym harmonogramem:

            1. język polski – 23 maja 2023 r. (wtorek) – godz. 9:00 

            2. matematyka – 24 maja 2023 r. (środa) – godz. 9:00 

            3. język obcy nowożytny – 25 maja 2023 r. (czwartek) – godz. 9:00 

             

            Czas trwania 

            - język polski - 120 min (wydłużony czas pracy do 180 min.) 

            - matematyka - 100 min (wydłużony czas pracy do 150 min.) 

            - język obcy nowożytny - 90 min (wydłużony czas do 135 min.)

             

            Przyjście uczniów do szkoły:  

            1. Uczniowie przychodzą do szkoły od godziny 8.00 do godziny 8.25. 

            2. Wejście do sal egzaminacyjnych godz. 8.40.

            3. Odbiór prac godz. 8.50.

            4. Egzamin godz. 9.00.

             

            Przed każdą salą w widocznym miejscu będzie znajdował się wykaz uczniów zdających w danej sali. 

            - uczeń powinien mieć ze sobą ważną legitymację

            - przybory - długopis lub pióro z czarnym tuszem/atramentem (+zapas)

            - linijkę (egzamin z matematyki) 

            - małą butelkę wody - zapewniają rodzice 

            Na salę egzaminacyjną nie wolno wnosić uczniom żadnego urządzenia telekomunikacyjnego, w tym telefonu komórkowego lub smartwatcha. W przypadku zdającego wniesienie takiego urządzenia na salę egzaminacyjną skutkuje unieważnieniem egzaminu ósmoklasisty z danego przedmiotu.  

            W związku z egzaminem ósmoklasisty, który odbędzie się w dniach, zgodnie z wytycznymi Centralnej Komisji Egzaminacyjnej, Ministerstwa Edukacji i Nauki oraz z Ramowym Kalendarzem Szkoły w w/w dniach zajęcia edukacyjne w naszej szkole nie odbędą się – są to dni wolne od zajęć dydaktycznych. Równocześnie informujemy, że dla uczniów, którzy potrzebują zapewnienia opieki świetlicowej w/w dniach świetlica szkolna będzie pełnić dyżur w godz. 6.30-16.00.

             

            Życzymy powodzenia na egzaminach.

          • Grupa Pszczółki z wizytą w Miejskiej Bibliotece Publicznej

          • Dnia 11 maja 2023r. dzieci z grupy Pszczółki w ramach Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek oraz obchodzonego również w tym tygodniu Dnia Bibliotekarza odwiedziły Miejską Bibliotekę Publiczną mieszczącą się w SOK w Nowej Dębie. Przedszkolaki dowiedziały się, co należy zrobić, aby stać się czytelnikiem biblioteki oraz jak należy się w niej zachować. Zobaczyły także jak wygląda karta czytelnika oraz poznały zasady wypożyczania książek. Pani bibliotekarka pokazała dzieciom regały, na których znajdują się książki dla dzieci. Przedszkolaki mogły je oglądać, pamiętając o odłożeniu ich na swoje miejsce! Następnie dzieci wysłuchały czytaną przez Panią bibliotekarkę - bajkę  Czesława Janczarskiego  „Bajki Misia Uszatka”. Spotkanie odbywało się w miłej, pełnej uśmiechów i wrażeń atmosferze. Dla wielu przedszkolaków, była to pierwsza wizyta w „domu książek”, ale na pewno nieostatnia.

             

            Galeria zdjęć

          • Wizyta Przedszkolaków w Państwowej Straży Pożarnej

          • Dnia 8 maja 2023r. przedszkolaki z grup: „Misie” „Pszczółki” i „Sówki” udały się z wizytą do Państwowej Straży Pożarnej w Nowej Dębie.

            Przedszkolaki w trakcie spotkania poznały wyposażenie wozów strażackich, sprzęt, jaki używa strażak podczas akcji ratunkowych, zwiedziły stanowisko kierowania, w którym odbiera się zgłoszenia o pożarach i wypadkach, miały także okazję obserwacji strażaków szykujących się do wyjazdu na akcję ratunkową.

            Oprócz poznania tajników pracy strażaka przedszkolaki zdobyły bardzo cenną wiedzę na temat zasad bezpieczeństwa, dowiedziały się jak należy zachować się w trakcie zagrożenia i utrwaliły numery alarmowe do straży pożarnej.

            To była bardzo ciekawa i ważna lekcja. Składamy serdeczne podziękowania Strażakom za miłe przyjęcie i umożliwienie bliższego poznania niezwykle istotnej i niebezpiecznej pracy STRAŻAKA.

             

            Galeria zdjęć

             

          • SPOTKANIE Z PSZCZELARZEM

          • We wtorek 25 kwietnia grupę Starszaków odwiedził tata Krzysia, który zajmuje hodowlą pszczół. Jak przystało na prawdziwego pszczelarza, pan Jacek przyszedł ubrany w strój pszczelarza oraz pokazał nam narzędzia, które wykorzystywane są do codziennej pracy w pasiece. Dzieci miały okazję poznać wygląd ula, zobaczyć jego wnętrze oraz dowiedzieć się  do czego służą poszczególne elementy wyposażenia ula. Starszaki wysłuchały również opowieści, jak wygląda codzienność w ulu , hierarchia i podział zadań jego mieszkańców. Jak powstaje miód i jakie są jego rodzaje, opowiedziała nam mama Krzysia, która pomaga mężowi w jego pracy w pasiece. Na koniec spotkania każde z dzieci dostało słoiczek z miodem rzepakowym oraz miało okazję przymierzyć strój pszczelarza. To była bardzo ciekawa lekcja przyrody, a najważniejszym przesłaniem była znacząca rola pszczół dla ludzi. Bardzo dziękujemy rodzicom Krzysia za poświęcony czas  i przekazanie dzieciom cennych wiadomości na temat tych pożytecznych owadów.

            Zdjecia w galerii

          • Przerwa wakacyjna w Przedszkolu

          • DRODZY RODZICE.

            Informujemy, że planowana przerwa wakacyjna w Przedszkolu nr 4 będzie trwała od 03.07.2023 r. do 14.07.2023 r. W wakacje przedszkole czynne będzie od 17.07.2023 r. do 31.08.2023 r.

            Zapisy chętnych prowadzone będą w terminie: 01.06.2023 r. - 15.06.2023 r. u wychowawców grup poprzez dziennik elektroniczny lub telefonicznie u Pani intendentki (tel. 15 8463989).